Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Život se žárlivcem aneb proč jsem utekla od oltáře

Život se žárlivcem aneb proč jsem utekla od oltáře

Život se žárlivcem aneb proč jsem utekla od oltáře

Magazín: Sex a vztahy | autor: JItka | vydáno 22. 07. 2011

Měla jsem krásného chlapa. A utekla jsem od něho dva týdny před svatbou. Kdo do našeho vztahu neviděl, klepal si na čelo. Nezbláznila ses? Kde takového dalšího budeš hledat? Vždyť je ti už třicet! Klídek... až najdu, tak najdu. Ale se žárlivcem si život nezkazím.

Pochopitelně to vypadá romanticky, když vám přítel chodí naproti k práci a doprovází vás domů. Obzvlášť po odpolední směně, která mi končí v deset večer, a v potemnělých uličkách je to trochu o strach. Někdy se ale chcete projít sama. S kolegyňkou jsme mívaly takový rituál - každý čtvrtek po odpolední jsme se zastavily v baru na náměstí a daly si rychlou skleničku na oslavu konce pracovního týdne. Pátek už nějak přežijeme, a tradá víkend! To bylo naše motto.

Když jsem se seznámila s Karlem, rituál skončil. Pro zadanou dívku se podle něho nehodilo, aby chodila s kamarádkou sama do baru. "Když přijdou dvě holky spolu do hospody, tak jsou na sto procent na lovu. To si pomyslí každý chlap," tvrdil Karel. Pod vlivem podobných průpovídek jsem se dokonce začala stydět za to, že jsem někdy vůbec do baru jen tak s holkama zašla.

Karlova žárlivost mi zpočátku dokonce imponovala. Když žárlí, tak mě miluje, domnívala jsem se. Donutil mě, abych si vymazala z Facebooku bývalého přítele, s nímž jsem si jen tak ze slušnosti psala pozdravy k narozeninám a Vánocům. Když mi zavolal kolega, že je na sobotu domluvený bowling, hned to vyhodnotil jako pozvánku na rande. Chtěl vědět, co je to zač, jestli je ženatý (jeho manželka je určitě stokilová bréca, a tak to zkouší na mě), jak často s ním mám směny a jak by se dalo zařídit, abych se s ním v práci nesetkávala. Na bowling jsem pochopitelně nešla.

Dokud jsme Karlovy žárlivé výstupy řešili jen na domácí půdě, nevadilo mi to tolik. Snažila jsem se dělat všechno pro to, abych mu nezavdala důvod k žárlení. S kamarády-muži jsem v podstatě přestala komunikovat. Na jejich vzkazy na Facebooku jsem nereagovala, věděla jsem, že Karel kouká, s kým si píšu. Na srazy s kamarádkami jsem Karla brala s sebou. Aby viděl na vlastní oči, že si jenom povídáme a nikoho nesvádíme.

Jednou jsme měli v práci opravdu fofr. Kolegyňka marodila a já se musela zdržet přes čas, abych vyřídila i její povinnosti. Karlovi jsem zavolala, že přijdu později. Asi deset minut poté, co mi měla skončit pracovní doba, Karel rozrazil dveře od kanceláře a když mě uviděl v jedné místnosti samotnou se šéfem, předvedl scénu jak vystřiženou z amerického thrilleru. Hrozně jsem se za něho styděla. To jsme měli dva měsíce před svatbou.

Pohár trpělivosti mi ale přetekl až ten večer, kdy jsem se loučila se svobodou. V tomto případě Karel uznal, že bych měla vyrazit do hospody sama s děvčaty, on sám si také naplánoval pánskou jízdu. Večírek začal zcela nevinně, šest holek nás sedělo spořádaně u vínka, když v tom mi bratranec poslal textovku, že se také na chvilku zastaví. Bratranec je součást rodiny, na toho nikdo žárlit nemůže, tak jen ať přijde. Holky se zachichotaly, a já si až později uvědomila, že to bylo dlouze a hromadně plánované překvapení! Bratranec s sebou přivedl celou fotbalovou jedenáctku, se kterou hraje místní ligu. Prý abych se rozloučila se svobodným stavem, jak se sluší a patří na jeho sestřenku!

Večírek se rozjel, a bylo to opravdu super. Přitom vůbec o nic nešlo, prostě jsme se jen skvěle bavili... ovšem jenom do chvíle, kdy se ve dveřích objevil Karel. Ten výraz si budu pamatovat nadosmrti. A to, co řekl, nebo spíš zařval, to mi taky z paměti hned tak nezmizí. Myslím, že nikdo z přítomných se nedivil, že jsem ho druhý den opustila. Nepochopil, že šlo o překvapení, nevěřil ani, že jsem fotbalisty nepozvala osobně. Celý večer nám zkazil, a tak by to bylo celý život... I když to bylo na jednu stranu těžké, a taky dost vysilující, kvůli zrušené svatbě, utekla jsem z toho, dokud jsem mohla.

Další články z rubriky

Komentáře (31)

Datum Autor Nadpis
13. 07. 2015 Ťáňa Je to nemoc (reakcí: 0)
19. 05. 2014 pavlickova nemoc (reakcí: 0)
14. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 05. 2012 helenadon leo (reakcí: 0)
15. 09. 2011 aknela11 znovu (reakcí: 0)
28. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
22. 08. 2011 Alma - (reakcí: 0)
09. 08. 2011 pegonela Taky (reakcí: 0)
08. 08. 2011 Lafik :( (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek divím se (reakcí: 2)
26. 07. 2011 florecilla Gratuluji (reakcí: 0)
24. 07. 2011 jade23 Žárlivec (reakcí: 0)
23. 07. 2011 11789 Žárlivec (reakcí: 0)
23. 07. 2011 aknela11 stoprocentně (reakcí: 0)
23. 07. 2011 cadouas vztah (reakcí: 0)
23. 07. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
22. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 3)
22. 07. 2011 cristll ..žárlivost (reakcí: 2)
22. 07. 2011 Celgil žárlivec (reakcí: 0)
22. 07. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist