Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Žhavá novinka v seznamování: Seznamování beze slov

Žhavá novinka v seznamování: Seznamování beze slov

Žhavá novinka v seznamování: Seznamování beze slov

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 06. 11. 2014

Dvojice, muž a žena, sedí proti sobě. Oba mlčí. Muž se usmívá, co chvíli udělá nějaké gesto. Žena ale na jeho snahu nijak nereaguje a otráveně zívne. Nemůže se zbavit pocitu, že jim to prostě fungovat nebude. Co se děje? Ocitli jste se na tichém seznamovacím večírku.

Slova zakrývají myšlenky

„Slova jsou určena k tomu, aby zakrývala myšlenky,“ říkal už český spisovatel Karel Čapek. A má pravdu. Informace, které poskytujeme vnějšímu světu, často filtrujeme. Snažíme se na okolí působit co nejlepším dojmem. Proto některé informace zkreslujeme nebo zatajujeme, ať už vědomě nebo nikoli. Snažíme se zkrátka být hezčí, dokonalejší, než ve skutečnosti jsme. Spousta lidí navíc v dnešní době mnoha prázdnými slovy a frázemi zakrývá, že problému ve skutečnosti vůbec nerozumí, nic o něm neví, nedokáže ho posoudit. „Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jenom to, co vědí,“ i tímhle citátem trefil Čapek hřebíček na hlavičku. Možná i proto vznikl v nedávné době nový způsob seznamování, při kterém potenciální partneři mají schůzku, při které neřeknou ani slovo. 

Jak zaujmout za jednu minutu?

Novinka se nazývá speed dating, tiché seznamování. Tady jsou naopak jakákoli slova dokonce přímo zakázaná. Jak seznamovací večírek probíhá? Jeho účastníci z řad mužů a žen se na úvodu setkání nejprve uvolní, aby nebyli strnulí a v křeči. Slouží k tomu různá dechová cvičení a relaxační techniky. Díky nim odhodí každodenní stres. Potom už přichází vlastní seznamování. Je potřeba mít v zásobě dostatek stolků pro dva a židlí.

7 nejdivnějších věcí, které lékaři našli v lidském těle. Je to síla!

7 nejdivnějších věcí, které lékaři našli v lidském těle. Je to síla!

Doktor? Ten těžký život má! Dlouhé služby, krátké výplatní pásky - zkrátka nic moc! Ale za to se ...

Každá žena ze skupiny obsadí jeden stolek. Potom si k ní přisedne muž. Na tiché seznámení mají přesně jednu minutu. Oba, muž i žena, se dívají na svůj protějšek. Mohou se usmívat, házet očima, různě gestikulovat, snažit se zaujmout svými grimasami. Záleží na nich samotných, jakou taktiku na opačné pohlaví zvolí. Podmínka je jediná. Nesmí promluvit. Přesně šedesát sekund mají čas na to, upoutat svůj protějšek. Potom muž vstane a k ženě si přisedne jiný partner. Takto na minutu vystřídají všechny muže ve skupině.

Vlastní pocity neokecáte

Tichý seznamovací večírek může být zajímavou zkušeností. Dnes už používáme tolik slov, že se úplně utápíme v jejich džungli. Proto rozhodně není od věci, vyzkoušet si, jak působíme na druhé pohlaví, když jsme nuceni mlčet. Kdo je nám příjemný a kdo ne? Volba vhodných slov udělá hodně a může výsledný dojem z člověka i hodně ovlivnit a zkreslit. Pocity, které z člověka máme, ovšem nemůžeme sami sobě nijak okecat. Zkrátka je cítíme a nic s nimi nenaděláme. Takže jak je to s tichým seznamováním? Nikde sice není psáno, že na takovém večírku najdete svůj ideální protějšek, ale třeba vám to pomůže ujasnit si, jaký pocit z mužů vůbec máte, jak na vás působí i jak působíte vy na ně. 

Zaujala vás tato forma seznámení? Co si o ní myslíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 glady .. (reakcí: 0)
06. 11. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist