Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Záhadné ženské libido. Proč mají kariéristky větší chuť na sex?

Záhadné ženské libido. Proč mají kariéristky větší chuť na sex?

Záhadné ženské libido. Proč mají kariéristky větší chuť na sex?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 22. 08. 2012

Ženské libido. Pro vědce stále věc velmi tajemná, tudíž téměř neprobádatelná. Proč existují ženy, které mají daleko větší chuť na sex, zatímco pro jiné je milování více či méně příjemnou povinností? Aspoň na tuto otázku badatelé, jak se zdá, našli odpověď. Za všechno prý mohou hormony.

Jedná se hlavně o hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronu, který v určité míře koluje v krevním oběhu každé ženy. Jenže ty, u nichž byla naměřena jeho vyšší hladina, jsou zpravidla daleko lačnější po sexu. A jak to souvisí s tvrzením v titulku o nenasytných kariéristkách?
Docela jednoduše. Ženy s vyšším podílem testosteronu jsou totiž zpravidla úspěšnější a často obsazují pozice, které jsou stále ještě doménou mužů. Jsou na postech top-manažerek, zaujímají významná místa v politice atp.

Heuréka,“ volají vědci, kteří tvrdí, že se jim konečně podařilo prokázat, že také ženská sexuální touha je stejně jako ta mužská řízena výhradně hormony. Žena s vyšší hladinou testosteronu se prý pozná podle toho, že má prsteník stejně dlouhý jako ukazovák, je širší v pase a má více tělesného ochlupení než žena s nižší hladinou.
„Blbost,“ prskají naopak psychologové, podle nichž ženské libido ovlivňuje několik faktorů: fyzický, sociální, emocionální a faktor vztahu. Jednoduše řečeno: Pokud o svém těle nemáte valné mínění, pocházíte z neutěšených rodinných poměrů, máte špatnou první sexuální zkušenost a máte líného nebo nepříliš vstřícného sexuálního partnera – vaše touha po sexu nebude pravděpodobně příliš silná.

A jak vypadá ženská sexuální touha v praxi? Tady jsou výpovědi několika žen. „Upřímně, kdybychom se už vůbec nemilovali, bylo by mi to jedno. Chci jen uspokojit manžela,“ říká půvabná blondýnka Zuzana (48), podle vlastních slov šťastně vdaná. „Sexuální touhu jsem v sobě objevila až na prahu čtyřicítky. A absolutně si to užívám,“ oponuje jí Monika (39). Sex? Na ten nemám absolutně pomyšlení. Úplně mi stačí práce na plný úvazek a výchova dvou dětí,“ přiznává Marcela (32). 

Jak vidno, co žena, to úplně jiná sexuální touha.  Problém je také v tom, že nikdo neví, zda hormony formují naši osobnost a chování, či zda je tomu naopak. Jinými slovy: Udělala žena kariéru v byznyse, protože má vyšší hladinu testosteronu, nebo více testosteronu získala až díky kariéře, protože se musela zadaptovat na mužské prostředí? A pokud jde o sex samotný, ani vysoká hladina hormonu nezajišťuje ještě silnou sexuální touhu.

Jak známo, s jídlem roste chuť a platí to také naopak. Žena, která zažila v sexu zklamání, asi nebude tolik lačnit po sexu jako ta, která má úžasného milence.  Na něčem se ale vědci přece jen shodují: porozumět ženskému libidu je prý stejně těžké jako porozumět ženě samotné.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
28. 08. 2014 Jana Libido (reakcí: 1)
10. 07. 2014 Petra libido (reakcí: 1)
11. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 1)
03. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 08. 2012 manislava myslím (reakcí: 0)
23. 08. 2012 Daniela76 Záhadné ženské libido (reakcí: 0)
23. 08. 2012 Roxanna Perfektné! (reakcí: 0)
23. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 08. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
22. 08. 2012 pepina . (reakcí: 0)
22. 08. 2012 Renata tak s článkem (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 02. 2017 Horoskop Panna

Pohled do zrcadla tě přiměje začít konečně něco dělat. Rozhodneš se pro radikální změnu jídelníčku i nový tréninkový ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist