Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana | vydáno 30. 04. 2013

Má nejlepší přítelkyně si o mně myslí, že jsem zrádce. Stejně jako já je v současné době na mateřské dovolené. Když se nám narodily děti, byly jsme obě nezkušené, rozpačité a plné obav, jestli vše děláme správně. Bylo skvělé mít vedle sebe člověka, se kterým jsem mohla všechny mé starosti sdílet.

Společně jsme jezdily s dětmi na plavávání, chodily do cvičení i do mateřského centra. Ale ponejvíc času jsme trávily na procházkách nebo na návštěvě u té druhé. Děti si spolu hrály a my mohly spokojeně plkat o všem možném, vymýšlet nové recepty nebo sedět nad střihy nových kalhot pro děti. Společně jsme se také pustily do boje s kilogramy. Přeci jen porod, potom starosti kolem dětí a minimum času na sebe na zhubnutí nestačilo. A tak jsme se snažily omezit sladké i pamlsky v podobě brambůrek. Přestaly jsme s dětmi mlsat zmrzlinu a začaly jsme jíst zdravěji.

Já začala běhat, Jitka cvičit aerobic a plavat. Měly jsme opravdovou radost z úspěchu té druhé a zároveň jsme se dokázaly smát drobným prohřeškům v podobě zhltnuté celé tabulky čokolády nebo kousku dortu.

Rozuměly jsme si natolik dobře, že jsme si řekly i to, co bychom nikomu jinému neřekly. Řešily jsme spolu manželské krize, podezření z nevěry i problémy s dětmi. Náš vztah je založený na důvěře, a tak když jednou Jitka začala větu: “Musím ti něco říct, ale nech si to pro sebe…“, očekávala jsem nějakou rodinnou hádku, finanční krizi, hádku s tchýní. Ale to, co mi řekla, mi vyrazilo dech.

Řekla mi totiž, že už si několikrát po večeři strčila sama prsty do krku. Samozřejmě, že jsem se zhrozila a hned se pustila do vysvětlování, nabádání a přemlouvání, aby toho okamžitě nechala. Jitka byla jako beran, prohlásila, že jí jdou kila náramně dolů a může jíst všechno, co jí chutná, a bez cvičení. Den ode dne to s ní bylo horší. Nedalo se s ní prakticky mluvit o ničem jiném než o hubnutí a jídle.

Několikrát jsem ji prosila, ať vyhledá lékařskou pomoc, ale ona tvrdila, že má všechno báječně pod kontrolou. Bála jsme se o ni tak, že jsem to raději řekla jejímu manželovi. Ten na ní udeřil a začal problém ihned řešit. Donutil ji jít k doktorovi a pomalu ji z problému dostával. Jenže ačkoliv je z ní zase ta správná veselá holka, která se umí bavit o čemkoliv, se mnou nechce mít nic společného.

Plivla mi do obličeje, že jsem zrádce, jakého nepoznala, a že už mi nedůvěřuje. Ačkoliv spolu dál chodíme do mateřského centra i na cvičení rodičů s dětmi, už se se mnou nebaví. Skoro mě nepozdraví, a dokonce nechce, aby se spolu kamarádily naše děti. Je mi to líto a nějak nevím, co s tím. Jak jí vysvětlit, že jsem to udělala ze strachu o ni?!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
05. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
03. 05. 2013 slavuska . (reakcí: 0)
02. 05. 2013 jj taky se uraz... :-) (reakcí: 0)
01. 05. 2013 11789 :-( (reakcí: 0)
01. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 3)
30. 04. 2013 pepina . (reakcí: 1)
30. 04. 2013 Neko13 Zrádce? Záchrana! (reakcí: 0)
30. 04. 2013 viki11 zrádce (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 03. 2017 Horoskop Panna

Strach tě jen zbytečně odvádí od příznivého řešení. Zastav se na chvíli a zeptej se, čeho se vlastně tolik bojíš? Nev... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist