Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Život na psí knížku? Zvyšuje rozvodovost!

Život na psí knížku? Zvyšuje rozvodovost!

Život na psí knížku? Zvyšuje rozvodovost!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 11. 2014

Spousta lidí logicky předpokládá, že když se s partnerem k sobě nastěhují ještě před uzavřením sňatku a vyzkouší si společné soužití, bude jim manželství klapat. Je tomu skutečně tak? Odborníci tvrdí, že ne!

V posledních letech se u nás i ve světě rozjel trend společného bydlení bez snubního prstýnku. Proč tomu tak je? Lidé si chtějí vztah nejprve otestovat, nebo potvrzení z matriky prostě nepotřebují. Ať tak, nebo tak, kdyby došlo na lámání chleba v podobě svatebních zvonů, obě varianty zvyšují riziko rozvodu! Takový je názor vědců z univerzity v Coloradu! 

Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli!

„Dnešní neoddaní lidé spolu žijí pod jednou střechou, aby co nejvíc zvýšili své šance na úspěšné manželství, pokud se k takovému kroku v budoucnu odhodlají. Jenže téměř deset let výzkumů na toto téma prokázalo, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by to tak ve skutečnosti opravdu bylo,“ nechává se slyšet profesor Stanley Scott, jeden ze zakladatelů Centra pro studium manželství a rodiny na výše zmíněné univerzitě.

„Pravda je taková, že čím víc lidí preferuje společnou domácnost bez sňatku, tím méně je manželství jako takové něco zvláštního a jedinečného, co má mezi oběma partnery hluboký význam,“ šokuje odborník.

Trendy podzimu 2014. S tímhle oblečením zazáříte

Trendy podzimu 2014. S tímhle oblečením zazáříte

Chcete vědět, co si pořídit, abyste byla v podzimních dnech oblečená podle nejnovějších módních t...

Tradice a romantika? Už vzaly za své!

Podle psychologů si lidé často neuvědomují, že když žijí vedle sebe jako manželé, aniž by skutečně byli, neúprosně se podílí na stoupajících číslech ve statistikách rozvodovosti! 

Čím více toho mají oba zúčastnění společného, tím hůře se pak odchází a vyskakuje z rozjetého vlaku. Dítě, pes, auto na splátky, pronájem bytu? To přece nejde jen tak zahodit a jít si svou cestou. Nabízí se otázka, jestli se tedy nevzít. Třeba to zažehná vztahovou krizi. Není to tak trochu vytloukání klínu klínem? A v tom je právě ta potíž! Přesně tenhle důvod ke sňatku patří k těm nejčastějším. 

Dnešní vztahy jsou pragmatické

Jenže vzniká jenom proto, že ti dva spolu už bydlí, mají závazky, ale v žádném případě nejsou přesvědčení, že jejich protějšek je opravdu ten pravý. A později tak jako tak dojde buď k rozchodu, nebo k nešťastnému manželství, které vlastně přetrvává jenom kvůli dětem a lepší finanční situaci. Taková je realita!

„Ti, kdo si na společné soužití počkají až do svatby nebo zasnoubení, k rozvodu inklinují mnohem méně než jejich vrstevníci, kteří spolu bydleli už dřív a otázku svatby si dostatečně nevyjasnili,“ uzavírá doktor Stanley Scott.

Jaký na to máte názor vy? Bydlet spolu před svatbou, nebo raději až po ní? Napište nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 11. 2014 pepina . (reakcí: 0)
12. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
12. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
12. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
12. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
12. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
12. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

20. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Dostatek síly, energie nebo uzdravení z dlouhodobé nemoci je jisté. Vytrvej, dokonči léčbu, můžeš si být jistá, že zp... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist