Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Žádost o ruku není hračka. Každá třetí žena je zklamaná

Žádost o ruku není hračka. Každá třetí žena je zklamaná

Žádost o ruku není hračka. Každá třetí žena je zklamaná

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 21. 10. 2013

Emancipace se dnes skloňuje čím dál častěji, ale přiznejme si, že jsou chvíle, kdy by v kůži chlapa nechtěla být žádná z nás. K takovým bezesporu patří například žádost o ruku. Požadavky na originalitu jsou totiž čím dál náročnější. I když, kdo ví. Možná přijde doba, kdy i o ruku bude žádat žena...

Zatím tomu tak ale ve většině případů není. Ačkoliv... „Musela jsem přítele žádat o ruku sama. Už mu to prostě trvalo moc dlouho,“ boří zažité představy třiatřicetiletá Renata.

Už při samotné představě žádosti o ruku a s ní spojeném možném riziku se někdy i chlapákům podlamují kolena. Jenže správný žadatel musí vzít v potaz také fakt, že dnešní potenciální nevěsty ze všeho nejvíce prahnou po originalitě a extravaganci. Proto se vyplatí důkladná příprava.

Podle jedné studie nebyla spokojena se způsobem, jak je partner požádal o ruku třetina žen. Většina z nich si stěžovala zejména na místo, na kterém si před ně jejich přítel klekl na kolena. „Jsem fakt moc ráda, že mě přítel nepožádal o ruku v restauraci. Jedna moje známá takhle svolila v přeplněném baru jen proto, že jí bylo dotyčného líto. Do měsíce se rozešli,“ říká třiadvacetiletá Sandra.

Pár Pattinson a Penn je minulostí. Robert je opět volný!

Pár Pattinson a Penn je minulostí. Robert je opět volný!

Tento článek měl původně informovat o tom, že Robert Pattinson randí s Dylan Penn, dcerou Seana P...

Co ještě ukázal průzkum? Dvacetšest procent nespokojených žen by rádo větší romantiku, zatímco čtvrtina by chtěla být více překvapena, sedmnáct procent si zase myslí, že partner měl být více osobní a vycházet více z poznatků, které měl během randění načerpat. Více než čtvrtině dotázaných žen se nelíbil zásnubní prstýnek: na něm vadil například příliš malý kamínek, tvar či přílišná lacinost. Ve Velké Británii dokonce už existuje zlatnictví, které zhotoví prstýnek na přání. Jedná se ale jen o repliku. Až když je prsten schválen drahou polovičkou, vyrábí se z drahých kovů.

I v žádání o ruku ale padají určité mýty. Například většina žen si myslí, že není úplně nezbytné, aby před nimi muž poklekl na kolena, a více než polovina rozhodně nehodlá žadonit o svolení u otce.

A jaké jsou nejoriginálnější žádosti o ruku? „Jedna kolegyně dostala od přítele štěně. Když se zeptala, jak se bude jmenovat. Řekl jí, aby se podívala na obojek. Tam stálo napsáno: Vezmeš si mě?“ (Ilona, 27). „Manžel je optik. Když mi náš pes rozkousal brýle, nabídl se, že mi změří zrak. Seděla jsem na židli a on se zeptal, zda dokážu přečíst řádky na tabuli. Ano, stálo tam: Vezmeš si mě?“ (Soňa, 46).

A co vy? Byla jste spokojená se způsobem, jakým vás partner požádal o ruku. Nebo byste si to raději zopakovala?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 03. 2015 Jiří30 Zásnuby (reakcí: 0)
22. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 10. 2013 Verma ... (reakcí: 0)
21. 10. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 01. 2017 Horoskop Panna

Setkání s přáteli po letech pro tebe bude velkým zklamáním. Zjistíš, že ti lidé, s kterými jsi jezdila po vandrech a ... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist