Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Zachránila jsem kamarádku, pro ni jsem ale zrádce.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana | vydáno 30. 04. 2013

Má nejlepší přítelkyně si o mně myslí, že jsem zrádce. Stejně jako já je v současné době na mateřské dovolené. Když se nám narodily děti, byly jsme obě nezkušené, rozpačité a plné obav, jestli vše děláme správně. Bylo skvělé mít vedle sebe člověka, se kterým jsem mohla všechny mé starosti sdílet.

Společně jsme jezdily s dětmi na plavávání, chodily do cvičení i do mateřského centra. Ale ponejvíc času jsme trávily na procházkách nebo na návštěvě u té druhé. Děti si spolu hrály a my mohly spokojeně plkat o všem možném, vymýšlet nové recepty nebo sedět nad střihy nových kalhot pro děti. Společně jsme se také pustily do boje s kilogramy. Přeci jen porod, potom starosti kolem dětí a minimum času na sebe na zhubnutí nestačilo. A tak jsme se snažily omezit sladké i pamlsky v podobě brambůrek. Přestaly jsme s dětmi mlsat zmrzlinu a začaly jsme jíst zdravěji.

Já začala běhat, Jitka cvičit aerobic a plavat. Měly jsme opravdovou radost z úspěchu té druhé a zároveň jsme se dokázaly smát drobným prohřeškům v podobě zhltnuté celé tabulky čokolády nebo kousku dortu.

Rozuměly jsme si natolik dobře, že jsme si řekly i to, co bychom nikomu jinému neřekly. Řešily jsme spolu manželské krize, podezření z nevěry i problémy s dětmi. Náš vztah je založený na důvěře, a tak když jednou Jitka začala větu: “Musím ti něco říct, ale nech si to pro sebe…“, očekávala jsem nějakou rodinnou hádku, finanční krizi, hádku s tchýní. Ale to, co mi řekla, mi vyrazilo dech.

Řekla mi totiž, že už si několikrát po večeři strčila sama prsty do krku. Samozřejmě, že jsem se zhrozila a hned se pustila do vysvětlování, nabádání a přemlouvání, aby toho okamžitě nechala. Jitka byla jako beran, prohlásila, že jí jdou kila náramně dolů a může jíst všechno, co jí chutná, a bez cvičení. Den ode dne to s ní bylo horší. Nedalo se s ní prakticky mluvit o ničem jiném než o hubnutí a jídle.

Několikrát jsem ji prosila, ať vyhledá lékařskou pomoc, ale ona tvrdila, že má všechno báječně pod kontrolou. Bála jsme se o ni tak, že jsem to raději řekla jejímu manželovi. Ten na ní udeřil a začal problém ihned řešit. Donutil ji jít k doktorovi a pomalu ji z problému dostával. Jenže ačkoliv je z ní zase ta správná veselá holka, která se umí bavit o čemkoliv, se mnou nechce mít nic společného.

Plivla mi do obličeje, že jsem zrádce, jakého nepoznala, a že už mi nedůvěřuje. Ačkoliv spolu dál chodíme do mateřského centra i na cvičení rodičů s dětmi, už se se mnou nebaví. Skoro mě nepozdraví, a dokonce nechce, aby se spolu kamarádily naše děti. Je mi to líto a nějak nevím, co s tím. Jak jí vysvětlit, že jsem to udělala ze strachu o ni?!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
05. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
03. 05. 2013 slavuska . (reakcí: 0)
02. 05. 2013 jj taky se uraz... :-) (reakcí: 0)
01. 05. 2013 11789 :-( (reakcí: 0)
01. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 3)
30. 04. 2013 pepina . (reakcí: 1)
30. 04. 2013 Neko13 Zrádce? Záchrana! (reakcí: 0)
30. 04. 2013 viki11 zrádce (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

10. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tebe dnes bude lákat všechno tajemné. Dokonce se přihlásíš na kurz ezoteriky, nebo si necháš odborně vyložit karty. N... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist