Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Zhubněte a užijte si lepší sex pomocí zázraku jménem chilli

Magazín: Sex a vztahy | autor: Terezie Líbalová | vydáno 05. 03. 2013

Světové celebrity udávají směr nejen v módě, ale i v hubnutí. A jejich posledním trendem v oblasti hubnutí je zázrak jménem chilli. Ale pozor, toto koření nepomáhá jen při ztrátě přebytečných kilogramů. Pomůže vám zlepšit sex a uzdravit tělo!

Chilli papričky jsou známy po celém světě, jejich historie sahá až do let 7000 př. n. l., kdy je využívali třeba američtí Indiáni na zlepšení chuti jinak fádních pokrmů. Jiné národy, třeba Inkové, je zase uctívali jako posvátné rostliny. Není divu, jejich využití je totiž velice široké. Kromě kuchyně je chilli také přírodním lékem, pomocníkem krásy a afrodiziakem. Jeho kouzlu podlehla třeba zpěvačka a herečka Jennifer Lopez nebo modelka Gisele Bündchen.

Jak to je s hubnutím?
Za vším hledejte teplo. Tento stav těla podporuje spalování tuků tedy tzv. lipolýzu. V chilli papričkách je obsažena látka zvaná kapsaicin, která způsobuje pálení papriček a tím ovlivňuje produkci tepla v těle. Tělo se tak celé zahřeje a tím dochází k začátku spalování, a to hlavně v rizikové oblasti břicha. To ale neznamená, že stačí pojídat chilli a zanevřít na pohybovou aktivitu a zdravý životní styl.

Látka kapsaicin má i další funkci. Podporuje „reflex nasycenosti“, tedy pokud hubnete, pak při konzumaci chilli nemáte potřebu dodat do těla takové množství energie, jako by tomu bylo bez něj. Díky tomu vás možná přejdou hladové nálety na lednici uprostřed noci. Účinky chilli ocenil také kosmetický průmysl, který přidává tuto pálivou pochutinu do krémů proti celulitidě, gelů na spalování tuků nebo do dalších přípravků na hubnutí.

Jak je to se zdravím?
Chilli má mimo to také léčivé účinky. Kromě kapsaicinu obsahuje totiž řadu vitaminů a minerálů. Třeba vitamin C, vitaminy skupiny B nebo vitamin E. Díky této kombinaci látek se můžete účinně a mnohem rychleji zbavit rýmy. Navíc upravují trávení, urychlují léčbu zánětlivých onemocnění kloubů, snižují hladinu krevního cukru a jsou přírodním antibiotikem. Jsou také antioxidantem a mají protirakovinné účinky. A prý je dokázáno, že jejich pojídání zlepšuje náladu, takže jsou vlastně i přírodním antidepresivem.

Jak je to s krásou a sexem?
V kosmetice se chilli neužívá jen za účelem snadnější ztráty objemu určitých partií. Přidává se také do rtěnek a jeho úkolem je opticky zvětšit rty jejich silným prokrvením. A proč jsou afrodiziakem? Za to může zase kapsaicin. Způsobuje totiž stimulaci krevního oběhu, prokrvení orgánů a pozitivně působí na potenci. Chcete-li si tedy užít žhavou milostnou noc, pak si přichystejte pořádně pikantní večeři.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2014 Karel ... (reakcí: 0)
30. 05. 2013 lidka2 (reakcí: 0)
04. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 1)
19. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 03. 2013 nairi chilli (reakcí: 0)
07. 03. 2013 manislava chilli (reakcí: 0)
06. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist