Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Záchrana vztahu II.

Záchrana vztahu II.

Záchrana vztahu II.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 29. 10. 2009

Něco se stalo a vy máte pocit, že již nežijete společně, ale spíše vedle sebe. To, co vás dříve těšilo, je dnes již minulostí. Pocity štěstí, spokojenosti a harmonického soužití se vytratily. Co se dá dělat s problematickým vztahem v takové chvíli?

 

Dejte najevo, že oceňujete, když vám druhý bude chtít udělat radost

Když už vám druhý vyhoví v něčem, co si přejete, nebo vás překvapí právě nějakou drobností, nesnižujte hodnotu toho, co pro vás učinil. Možná, že nepůjde právě o to, co jste měli na mysli, možná, že jste o takovou pozornost ani nestáli – pokud ji však partner myslel jako projev svých citů k vám, dejte najevo svou radost. V opačném případě byste se již něčeho podobného nemuseli dočkat vůbec.

Vytvořte si společné aktivity

Najděte si aktivity, které budou bavit vás oba. Nejdůležitější je, abyste je mohli vykonávat společně třeba jednou týdně. To neznamená, že byste měli volný čas trávit výlučně společně, je třeba si najít také dost času na své vlastní aktivity, které vás dříve bavily a kvůli partnerovi jste je třeba omezily. A vedle toho pak nějakou, kterou budete pravidelně dělat společně. Pozor si ale dávejte na často vznikající závislost na partnerovi o které se můžete dočíst v článku Závislost na partnerovi.

Zajímejte se o to, co zajímá vašeho partnera

Je možné, že každý z vás má zcela odlišné koníčky a zájmy. V duchu „protiklady se přitahují“ to dokonce nemusí být nic nepravděpodobného. To ale ještě neznamená, že budete jeho koníčky ignorovat nebo dávat najevo, že vás nezajímají, a že jimi opovrhujete. Zajímejte se živě, o to co váš partner dělá, tak jako tomu bylo na počátku vašeho vztahu. Pravidelně si nechte vyprávět, co nového se událo v oblastech, které vašeho partnera zajímají. Jestli si ale nejste se svým partnerem jistá a chtěla byste se pokusit něco změnit, podívejte se na článek Můžete změnit chlapa?

Naučte se naslouchat

Může to znít jako něco triviálního. Naslouchat – každý z nás přece denně naslouchá mnoha lidem, když s nimi komunikuje, a partnerovi přeci nejčastěji. Ano, ale aktivní naslouchání je přece jen něco odlišného. Znamená, že budete přemýšlet nad tím, co partner říká, a také aktivně reagovat místo toho, abyste jej pasivně vyslechli se slovy „hm“. Pravděpodobně se takto dozvíte i něco, co by vám jinak proklouzlo mezi řádky.

Hovořte spolu více

Některé dny jsou natolik nabyté, že si ani nenajdeme čas, kdy se svým partnerem mluvit déle než pár minut. Přesto bychom měli klást důraz na komunikaci a ve dnech, kdy máme volněji, si zase povídat více. Mnoho párů si například zavádí pravidelný rituál „nedělní kávy“, kdy si partneři sednou v klidu ke kávě, zatímco děti si hrají nebo spí a nikdo je neruší. Mají možnost probrat nejen, co je právě trápí, ale také další týden, jaká bude jeho organizace a co je čeká.

 

Další tipy najdete v prvním díle článku Záchrana vztahu I.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
24. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

19. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Problémy, které tě v poslední době trápily, se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší a ty se budeš moci konečně svo... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist