Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zpátky do dětství

Zpátky do dětství

Zpátky do dětství

Magazín: Sex a vztahy | autor: Veronika | vydáno 20. 06. 2006

V televizi dnes říkali, kolik zbývá dní do prázdnin a že se děti můžou začít těšit, protože je to už méně než dva týdny.

Už dávno nejsem dítě, ale stále si pamatuji ten slastný pocit, že končí škola a přede mnou jsou dva měsíce volna. Docela těm dnešním dětem závidím – nezávidím jim to moře volného času, spíš že jedinou jejich starostí je zatím jen škola.

Moc dobře si pamatuji na to, jak rodiče říkali: „Važ si toho, že nemáš žádné starosti.“ nebo „Tvojí jedinou starostí je škola.“ A také si moc dobře pamatuji jakými obličeji jsem to vše komentovala.

Říkáte si někdy, že byste chtěli vrátit čas Já ano. Zrovna nedávno jsem si uvědomila, že před dvaceti lety (DVACETI!!!) jsem prožila nejkrásnější prázdniny u strejdy na Moravě.

Nebo občas mě takhle v pátek přepadne euforický pocit z víkendu a naopak v neděli po Studiu kamarád (dnes se to jmenuje jinak, ale to jaksi neakceptuji), mě přepadne strach z pondělí (písemky, domácí úkoly…)

Pamatuji si, jakoby to bylo včera, jak jsem říkala kamarádce, že od mámy si do nechám mluvit do života tak maximálně do patnácti let. Pak jsem pomalu zvyšovala a zvyšovala a teď tvrdím, že maximálně do čtyřiceti.

Milé dámy, holky a slečny, přiznávám, že mě přepadl stesk po dětství. Stýská se mi po době, kdy jsem nemusela řešit jestli budu mít na nájem a na očkování pro psa, a jestli má nebo nemá moje práce smysl.

Chtěla bych být zase dítě, abych nemusela rozhodnout o tom, zda zavřu svůj obchůdek. Nejraději bych ho zavřela hned, ale slíbila jsem jedné slečně, že tam může v létě brigádničit, a tak mi přijde nefér ho zavřít. Ach jo. Ale při vší upřímnosti, zlaté starosti s obchůdkem oproti písemce z matematiky! To teda jo…

Přeji vám krásné léto, tak krásné, abyste si na něj s láskou (a možná s trochou nostalgie) vzpomněli i za dvacet let.

Vaše Veronika

PS: Je mi třicet, brzo budu bez práce, ale hlavně že mnou největší starostí je, že už nejsem dítě!

PPS: Když ono to bylo tak krásný…

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
05. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
19. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
13. 08. 2011 helenadon dětství (reakcí: 1)
03. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 03. 2017 Horoskop Střelec

Uzavíráš svůj životní kruh, došla jsi až k cíli bez ohledu na to, jaké pocity tě právě provází. Nemusíš se bát, čeká ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist