Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Záchrana vztahu I.

Záchrana vztahu I.

Záchrana vztahu I.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 20. 10. 2009

Něco se stalo a vy máte pocit, že již nežijete společně, ale spíše vedle sebe. Pocity štěstí, spokojenosti a harmonického soužití se vytratily. Co se dá dělat s problematickým vztahem v takové chvíli?

 

Už to není jako dříve

Mohlo se stát cokoliv. Nevěra, odcizení, ztráta důvěry, nepochopení, stres v zaměstnání, nemoc – a s partnerem jste si náhle přestali rozumět. To, na čem váš vztah stál, se zdá být pryč a nyní se objevují především pochybnosti, zda má ještě smysl spolu zůstávat, nebo jestli raději partnera opustit. Důvody mohou být nejrůznější, závažné i méně závažnější. Jisté ovšem je, že zachraňovat vztah v momentě, kdy je již téměř pozdě, vyžaduje velké úsilí a spolupráci obou partnerů. Tipy na vylepšení některých detailů na můžích si přečtěte v článku Můžete změnit chlapa?.

Cesta ke znovunalezení partnerství je náročná

Hledat k sobě opět cestu je vždy náročné, často chybí vůle nebo energie jednoho z partnerů, a tak je tím hnacím motorem jen jeden z nich. Často je nutné také vyhledat odbornou pomoc, nebo dochází k určité nápravě, která však není komplexní a vztah funguje spíše povrchně a navenek – především kvůli dětem, rodičům nebo blízkým přátelům.

Program první pomoci se týká také dvojic, které žádné problémy nemají

Takovým partnerským vztahům, které se ocitli v podobné situaci, se nabízí program záchrany, tedy program zahrnující obnovu vztahů a úsilí o jejich zlepšení. Netýká se však zdaleka jen párů, které již závažné problémy řeší nebo v minulosti řešily, ale především párů, kterým na jejich vztahu záleží a neradi by se do podobné situace v budoucnu dostaly. Jedná se o program zahrnující více tipů, jak postupovat. Páry, které žijí harmonicky a spokojeně by jim však měly věnovat také pozornost. Jsou pro ně ideální prevencí před problémy ve vztahu, které se mohou vždy objevit.

Radujte se především z drobností

Především ony malé každodenní drobnosti, které pro vás váš partner udělá, svědčí o jeho vztahu k vám. Podpoříte jej především tím, že jej budete chválit a děkovat pokaždé, když pro vás něco podobného udělá – a ne čekat pokaždé na velké roky a činy. Zkuste zapomínat na to negativní a opomíjet vše, co se vám na partnerovi nelíbí. Naopak, oceňte, když se partner zachová odlišně, když udělá něco milého, co vás překvapí. Byť je to naprostá drobnost, bude jej to motivovat k dalším činům.

Zvykněte si dvakrát denně říci si něco milého

Opět nejde o žádná velká slova, natož prohlášení či přiznání, do kterých byste se museli nutit. Stačí ráno začít den slovy „dobré ráno“ a úsměvem a po návratu z práce partnera políbit na tvář a mile jej oslovit. S atmosférou u vás doma to předem dělá hotové divy. Pozitivní atmosféra se ještě více zvedne, když připravíte svému partnerovi překvapení v podobě masáže, návod najdete v článku Vzrušující masáž, po které neodejde!

Smějte se častěji

Že vám nic k smíchu nepřipadá? Že váš život není vůbec vtipný? Ani životy velkých komiků nebyly vtipné a uměli se smát. Ani naše životy nemusí být zábavné, a přesto se je můžeme naučit brát s humorem a optimismem. Nejde určitě o nějaké předstírané veselí, stačí úsměv a jakákoliv situace je začne obracet k lepšímu. I úsměv mezi slzami se počítá.

Dávejte si malé pozornosti

Dávejte svému partnerovi najevo, že na něj myslíte tím, že jej denně potěšíte nějakou maličkostí. Nemusí jít zdaleka o nic nákladného, stačí kokosový krém nebo rakvička se šlehačkou, kterou má rád, když jdete kolem cukrárny, nebo nové pouzdro na tužky, když jste v papírnictví. Stejně tak, se můžete s partnerem navzájem potěšit tím, že si zvyknete občas jeden druhého zprostit nějaké povinnosti, kterou obvykle dělává on. Například za něj o víkendu vysajete auto a on za vás vysaje.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
15. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
24. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

25. 10. 2016 Horoskop Štír

Zcela nečekaně se ve tvém životě objeví muž, který ti zamotá dokonale hlavu. Pokud jsi nezadaná, klidně mu podlehni, ... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist