Femina.cz » Magazín » Vánoce » Krb - místo, které si zaslouží dokonalou vánoční výzdobu

Krb - místo, které si zaslouží dokonalou vánoční výzdobu

Krb - místo, které si zaslouží dokonalou vánoční výzdobu

Magazín: Vánoce | autor: Zuzana Bohdalová | vydáno 04. 12. 2013

Ať už máme krb doma nebo na chatě či chalupě, zcela jisté je to, že tak zajímavé místo v interiéru, že si zaslouží pěknou vánoční výzdobu. Můžeme tedy popustit uzdu své fantazii a vymyslet například originální netradiční výzdobu anebo se nechat inspirovat klasickým typem výzdoby a zvolit podle toho to, co bude nejvíce korespondovat se zařízením a vánoční dekorací v dalších částech našeho interiéru.

Krbové římsy nabízejí pravděpodobně nejširší možnosti ve zdobení a v realizaci nejrůznějších dekoračních nápadů. S nádherně nazdobeným krbem se může srovnávat snad jen samotný vánoční stromeček. Mnohdy ani sváteční vánoční tabuli nemůžeme nadekorovat tak, jak bychom si představovali třeba právě proto, že na ní nemáme dostatek místa. 

Krb samotný vytváří skvělé prostředí a atmosféru vánoc už tím, jak v něm praská hořící dřevo. Jeho sálající teplo, které nám přijde zvláště ve volných dnech svátků tolik vhod, si všichni užíváme a zároveň se můžeme těšit i z dekorací které jsou na něm i v jeho okolí umístěny. 

Nejčastějšími ozdobami, se kterými se na krbových římsách setkáváme, jsou girlandy, svíčky a také zavěšené dekorační punčochy a dále nejrůznější věnce a stuhy, obrázky atd.  Ve fotogalerii u našeho dnešního článku jistě naleznete velké množství inspirativních nápadů, jak si krb slavnostně u příležitosti vánočních svátků vyzdobit. 

článek

Girlandy z chvojí snadno vyrobíme navazováním větviček chvojí na révový drát, který jsme předtím obalili papírem. Na konce girland můžeme zavěsit červené mašle, vánoční doplňky pro uchycení na girlandu nejdříve nadrátujeme a až pak připevňujeme. 

Jednoduché a velmi efektní dekorace na krbové římse vytvoří například sklenice na víno, do kterých můžeme umístit menší šišky, vánoční ozdobné kouličky anebo svazečky skořice či hvězdičky badyánu nebo nasušené hvězdičky vykrájené z pomerančové kůry. Do skleněných pohárů můžeme vystavit i svíčky, které zapálíme pouze v případě, že sklo je ohnivzdorné. 

Na krbové římse nebo nad ní najdou své uplatnění i vánoční dekorace v podobě věnců a věnečků v nejrůznějších variantách. Velmi pěkně na takovém místě bude působit i svazeček jmelí, ať v přírodních barvách, nebo přibarvované. Vystavit si zde můžeme i vánoční blahopřání, která jsme obdrželi od přátel a známých. 

I když u nás nevěříme na to, že vánoční dárky se v našich příbytcích objeví poté, co je Santa Claus spustí do krbu komínem, neznamená to, že bychom nemohli toto místo ve svém interiéru slavnostně vyzdobit. 

Prohlédněte si  a načerpejte inspiraci v naší fotologalerii vlevo

Foto: mapsoul.com, realhousedesign.com, archimagz.com, countryliving.com, lushome.com, stylusa.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
11. 03. 2016 vomo Když krb není... (reakcí: 0)
25. 12. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
08. 12. 2013 glady ... (reakcí: 0)
05. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

09. 12. 2016 Horoskop Štír

Všímej si víc lidí kolem sebe. Jeden dávný přítel nebo kolega z práce s tebou už delší dobu flirtuje, ale ty ho stále... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist