Femina.cz » Magazín » Vánoce » 10 Nejhorších vánočních dárků

10 Nejhorších vánočních dárků

10 Nejhorších vánočních dárků

Magazín: Vánoce | autor: Lucie Elen | vydáno 09. 12. 2013

Hromady cukroví, bramborový salát, zkrátka vánoční idyla jak se patří. Až do okamžiku, než pod vánočním stromečkem najdete dárek, který vám skutečně vyrazí dech. I u nás v redakci se řešilo, jaký nejhorší vánoční dárek kdy, která z nás dostala – a docela jsme se při tom nasmály. A jaké že dárky to byly?

Velmi "netradičně pojatý" dárek dostala od rodičů naše šéfredaktorka ve svých sladkých šestnácti. Cestovní sada kosmetiky na jejíž zadní straně stálo: Neprodejný vzorek! Datum expirace: 31.12. (toho samého roku...)

Nápaditost mají v rodině naší šéfredaktorky zřejmě v krvi, proto její strýček daroval své manželce 9 kg balení pracího prášku a dar doprovodil komentářem: „A co, vždyť ho přece používáš ne?

No, a jak je vidět, tak ani přátelé mojí šéfové to nemají jednoduché. Její kamarádka prý jednou našla pod vánočním stromečkem velké balení toaletního papíru. Tento romantický dar jí věnoval její přítel se slovy: „Jsem si všiml, že máš velkou spotřebu…“. Zajímavé je, že jsou prý stále spolu.

Šéfredaktorka magazínu living.cz a magazinzahrada.cz, však rozhodně nezůstává v originalitě pozadu. Její budoucí tchyně jí prý pod stromeček nadělila těhotenský test, doprovázeje svůj dar slovy, že by už konečně chtěla vnoučátko.

Veskrze kreativní je i její rodina. Tatínek prý jednou obdaroval její maminku nádherným šroubovákem s rukojetí v zářivém trendy odstínu oranžové barvy. Dárek také hrdě okomentoval slovy: „Vybral jsem ti oranžovej, protože černej je pro chlapy. Takhle si ho aspoň budeš moct půjčovat.

Abych netrhala partu, mám také pár příspěvků. Osobně jsem přesvědčená o tom, že se můj tatík zřejmě minul povoláním, nebo byl alespoň v minulém životě Ježíšek, Santa, děda Mráz nebo něco podobného. Je totiž bezkonkurenčně nejhorším „obdarovávatelem“, kterého znám. Loňské Vánoce se rozhodl koupit mojí mamce nové kozačky. Když je společně jeli koupit do obchodu a mamka si konečně vybrala boty, které se jí líbily, šli je společně k pokladně zaplatit. Podotýkám, že nešlo o horentní sumu – kozačky stály 1200Kč. U pokladny tatík zaplatil jen 1000 korun a pobídnul mamku, aby si zbytek doplatila. Milé, že?

Ani já jsem neušla jeho rozdavačnosti. Pod vánočním stromečkem jsem tehdy našla balení prázdných CD a samostatně zabalené obaly na tato CD. Ze ztuhlého údivu mě vyrušila tatíkova slova: „…To jsou prázdný cédéčka, vypálíš mi písničky, abych si je mohl pouštět v autě.“

Letos mě mamča stihla připravit na to, že  od táty dostanu DVD přehrávač. Hezké je na tom to, že tento druh elektroniky si už  delší dobu přeje právě můj drahý otec, nikoliv já. Já plánuji v únoru nákup notebooku a proto jsem si od každého z rodiny přála finanční příspěvek – no… tak prostě dostanu DVD přehrávač!

To můj nejlepší kamarád má dokonce tak neobvyklou rodinu, že si například jeho máti koupila, jen tak, kuchyň za milion korun a k Vánocům si naporoučela kompletní profesionální umělecký arzenál. Takže výbava čítající stojan z masivního dřeva, olejové tempery, štětce z čínského vlasu, speciální pastelové barvy a jiné malířské potřeby nakonec daly dohromady sumu přes 30.000,- Kč. Podotýkám, že jeho máti se do letošních Vánoc této výbavy ani nedotkla. Kamarád, snad proto, že také miluje umění, dostal pod stromeček gumu. Na gumování.

Za nejkurióznější ovšem považuji příběh mé kamarádky, které její babička věnovala zahřívací pás, vlastnoručně vyrobený ze srsti její milované kočky, kterou přejelo auto. Babička prý dokonce na vydělanou kožku z domácího mazlíčka připevnila lístek na němž stálo: „Takto bude Lízinka vždy s tebou a bude tě hřát. Tvá babička.“ Bábi se pak velmi divila, když se při přebírání původně dobře myšlené pozornosti, moje kamarádka rozplakala.

Závěrem bych dodala, že bychom se měli občas zamyslet nad tím, jaký je pravý smysl tohoto vánočního zvyku obdarování druhých. Prapůvodní myšlenka je někoho potěšit a dát mu najevo, že na něj myslíme. A možná, že právě současná "dárková mašinerie" má za následek to, že si někteří lidé dávají dárky jen z povinnosti - no a pak to dopadá tak, jak to dopadá.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2015 Lenka R. sleva (reakcí: 0)
09. 07. 2014 Tom Nejhorší dárek k vánocům (reakcí: 0)
09. 12. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
09. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist