Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Záchrana vztahu II.

Záchrana vztahu II.

Záchrana vztahu II.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 29. 10. 2009

Něco se stalo a vy máte pocit, že již nežijete společně, ale spíše vedle sebe. To, co vás dříve těšilo, je dnes již minulostí. Pocity štěstí, spokojenosti a harmonického soužití se vytratily. Co se dá dělat s problematickým vztahem v takové chvíli?

 

Dejte najevo, že oceňujete, když vám druhý bude chtít udělat radost

Když už vám druhý vyhoví v něčem, co si přejete, nebo vás překvapí právě nějakou drobností, nesnižujte hodnotu toho, co pro vás učinil. Možná, že nepůjde právě o to, co jste měli na mysli, možná, že jste o takovou pozornost ani nestáli – pokud ji však partner myslel jako projev svých citů k vám, dejte najevo svou radost. V opačném případě byste se již něčeho podobného nemuseli dočkat vůbec.

Vytvořte si společné aktivity

Najděte si aktivity, které budou bavit vás oba. Nejdůležitější je, abyste je mohli vykonávat společně třeba jednou týdně. To neznamená, že byste měli volný čas trávit výlučně společně, je třeba si najít také dost času na své vlastní aktivity, které vás dříve bavily a kvůli partnerovi jste je třeba omezily. A vedle toho pak nějakou, kterou budete pravidelně dělat společně. Pozor si ale dávejte na často vznikající závislost na partnerovi o které se můžete dočíst v článku Závislost na partnerovi.

Zajímejte se o to, co zajímá vašeho partnera

Je možné, že každý z vás má zcela odlišné koníčky a zájmy. V duchu „protiklady se přitahují“ to dokonce nemusí být nic nepravděpodobného. To ale ještě neznamená, že budete jeho koníčky ignorovat nebo dávat najevo, že vás nezajímají, a že jimi opovrhujete. Zajímejte se živě, o to co váš partner dělá, tak jako tomu bylo na počátku vašeho vztahu. Pravidelně si nechte vyprávět, co nového se událo v oblastech, které vašeho partnera zajímají. Jestli si ale nejste se svým partnerem jistá a chtěla byste se pokusit něco změnit, podívejte se na článek Můžete změnit chlapa?

Naučte se naslouchat

Může to znít jako něco triviálního. Naslouchat – každý z nás přece denně naslouchá mnoha lidem, když s nimi komunikuje, a partnerovi přeci nejčastěji. Ano, ale aktivní naslouchání je přece jen něco odlišného. Znamená, že budete přemýšlet nad tím, co partner říká, a také aktivně reagovat místo toho, abyste jej pasivně vyslechli se slovy „hm“. Pravděpodobně se takto dozvíte i něco, co by vám jinak proklouzlo mezi řádky.

Hovořte spolu více

Některé dny jsou natolik nabyté, že si ani nenajdeme čas, kdy se svým partnerem mluvit déle než pár minut. Přesto bychom měli klást důraz na komunikaci a ve dnech, kdy máme volněji, si zase povídat více. Mnoho párů si například zavádí pravidelný rituál „nedělní kávy“, kdy si partneři sednou v klidu ke kávě, zatímco děti si hrají nebo spí a nikdo je neruší. Mají možnost probrat nejen, co je právě trápí, ale také další týden, jaká bude jeho organizace a co je čeká.

 

Další tipy najdete v prvním díle článku Záchrana vztahu I.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
24. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist