Femina.cz » Magazín » Vánoce » Trendy letošních Vánoc: Fialovo-bílé kombinace i stromeček zrozený z ledu

Trendy letošních Vánoc: Fialovo-bílé kombinace i stromeček zrozený z ledu

Trendy letošních Vánoc: Fialovo-bílé kombinace i stromeček zrozený z ledu

Magazín: Vánoce | autor: Helena Stejskalová | vydáno 03. 12. 2014

Módě dnes podléhá nejenom dámský šatník. I vánoční dekorace jsou rok co rok laděny do trošku jiného tónu a podoby, v závislosti na tom, co zrovna ve světě letí. Chcete si i vy přizpůsobit svoji letošní vánoční výzdobu aktuálním trendům? Pojďme se tedy společně podívat, co byste si měli pořídit, aby o Vánocích byly zaručeně „in“.

Rozhoduje se už v lednu a únoru

Pokud si myslíte, že o podobě a barvách vánočních dekorací se rozhoduje na podzim krátce před blížícími se svátky, vyvedeme vás omylu. O tom, jak budou letošní Vánoce vypadat, mají výrobci ozdobiček, věnců a dalších vánočních nezbytností jasno už od ledna 2014. Ano, opravdu je to tak. Právě v lednu a únoru 2014 totiž v německém Frankfurtu nad Mohanem proběhl tradiční vánoční veletrh. Výrobci na něm hledali nové trendy pro svoji zatím ještě trochu vzdálenou sezónu. Stejně tak začátkem příštího roku se ve Frankfurtu opět sejdou a tentokrát se budou domlouvat na novinkách pro Vánoce 2015.

Stálice, kterými nic nezkazíte

My jsme ale zatím ještě stále v roce letošním, a tak probereme, čím se můžete blýsknout na Štědrý den roku 2014. Velmi oblíbenými kombinacemi jsou červenozlatá a modrostříbrná. Pokud si pořídíte adventní svícen v tomto stylu a stejně si ozdobíte i stromeček a štědrovečerní stůl a zvolíte v uvedeném tónu i další dekorace v bytě, rozhodně tím nic nezkazíte. Červená sladěná se zlatou a stříbrná s modrou jsou osvědčené stálice, které mají od designérských odborníků zelenou i letos. 

Osvěžte letité tradice 

Spolehlivá je rovněž kombinace červené a zelené, obě patří mezi velmi tradiční vánoční barvy, které z módy nikdy nevyjdou. Pokud si byt vyzdobíte v nich, neprohloupíte. Jenže nemáte pocit, že být tak strašlivě tradiční je už trošku nuda? Jestliže ano, zkuste si v rámci zakořeněné tradice přece jenom trochu zaexperimentovat. Co takhle třeba vyměnit tmavě zelenou barvu evokující vánoční smrček či borovičku, za svěží zelenou podobnou limetkám? Že vaše dekorace najednou získaly nečekaný švih a máte z nich doslova mladistvý dojem? Ale to je právě ono, i výrobci jsou tomu nakloněni. 

Losos – recepty

Losos – recepty

Ryby a pokrmy z nich k prosinci jednoduše patří. Ale na svátečním stole nemusíte mít vždy tradičn...

Hit sezóny: Kombinace fialové a bílé

Chcete-li ale zaručeně upoutat, sáhněte po fialové v kombinaci s bílou. Nyní jsou tyto barvy nejžhavější novinkou letošních Vánoc. Obě v kombinaci navíc vypadají úchvatně. Takže vyberete-li si svícen s fialovými svíčkami zdobený například bílými mašlemi a bíle dekorovanými svíčkami, bílý ubrus na štědrovečerním stole doplníte fialovými ubrousky a svíčkami, na stromeček zavěsíte kouličky k odstínu lila, dále středně a tmavě fialové a dozdobíte bílými řetězy, zaručeně vyrazíte dech, každé návštěvě, která k vám přijde. Nemusíte se ale bát zkombinovat fialovou s dalšími barvami. Úchvatná je například s ledově světle modrou, tmavě mátově zelenou nebo naopak světlou pistáciovou. 

Vůně dokonalého luxusu

Toužíte naopak po něčem slavnostním, nadčasovém s nádechem luxusu? Potom si vyberte ozdoby a svíčky luxusní vínové barvy. Kombinujte je buď se zlatými, nebo stříbrnými dekoracemi. Ale pozor! Buďte minimalističtí a s množstvím ozdob to rozhodně nepřehánějte. Jinak místo luxusu získáte přeplácaný kýč, a to přece určitě nechcete. 

V náručí věčného ledu

Vzpomínáte si na ledovou královnu? Vábí vás ledová říše věčného ticha? Potom vás určitě potěší, že dalším z letošních trendů jsou ozdoby s ledovým nádechem. Zvonky, kouličky, u kterých máte pocit, jakoby je věčný led a sníh pokryl svým studeným dechem. Sněhové vločky. Zamrzlou krajinu připomíná také sklo. Pověsíte-li na stromeček skleněné koule, sklidíte letos zaručený úspěch. 

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
04. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist