Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Ženská masturbace – v čem je prospěšná?

Ženská masturbace – v čem je prospěšná?

Ženská masturbace – v čem je prospěšná?

Magazín: Sex a vztahy | autor: El | vydáno 19. 01. 2011

Mužská a ženská masturbace se nijak zásadně neliší, tedy až na to, že o té mužské se častěji mluví. Ženská masturbace je zkrátka odjakživa tabu, o čemž svědčí i fakt, že se k ní přiznává pouze něco málo přes 30% žen. Pojďte s námi toto tabu rozkrýt!

Jaké používáme techniky
Některé ženy se soustředí výhradně na klitoris, který dráždí krouživými pohyby prstem či dlaní nahoru a dolu. Někomu více vyhovuje zapojit do hry více prstů a dráždit svůj klín také zevnitř. Výjimkou nejsou ani ženy, které ke svému potěšení použijí vibrátor či předmět nápadně se podobající mužskému penisu. Jedno je jasné, milé dámy – povoleno je vše, co vám neublíží! Prsty, proud vody, kartáček na zuby, banán, vibrátor, tření příjemného materiálu o klitoris…

Bez stresu a studu
Nejpřirozenějším nástrojem pro masturbaci jsou vaše prsty. Není divu – vždyť právě v konečcích prstů se skrývá obrovská citlivost. A ta je k masturbaci zapotřebí nejvíce. Nebraňte se pomocníkům jako je vibrátor, venušiny kuličky, horká sprcha či lehký satén otírající se o váš klín. Zapomeňte na každodenní stresy, povinnosti a trápení – není totiž nic asexuálnějšího, než masturbovat s myšlenkou na to, co uvařit rodině k večeři a že vám v práci na stole leží nevypracovaný projekt.

Jak nám tedy masturbace pomáhá?
- Je prokázáno, že sebeuspokojování má blahodárný vliv na náš psychický stav. Člověk, který se „pomiluje“ sám se sebou, je hoden obdivu. Takový člověk totiž chová své tělo v úctě a dává mu vše, oč si žádá. Je prokázáno, že orgasmus odbourává stres a je nejlepším prostředkem pro dobré usínání! Někteří lidé jej naopak používají jako vzpruhu, když cítí, že jim dochází energie.

- Masturbace je ženám prospěšná po celý život, od dětství až do dospělosti. Je způsobem sebeuspokojování především pro ty ženy, které nemají stálého sexuálního partnera. Pro mnoho žen je to také jediná cesta k dosažení orgasmu vůbec. Vlastně je to celkem běžné, takže nemá smysl se tím trápit.

- Díky masturbaci zažila spousta žen ta největší vyvrcholení, protože jejich duševní a fyzické touhy mohly být naplněny, aniž by přemýšlely o touhách partnera.

- Masturbace umožňuje poznat vlastní tělo a zároveň poskytuje větší sexuální svobodu. Nebojte se využít toho, co o sobě víte, i pro sex s partnerem. Pokud se dobře znáte sama, může vás poznat i on.

- Zlepšuje sexuální funkce, neboť prokrvuje pohlavní orgány, zásobí je krví a kyslíkem, může být léčbou různých sexuálních poruch a ženám pomáhá dosáhnout orgasmu. U mužů naopak pomáhá zvládat předčasnou ejakulaci a učí ovládat vlastní vzrušení.

- Se zajímavým objevem přišel íránský lékař Sina Zarrintan z univerzity v Tabrízu. Podle jeho výzkumů mnohem lépe, než různé léky, které mají navíc i vedlejší účinky, uvolňuje ucpaný nos právě orgasmus a neméně pak masturbace s ním spojená. Podle doktora Zarrintana působí masturbace na nervy v horních cestách dýchacích, což umožní jejich uvolnění. Navíc uvolnění nosu trvá i dlouho po vyvrcholení.

Takže zahoďte kapesníčky a vzhůru na věc! :-)

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
14. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 2)
25. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)
24. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
21. 07. 2011 jade23 masturbace (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

22. 10. 2016 Horoskop Ryby

Dej prostor také rodině, aby se vyjádřila k problému, který řešíš. Zjistíš, že jejich názory nejsou úplně od věci a n... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist