Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Magazín: Sex a vztahy | autor: Terezie Líbalová | vydáno 05. 03. 2013

Světové celebrity udávají směr nejen v módě, ale i v hubnutí. A jejich posledním trendem v oblasti hubnutí je zázrak jménem chilli. Ale pozor, toto koření nepomáhá jen při ztrátě přebytečných kilogramů. Pomůže vám zlepšit sex a uzdravit tělo!

Chilli papričky jsou známy po celém světě, jejich historie sahá až do let 7000 př. n. l., kdy je využívali třeba američtí Indiáni na zlepšení chuti jinak fádních pokrmů. Jiné národy, třeba Inkové, je zase uctívali jako posvátné rostliny. Není divu, jejich využití je totiž velice široké. Kromě kuchyně je chilli také přírodním lékem, pomocníkem krásy a afrodiziakem. Jeho kouzlu podlehla třeba zpěvačka a herečka Jennifer Lopez nebo modelka Gisele Bündchen.

Jak to je s hubnutím?
Za vším hledejte teplo. Tento stav těla podporuje spalování tuků tedy tzv. lipolýzu. V chilli papričkách je obsažena látka zvaná kapsaicin, která způsobuje pálení papriček a tím ovlivňuje produkci tepla v těle. Tělo se tak celé zahřeje a tím dochází k začátku spalování, a to hlavně v rizikové oblasti břicha. To ale neznamená, že stačí pojídat chilli a zanevřít na pohybovou aktivitu a zdravý životní styl.

Látka kapsaicin má i další funkci. Podporuje „reflex nasycenosti“, tedy pokud hubnete, pak při konzumaci chilli nemáte potřebu dodat do těla takové množství energie, jako by tomu bylo bez něj. Díky tomu vás možná přejdou hladové nálety na lednici uprostřed noci. Účinky chilli ocenil také kosmetický průmysl, který přidává tuto pálivou pochutinu do krémů proti celulitidě, gelů na spalování tuků nebo do dalších přípravků na hubnutí.

Jak je to se zdravím?
Chilli má mimo to také léčivé účinky. Kromě kapsaicinu obsahuje totiž řadu vitaminů a minerálů. Třeba vitamin C, vitaminy skupiny B nebo vitamin E. Díky této kombinaci látek se můžete účinně a mnohem rychleji zbavit rýmy. Navíc upravují trávení, urychlují léčbu zánětlivých onemocnění kloubů, snižují hladinu krevního cukru a jsou přírodním antibiotikem. Jsou také antioxidantem a mají protirakovinné účinky. A prý je dokázáno, že jejich pojídání zlepšuje náladu, takže jsou vlastně i přírodním antidepresivem.

Jak je to s krásou a sexem?
V kosmetice se chilli neužívá jen za účelem snadnější ztráty objemu určitých partií. Přidává se také do rtěnek a jeho úkolem je opticky zvětšit rty jejich silným prokrvením. A proč jsou afrodiziakem? Za to může zase kapsaicin. Způsobuje totiž stimulaci krevního oběhu, prokrvení orgánů a pozitivně působí na potenci. Chcete-li si tedy užít žhavou milostnou noc, pak si přichystejte pořádně pikantní večeři.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2014 Karel ... (reakcí: 0)
30. 05. 2013 lidka2 (reakcí: 0)
04. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 1)
19. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 03. 2013 nairi chilli (reakcí: 0)
07. 03. 2013 manislava chilli (reakcí: 0)
06. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

21. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Trápíš se kvůli vztahu a bojíš se o tom mluvit s partnerem. Ale to je velká chyba. Když mu vše s klidem a láskou vysv... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Máš velkou šanci na úspěch! Blíží se k tobě změna, na kterou tak dlouho a netrpělivě čekáš. Jakmile učiníš první vstřícný krok vpřed, všechno se dá do pohybu a ty pevn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist