Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zradila tě kamarádka? 6 důvodů, proč přátelství mezi holkami většinou nefunguje

Zradila tě kamarádka? 6 důvodů, proč přátelství mezi holkami většinou nefunguje

Zradila tě kamarádka? 6 důvodů, proč přátelství mezi holkami většinou nefunguje

Magazín: Sex a vztahy | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 09. 05. 2016

Zase tě kámošky pomluvily? Nemůžeš zapomenout na zradu, když ti nejlepší kamarádka přebrala kluka? Máš už plné zuby neustálého žvanění o ničem a předhánění se v tom, kdo má lepší oblečení? Najdi si za kamaráda raději chlapa. Řekneme ti, proč je přátelství mezi ženami obtížné. Třeba s námi budeš souhlasit.

1. Konkurence

Co si budeme vykládat, kamarádství jde stranou, když se objeví neodolatelný modrooký blonďák a má zájem o tebe i tvou kámošku. Vsaď se, že ona udělá všechno proto, aby si nakonec vybral ji. Je to přirozené, takže jí to nevyčítej. Každý tvor na světě se snaží v první řadě zanechat potomstvo, a to s tím nejlepším samcem nebo samičkou. Všechno ostatní je podružné. I naše holčičí přátelství.

2. Holky jsou citlivé

Je to pořád dokola. Samé hádky. A kdy ses naposledy pohádala s Pepou od vedle, kterého znáš od dětství? Ani nepamatuješ, viď? Protože chlapi jsou více splachovací. Jenže Katce jsi řekla, že jí ta nová sukně dělá větší boky a už byl oheň na střeše. Měsíc s tebou nemluvila. Prostě ses dotkla citlivého místa, tak příště bacha.

3. Soutěživost

Nemaluješ se ani tolik kvůli tomu novému číšníkovi, kam chodíte na obědy, ale kvůli svým kolegyním, abys jim ukázala, že ty jsi prostě jednička? Snažíš se o co nejlepší outfit, aby vše bylo sladěné a neudělala jsi žádnou módní chybu? Kvůli chlapovi to nebude, tomu stačí, když si vezmeš minisukni nebo budeš mít velký výstřih. My ženy mezi sebou soupeříme prostě ve všem. 

4. Co neví, nepoví

Většina holčičích přátelství končí na vyzrazení tajemství. Jenže málokterá to prostě v sobě dokáže držet a žhavou novinku chce poslat dál. Není to nic proti tobě, holky prostě drbou, je to způsob jejich komunikace. Takže pokud nechceš, aby se o tobě vědělo, že máš dva milence, tak to raději neříkej ani své úplně nejlepší kámošce. 

 

5. Pravý důvod přátelství

Ovšem nejhorší je, když ti dojde, proč s tebou tvoje kamarádka trávila celou střední. Protože jsi byla vždy ta hezčí a ona doufala, že se díky tobě seznámí s nějakými krasavci. Anebo jsi byla ty ta ošklivější, a ona doufala, že vedle tebe více zazáří? To není krásný důvod kamarádství, ale ruku na srdce a řekni nám, jestli jsi ty neměla podobný motiv.

Co na to naše čtenářky?

Ilona (38 let):

„Já mám v tomhle jasno. Ženské jsou mrchy. Moje nejlepší kámoška, teda alespoň si tak říkala, mi přebrala muže. Jasně, asi za to nestál, když se nechal, ale jde o to, že to spolu táhli půl roku a já tušila, že někoho má, a s touhle obavou jsem se jí svěřila. Je to jako z nějakého filmu, já jí bulím do telefonu a ona má mezitím doma v posteli mého muže.“ 

Petra (32 let):

„Mám přátele mezi muži. S ženskými jsem skončila už dávno. Nevím, co z toho mají, ale nedokáží se bavit jinak, než někoho pomlouvat. Jsem ráda svá a tak jsem často byla terčem jejich pomluv. Dokážu s nimi vyjít, ale přátelit se s nimi nehodlám. Muži jsou přímočaří a upřímnější. Možná někdo řekne, že tě chtějí dostat do postele, ale aspoň si na nic nehrají,“ pochvaluje si přátelství s muži naše čtenářka. 

Veronika (26 let):

Podle mě je nesmysl říct, že jsou ženský takový a muži zase jiní. Každý je originál. A když natrefíš na dobrého člověka, je jedno, jakého je pohlaví. Já natrefila na Helenu. Kamarádíme spolu od základky a vždy se za mě postavila, chlapa nepřebrala a nikdy o mně neřekla nic špatného,“ nesouhlasí s tvrzením, že holčičí přátelství bývá zrádné Veronika.  

A jak to máš ty? Máš kamarádku na život a na smrt? Nebo tě nějaká zklamala a na pivo chodíš raději s muži? Napiš nám do diskuze tvoje zkušenosti.

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
12. 05. 2016 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
09. 05. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)
09. 05. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist