Femina.cz » Magazín » Vánoce » 4 pravidla, jak se o letošních Vánocích neudřít k smrti!

4 pravidla, jak se o letošních Vánocích neudřít k smrti!

4 pravidla, jak se o letošních Vánocích neudřít k smrti!

Magazín: Vánoce | autor: El | vydáno 24. 12. 2010

Vánoce jsou vskutku za dveřmi a v nás se začíná pomalu, ale jistě probouzet ten typický neklid, který je známý především nám ženám. Příprava vánočních dobrot, jakož i úklid dá pořádně zabrat. Přinášíme vám proto SOS manuál k tomu, abyste se během těchto Vánoc neupracovali k smrti.

Pravidlo č.. 1 - Partner není degustátor ani televizní kritik
Pokud patříte mezi ty, kterým se letos poštěstilo strávit Vánoce s partnerem, pak mu dejte najevo, že si po čas svátků zaručeně nerezervoval místo ochutnávače vánočních dobrot a už vůbec ne místo kritika televizního programu. Určitě jej nezapojujte do aktivit, jako výzdoba vánočního dortu či složité smíchání krémů do koláčů.Takové vysávání a škrábání brambor na salát však určitě zvládne bez větších starostí. Během Vánoc proto zapomeňte na to, že byste ho chtěli, sedícího na gauči, obskakovat a napravovat mu polštář. Risknout to vlastně můžete, ale pak budete při štědrovečerní tabuli padat únavou, zatímco váš nejdražší bude překypovat energií a možná že i zaregistrujete jeho nechápyvý pohled na vás, který jako by říkal „Jak to, že nevypadáš tak dobře, jako obvykle?“…

Pravidlo č.. 2 - Milion chodů je pro kuchaře
Je jasné, že se všechny během svátků snažíme přiložit ruku k dílu. Jsme dost ovlivněny médii, které nám v posledních týdnech nabízejí tisíce způsobů a možností, jak připravit vánoční menu. Nuže věru, toto dilema naše brababičky řešit nemusely. Navařily všechno co bylo předmětem staletých tradic a rozhodně se netrápily tím, jaký druh majonézy do salátu použít.

Vsaďte proto i letos výhradně na tradice a nedělejte si zbytečné těžkosti. Zvolte si jeden druh salátu, jeden druh ryby či jakéhokoliv jiného pokrmu, který se ve vaší rodině za ta léta již osvědčil. Uvědomte si, že experimentování v podobě širokého a hlubokého sortimentu vánočních chodů je v rukou zkušených kuchařů, kteří mají na takové hrátky čas, personál a vybavení.

Pravidlo č.. 3 - S koláči raději neriskujte
Přes vánoční svátky jsme zkrátka zahrnuti nejen jídlem, ale i koláčky a jinými pečenými a  sladkými dobrotami. Ani v tomto směru nám média příliš nepomáhají. Už nějaký ten měsíc totiž „zírají“ z každého novinového stánku nádherné obrázky vyzdobených zákusků a cukroví. Asi 90% žen při pohledu na takovou sladkou nádheru ustrne a v hlavě mají jedinou myšlenku - I já takové dobroty během Vánoc upeču, ohromím tím celou rodinu a na novoročních rodinných párty budu za hvězdu.

Ach, ach, ach. V tomto směru bohužel mnohé zapomínáme, že ty úžasné koláče napekli vyučení cukráři, pro něž je příprava takovýchto skvostů jtejně snadná jako škrábání brambor. Pečení náročných koláčů, které jste nikdy předtím nedělala, si nechte raději na jindy, třeba na dobu, když nemáte hodně práce a nejste v takovém stresu. Představte si sebe samu jak nervózně surfujete po stránkách všech hypermarketů a vaše zákusky jsou rozteklé, či spálené v kuchyni, kde vytváří zapáchající clonu. To je přecui k ničemu… hoďte se raději do pohody.

Pravidlo č.. 4 - Váš příbytek není hotel v očekávání prezidenta
Je pochopitelné, že všechny toužíme mít během Vánoc ve svém obydlí pořádek. Jsme přece ženy a úklid máme prý v genech. Tak či onak, Vánoce nejsou o sterilizaci domova formou úklidu. Snažíme se vám jen říct, že vás americký prezicent o svátcích pravděpodobně nenavštíví (tedy alespoň ne bez toho, aniž by dal vedět dlouho dopředu).

Proto si svůj domov ukliďte tak, abyste se v něm během svátků cítila s rodinou co nejpříjemněji, ale zároveň tak, abyste si ke štědrovečernímu stolu sedla šťastná a ne s namoženou páteří a oteklýma očima.

 

Připraveno ve spolupráci Diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
30. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 01. 2012 frantiska vianoce (reakcí: 0)
08. 01. 2012 tepito + (reakcí: 0)
16. 07. 2011 viki11 Vánoce (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

29. 03. 2017 Horoskop Býk

Vyřešit osobní problémy by mělo být u tebe na prvním místě. Zapomeň chvilku na práci, na kamarádky a udělej vstřícný ... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist