Femina.cz » Magazín » Wellness » 4 úžasné věci, které se dají dělat i po čtyřicítce

4 úžasné věci, které se dají dělat i po čtyřicítce

4 úžasné věci, které se dají dělat i po čtyřicítce

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 14. 10. 2014

Stárnutí nezastaví nikdo, i když se o to všemožnými způsoby pokouší. Čas odměřuje každému stejně, ale rozdíl je v tom, jak a k čemu se využívá. Taky máte spousty plánů, ale říkáte si, že věk je proti vám? Kašlete na datum narození, hodně věcí se dá praktikovat i po čtyřicítce!

Každý je tak starý, na kolik se cítí. Na tomto omílaném klišé je tolik pravdy! Čert vem čtyřicítku, život v tomto období může být lepší než kdy dřív. A tyhle čtyři věci naprosto s přehledem stihnete! 

1. Těhotenství 

Známá americká herečka Halle Berry přivedla na svět potomka po pětačtyřicítce. A co teprve „naše“ Veronika Žilková? I ta porodila dceru Kordulku v pozdějším věku. Logicky se nabízí otázka, když mohly ony, tak proč ne vy? 

Mateřství v pokročilejším věku je sice téma na desítky knih odborné literatury, neboť porodníci, gynekologové a další lékaři se k této otázce stále vyjadřují. (Jejich názory je dobré brát v potaz, o tom se nikdo nepře.)

Rizika existují, ale dnešní moderní doba se všemi těmi lékařskými vymoženostmi umí včas odhalit vrozené vady plodu související s věkem nastávající matky. Takže, pokud se na takovou věc cítíte, lékař nic nenamítá a vy věříte, že dítě doplní chybějící článek ve skládačce vašeho života, proč se o to nepokusit?

2. Studium

Zpátky do školních lavic! Že už vám hlava neslouží? Výmluva! Američtí vědci z univerzity v St. Louis mají velmi povzbuzující informaci. Věkem prý ztrácíme mnohem méně neuronů v mozku, než se myslelo. Laicky řečeno, stárnutí mozku je pouze ztráta mezibuněčných vazeb, které se tréninkem a sebevzděláváním dají obnovit. Co si z toho vyvodit?

I teď se můžete s klidem naučit skripta a jít ke zkoušce! Čím déle je to od doby, co jste ukončili školu, tím je to možná těžší se k učení přinutit, ale není to nemožné, naopak! Chce to jen vůli. Pokud vás láká nějaký obor nebo kurz, s chutí do toho! Stále můžete excelovat!

6 zaručených způsobů, jak ovládnout muže

6 zaručených způsobů, jak ovládnout muže

Ženy dlouho neměly stejná práva jako muži, proto se je naučily uplatňovat právě skrze své manžele...

3. Modernizace šatníku

Kde visí tabulky, ve kterých se píše o nevhodnosti oblékání krátkých sukní či upnutých topů vzhledem k věku? Pokud na něco z toho máte tělesné proporce, není důvod vzdávat se svých oblíbených kousků! 

Řekl snad někdy někdo, že moderně se mají oblékat pouze mladší generace? Ne. Hned využijte trendy tipy! Co třeba vklouznout do džínové bundičky, zkombinovat ji s jednoduchým tričkem a doladit lodičkami? Nebo nasaďte tenisky a vršek outfitu hoďte do elegantního stylu - třeba pomocí dobře střiženého sáčka. Status šelmy vám už nikdo nevezme!

4. Cestování

Pokud vám doma nebrečí kojenec, využijte nabídky cestovních kanceláří a vyrazte za dobrodružstvím! Všechna místa, která kdy byla ve vašem hledáčku, na vás stále čekají! Zkontrolujte platnost pasu, zalévání květin svěřte kamarádce, kupte si opalovací krém a sbalte si věci. Za pár let na tuhle akci budete s radostí vzpomínat! 

A co po čtyřicítce podnikáte vy? Jaké máte plány a co chcete do padesátky stihnout?  

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
14. 10. 2014 pepina . (reakcí: 0)
14. 10. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
14. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 10. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
14. 10. 2014 glady .... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 03. 2017 Horoskop Štír

Doma nebo na pracovišti vznikají neshody, budeš se muset obrnit klidem. Drž si pozitivní náladu a snaž se pochopit, ž... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist