Femina.cz » Magazín » Vánoce » Návod na přežití Vánočních svátků

Návod na přežití Vánočních svátků

Návod na přežití Vánočních svátků

Magazín: Vánoce | autor: Babyweb.cz | vydáno 21. 12. 2011

Vánoční svátky bývají vyvrcholením celého uplynulého roku. Vaše děti jsou jistě už celé nedočkavé. Avšak čím dál více dospělých tento tradiční čas nesnáší. Proč?

Konzum dříve ryze duchovní záležitost změnil k nepoznání. Sotva začne podzim, už nás reklamy i obchodníci zaplavují jejich představou Vánoc. Samozřejmě s překypujícími stoly a stromky, které se ztrácejí pod hromadami dárků. A kdo to tak nemá, ten si může připadat divně. Po Vánocích se pak zaplní obchody nespokojenými obdarovanými, kteří chtějí směnit nevhodný dar za něco jiného, popelnice jsou plné zkažených potravin, protože přece máme všichni jen jeden žaludek, a ordinace psychiatrů lidmi, kteří všechen ten tlak neustáli. Proto přinášíme několik rad, jak si Vánoce užít a přitom se nezbláznit.

Bez umytých oken ani ránu…
Co se nestihlo během roku, jako by se muselo zvládnout dříve, než skončí. Hospodyňky se vrhají do úklidů všeho druhu, vymetají skříně, leští nábytek, vyhazují staré věci, aby bylo místo na nové, nezřídka se na poslední chvíli rozhodnou i pro změnu barvy stěn v obýváku… A ta okna taky nezáří, jak by měla! Možná i vy jste v cílové rovince před Vánoci dospěla k pocitu: To se snad nedá ani stihnout!
Omyl! Jestli chcete na Štědrý den padnout jako podťatá a oddechnout si, že už je konec, tak hurá do toho. Chcete-li ale strávit opravdu pohodové svátky, dejte si "stopku". Co jste nestihla doteď, doděláte prostě po svátcích.

Cukroví musí být alespoň čtrnáct druhů. Jinak by mě pomluvili…
Kdo? Sousedky, kolegyně v práci, návštěva…
Omyl! Pokud si rodina opravdu potrpí na sladké, dopřejte jim ho. Nestihla jste napéct hromady cukroví? Nakupte sušenky, piškoty, džem, nutellu, čokoládu na vaření a udělejte si klidný předvánoční večer s dětmi: zdobte a tvořte dle libosti. Nikdo nepozná, že jste se s cukrovím nepekla několik týdnů.

Kdo se o Štědrém dni postí, uvidí zlaté prasátko. A večer si to vynahradíme!
Omyl! Postit se může ten, kdo tak činí pravidelně a je naprosto zdravý. Půst jednou v roce nemá smysl, a dokonce může nadělat více škody než užitku. Celodenní hladovění by vám mohlo i uškodit. Raději tedy během dne jezte lehkou stravu, obvyklou snídani a k obědu alespoň polévku. Večeři si dejte dříve, pochutnejte si, ale nepřejídejte se. Z plných mís cukroví večer jen uzobávejte. Nezapomeňte na ovoce. Žlučníkový záchvat z přecpání za to nestojí. A s plným žaludkem se také těžko spí.

Jen kapr a salát je pravá štědrovečerní večeře…
Pokud chcete spolustolovníkům zkazit večer, tak není nic lepšího než jim vnutit tuto pseudotradici. Kdo nejí ryby celý rok, tak těžko zrovna o Štědrém dni udělá výjimku. A tradice to taky není, ta se v průběhu staletí hodně změnila.

Rada: Přizpůsobte štědrovečerní stůl chutím stolovníků. A myslete taky na sebe. „Já miluji rybí polívku a kapra, manžel a syn ji nesnášejí. Tak jsem to vyřešila tak, že jim uvařím hrachovku a kuřecí řízky a sobě svoje dobrůtky. A nemusí se nikdo omezovat,“ říká paní Drahomíra, jejíž smetanová rybí polévka je tak vyhlášená, že ji vaří vždy nejmíň pět litrů a rozdává příbuzným.

Děti budou zklamané, když nenajdou pod stromečkem dost dárků. Musíme se uskromnit, abychom je potěšili.
Omyl! Kupa dárků pod stromkem vám pohodové Vánoce ani vděk rodiny nezaručí. Na své milé pamatujte, každého samozřejmě potěší, když si na něj druhý vzpomene. Nejhorší je nakupování na poslední chvíli, to už každý bere, co mu padne do ruky. Proto radíme: nepodléhejte panice. Navíc, když toho děti dostanou moc, tak vlastně z ničeho nemůžou mít pořádnou radost - jejich pozornost je rozmělněna na spoustu věci, nevědí, s čím si hrát dřív, a tak každá jednotlivá věc vlastně u nich ztrácí na hodnotě.

Na Silvestra se musí slavit. Bez alkoholu to nejde.
Omyl! Mnoho lidí se umí bavit i bez něj. Ale není důvod nepřipít si o půlnoci sklenkou šampaňského. Když však i v průběhu večera alkohol popíjíte, volte raději mírnější formu, třeba dobré víno nebo vinný střik. A nezapomeňte jíst, tak budete alkohol lépe snášet. Raději se vyhněte míchání různých druhů alkoholických nápojů a včas přibrzděte. Jen tak vás na Nový rok nebude bolet hlava jako střep a žaludek se nebude vzpouzet. Ne nadarmo se přece říká: Jak na Nový rok, tak po celý rok!

 

Připraveno ve spolupráci s Babyweb.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
03. 01. 2012 kralicek svátky (reakcí: 0)
25. 12. 2011 niccina já (reakcí: 0)
22. 12. 2011 manislava přežití vánoc (reakcí: 0)
22. 12. 2011 11789 Článek (reakcí: 0)
22. 12. 2011 Daniela76 Návod na přežití Vánočních svátků (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist