Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Ženy versus muži. Kdo koho častěji špehuje?

Ženy versus muži. Kdo koho častěji špehuje?

Ženy versus muži. Kdo koho častěji špehuje?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 31. 03. 2014

Partnerův počítač nebo mobil bez dozoru? Svrbí vás dlaně, jestli se máte podívat do přijatých zpráv a jiné pošty? Rozhodně nepatříte k výjimkám, ale… Kdo má ke špehování partnera větší sklony? Máte si i vy dát pozor, jestli okolo nebrousí váš milenec?

Podle nejnovější britské studie nejsou ženy zase tak zdatné v moderních technologiích a neumí v tom příliš „chodit“. Ale kde jdou stranou nejen žerty, ale i antitalent na tyhle záležitosti je situace, kdy mají pocit, že je jejich partner podvádí. Pak se z nich stávají přímo odbornice a technika je jejich druhá ruka! Alespoň tak to uvádí britský deník Daily News. Jste překvapeni? Nebo taky občas neodoláte pokušení otevřít Pandořinu skříňku partnerova soukromí? Výše zmíněné studie se zúčastnilo několik stovek párů ve středním věku. A výsledek? 

Ženy bourají hranice soukromí! 

Téměř 15% partnerek pročítá svému partnerovi e-maily, 12% jich běžně čte jeho sms zprávy a 9% lustruje sociální sítě svého drahého. Myslíte na to, kde dotyčné hříšnice vzaly přístupová hesla? Zdá se, že ženám není nic svaté, pokud jde o vztah!

Ještě větší překvapení přineslo zjištění, že co se týká mužů, ti takové „špehovací ambice“ moc nemají! „Pouze“ 7% pánů se rádo podívá do e-mailů své přítelkyně nebo manželky a 6% kontroluje příchozí zprávy v mobilním telefonu. Takže muži nejsou ti, co nerespektují soukromí svých poloviček. Jsou to jednoznačně ženy! 

Patří špehování do vztahu?

„Pokud k tomu můžu něco říct, tak já kontrolu aktivit manžela považuji za součást vztahu. Když se nedívá, mrknu se, co je u něj nového, a věřím tomu, že úplně stejně to dělá i on," naprosto otevřeně přiznává třiatřicetiletá Marta, která se tak řadí k zástupům těch, které chtějí mít dokonalý přehled o muži. Opravdu je takových žen tolik? 

článek

„Jedním z nejpřekvapivějších závěrů studie bylo, že takzvaný partnerský dozor praktikují mnohem častěji manželky než manželé," nechávají se slyšet autorky studie Ellen Hesper a Monica Whisty z Nottingham Trent University. „Jestli získají ženy pocit, že se jejich vztah ocitá v ohrožení, jsou schopné překonat všechny bariéry, a to jak morální, tak technické," dodávají Hesperová a Whistová. A co se děje pak, když pravda vyjde najevo?

Odhalení? Co dělat potom?  

Určitě přemýšlíte nad tím, jak naložit s právě získanými a informacemi, které vám poskytl mobil, nebo profil na sociální síti, který si drahá polovička tak chrání. Můžete zjistit, že máte doma učiněný poklad, který je vám věrný, nebo se naopak dozvíte, že „padla kosa na kámen“. Bohužel, může se stát, že objevíte něco, co už je „přes čáru“. Co teď? Užírat se, nebo přiznat barvu, že jste se podívali někam, do čeho vám prakticky nic není? 

Pochvalu nečekejte!

Podle odborníků prvotně by každý z partnerů měl ctít soukromí toho druhého, žádné lustrování a špehování. Je to prostě nemorální! Říká vám něco rčení „lepší nevědět?“. Co ho vyzkoušet v praxi? Pokud si vážně nemůžete pomoct a morální chování odsouváte na druhou kolej, po zjištění něčeho vám nepříjemného odborníci doporučují přiznat se a odhalit mu, že jste udělali chybu

Nepočítejte s tím, že vás za vaše chování pochválí a ještě se omluví! Bude vás mít pravděpodobně za žárlivou stíhačku. A vy jeho zase za lháře a podvodníka. Zamyslete se, není přece jen lepší mu věřit a ušetřit si hádky a nedorozumění? Nebo snad máte jiný názor?

Jak jste na tom vy s respektováním partnerova soukromí? Považujete jeho mobil za svatý?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
01. 04. 2014 Jita ženy versus muži (reakcí: 1)
01. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
01. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
31. 03. 2014 88pacicka88 + (reakcí: 1)
31. 03. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 02. 2017 Horoskop Střelec

Dnes budeš mít pocit, že tě nikdo nemá rád, nikdo ti nerozumí a že jsi na celém světě úplně sama. Přestaň se litovat ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist