Femina.cz » Magazín » Vánoce » Balení je zábava. 7 tipů, jak zabalit vánoční dárek

Balení je zábava. 7 tipů, jak zabalit vánoční dárek

Balení je zábava. 7 tipů, jak zabalit vánoční dárek

Magazín: Vánoce | autor: Marta Dostoupilová a Petra Martišková | vydáno 15. 12. 2016

Dárky už máš nakoupené a řeklo by se, že je po starostech, jenže ještě tě čeká nekonečné balení. S nadšením sobě vlastním se do něj neohroženě pustíš, ale málem tě spolkne balicí papír a ozdobné stužky jsou víc omotané kolem tebe, než kolem dárků. Nezoufej. Letos bude balení zábava. Poradíme ti jednoduché triky, díky nimž budou dárky vypadat prostě úchvatně.

1. Vezmi si na pomoc krabice

Nejsi v balení dárků žádný přeborník? Vezmi si na pomoc krabice. I když jsi partnerovi koupila třeba svetr nebo ponožky, daleko lépe se ti budou i „měkké dárky“ balit, když budou v krabici. Obdarovaný nebude do poslední chvíle tušit, co dostane a ty budeš mít polovinu práce. Krabice jsou navíc dnes už k dostání s nejrůznějšími vánočními motivy a tak na ně stačí přidat kolikrát jen mašli a cedulku, pro koho je dárek určený. Pokud máš dostatek místa, klidně si krabice schovej na příští rok.  

2. Nebal na poslední chvíli

Jasně, pokud sháníš dárky třiadvacátého, horko těžko tohle pravidlo dodržíš. Takže pojď to letos udělat jinak. Vyraž na nákupy dárků a pak se s chutí vrhni do balení s dostatečným předstihem. Bude to příjemná změna nehonit všechno na Štědrý den ráno, nebo ne?

A co víc. I balení si můžeš užít. Nám v redakci se třeba osvědčilo balit dárky společně s kamarádkou. Nebo se rozložit i s celou hromadou před televizí, nalít si sklenku vína, pustit si nějakou pohádku nebo romantický film a uvidíš, že ti práce půjde sama od ruky. 

3. V jednoduchosti je krása

Vánoční balicí papíry jsou leckdy až kýčovité, plné miniaturních Santa Klausů nebo hraček. Bývají tak přezdobené, že se v tom člověk občas i ztrácí. Ale ty letos na podobné barevné motivy zapomeň a vsaď na jednoduchost.  Jednobarevné papíry vypadají daleko elegantněji. A když k nim dobře sladíš stužku a pak přidáš na stužku i zdobení, budeš letos pod stromečkem za hvězdu. 

 

4. Vyber kvalitní balicí papír

A ještě jednou balicí papír. Nejen barva hraje roli, ale také kvalita. Je jasné, že pokud koupíš papír v obrovské roli za pár korun, spíš si přiděláš práci. Takový papír se totiž trhá, špatně se s ním manipuluje a celkově nestojí za moc. Proto raději investuj do pevnějšího a kvalitního balicího papíru. Zase tolik ho nepotřebuješ a ušetřený čas ti za to stojí.

5. Pořiď si pomůcky pro lepší balení

Místo tradiční izolepy, jejíž konec musíš mít věčně v puse, se dají sehnat třeba samolepicí čtverečky. Jsou průhledné a dají se použít i opakovaně. Lépe než nůžky může posloužit rotační kruhový řezač na papír, který se dá pořídit od dvou stovek. Můžeš také nakoupit zásobu již hotových mašlí, aby ti šla práce rychleji od ruky, nebo si je připrav sama pomocí stužky a vázacího drátku. Na dárek je pak můžeš připevnit tavnou pistolí.

6. Nová technika – japonské balení

Japonci jsou známí svou spořivostí. A úspornost se projevuje také v balení dárků, které šetří lesy, protože při něm spotřebuješ daleko méně papíru. Fígl spočívá v tom, že krabici položíš na dárkový papír diagonálně a pak jej zabalíš zhruba jako se balí kojenec do povijanu – zkřížíš dva protější konce. Mrkni na video:

 

7. K dárku patří stuha

S úzkou stužkou moc parády nenaděláš, dárek nebude nikdy vypadat úchvatně. Naopak se širokou stuhou bude parádní. A navíc pokud použiješ látkovou stuhu, můžeš ji uschovat pro další dárky. Pokud nevíš, jak uvázat perfektní mašli, mrkni na video. Stužka ale zdaleka nemusí být jedinou ozdobou dárku, zkus taky třeba větvičky, šišky borovice, vánoční ozdoby či bonbony.

 

A jak to máš s dárky ty? Zabalíš je prostě jen tak, aby se neřeklo, nebo si s nimi vyhraješ? Inspiraci, jak krásně balit dárky, najdeš i v naší fotogalerii

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com,

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 12. 2016 glady ... (reakcí: 0)
15. 12. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

19. 01. 2017 Horoskop Beran

Pokud tě dnes pozve kolega z práce na skleničku, pak rozhodně neodmítej, má pro tebe velmi zajímavé informace, které ... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist