Femina.cz » Magazín » Wellness » 10 důvodů, proč pít ráno teplou vodu s citrónem

10 důvodů, proč pít ráno teplou vodu s citrónem

10 důvodů, proč pít ráno teplou vodu s citrónem

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 27. 01. 2015

To, jak náš den začneme, ovlivňuje celý jeho zbytek. Většinou se žádná z nás neprobouzí krásná a svěží jako princezna, ale snadno si můžeme vytvořit příznivé podmínky, aby tomu tak bylo. Stačí pít teplou vodu s citrónovou šťávou! Proč? Tady máte hned 10 důvodů:

1. Hydratace

Denně byste měly vypít 1,5 - 3 litry vody. Tohoto cíle dosáhnete snadněji, pokud budete mít zdravý a hydratovaný základ. V noci se tělo potí, spotřebovává vodu na funkci orgánů a ráno může být dehydratované, což může mít za následek špatnou funkci ledvin, stres nebo zácpu. Začněte svůj den vypitím sklenice teplé vody se šťávou z poloviny citrónu. Volte teplou vodu, jelikož studená voda působí organismu šok a tělo by muselo vydat energii na její ohřátí. Příjem teplé vody tělo doslova nakopne a hydratuje. Dále můžete posnídat tak, jak jste zvyklé.

2. Svěží dech

I když jste si večer vyčistily zuby, ráno můžete pociťovat v ústech nepříjemnou pachuť a i váš dech nestojí za nic. Voda s citrónem vám dech snadno zpříjemní, mimo jiné citrón zmírňuje bolest zubů i dásní a je také vysoký antioxidant, takže snižuje i tělesný zápach.

3. Může nahradit ranní kávu

Pravidelným pitím teplé vody s citrónem lehce nahradíte šálek kávy, nebo spíše už na ni nebudete mít chuť. Káva působí jako diuretikum, tedy odvodňuje. Čím více kávy pijete, tím více ztrácí vaše tělo vodu. Citrónová šťáva poskytuje tělu energii a na rozdíl od kávy, nebudete už v poledne cítit únavu.

4. Čistí organismus

Citrón, podobně jako káva působí jako jemné, přírodní diuretikum, ale na rozdíl od kávy velmi pozitivně a to tím, že z těla pomáhá odplavovat nežádoucí toxiny a to rychlým tempem, takže zároveň udržuje zdravý močový trakt.

5. Posiluje imunitní systém

Vitamín C obsažený v citrónu pomáhá posilovat imunitní systém tím, že bojuje proti nachlazení a také pomáhá vstřebávat železo do krevního oběhu. Kyselina askorbová pomáhá při hojení ran, léčbě zánětu a odstraňuje kyselinu močovou z kloubů. Citróny jsou vysoké na obsah draslíku, který stimuluje mozek a nervové funkce a pomáhá kontrolovat krevní tlak. Mají také ze všech plodů nejnižší glykemický index.

3 celebrity, které sláva zabíjí

3 celebrity, které sláva zabíjí

Hollywood není růžová zahrada, ale pěkně drsná zkouška charakteru! Proč? Popularitu buď lze ustát...

6. Zkrášluje

Vitamín C dělá zázraky i na vnější straně těla. Pomáhá redukovat vrásky a skvrny na pokožce a v kombinaci s teplou vodou vyplachuje toxiny z krve. A co to znamená? Že pleť bude jen a jen zářit.

7. Pomáhá při hubnutí

Čím více přijímáte cukru, tím více po něm toužíte. Pokud je hladina cukru v krvi vyšší, uvolňuje se lavina hormonu inzulínu. Jeho náhlý nárůst způsobuje pocit únavy a větší hlad, nemluvě o zpomalení organismu. Nízký glykemický index citrónu vyrovná hladinu cukru v krvi a tím vydržíte i déle zasycení a nebudete vás honit mlsná. 

8. Vyrovnává hladinu pH v těle

Pro zdravý organismus je nezbytné, aby pH v těle bylo v rovnováze. Přebytek kyselosti je způsoben kyselinotvornými potravinami jako je cukr, mléčné výrobky a maso. Citróny, které chutnají kysele, působí v těle ale opačně, tedy alkalicky. Pravidelným pitím teplé vody s citrónem pomůžete odstranit tělu kyselost, což celkově ovlivní vaše zdraví.

9. Podporuje trávení

Teplá voda a přidaná citrónová šťáva po ránu podporují trávení. Teplá voda slouží ke stimulaci trávicího traktu a doslova rozhýbe střeva. Takže ideální nápoj pro osoby trpící zácpou.

10. Zlepšuje náladu

Jestliže má teplá voda s citrónem velmi blahodárný vliv na organismus, tělo lépe šlape, pokožka jen září, je samo sebou, že i psychika se výrazně zlepší. Jen samotná vůně citrónu příznivě ovlivňuje náladu. Citrónová šťáva přispívá ke snížení úzkosti a deprese, což v zimních měsících mnoho z vás ocení.

Máte své zkušenosti s pitím citrónové šťávy? Chtěly by jste ji vyzkoušet? Napište nám do diskuze.

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2016 Alecandra Citron (reakcí: 0)
07. 07. 2016 Hanka Ráno i večer? (reakcí: 0)
17. 08. 2015 Jana Miluji citrony (reakcí: 0)
18. 02. 2015 Jitulka007 Citronada (reakcí: 0)
16. 02. 2015 aja voda s citronem (reakcí: 0)
02. 02. 2015 hanajj7 Šťáva z citronu (reakcí: 1)
30. 01. 2015 prdelkalh Citrony (reakcí: 0)
28. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
28. 01. 2015 patricia077 .. (reakcí: 0)
28. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
27. 01. 2015 pepina . (reakcí: 0)
27. 01. 2015 Simona53 Zajímavé (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist