Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Za nevinný flirt i vězení? Tohle všechno jsi o svádění nevěděla

Za nevinný flirt i vězení? Tohle všechno jsi o svádění nevěděla

Za nevinný flirt i vězení? Tohle všechno jsi o svádění nevěděla

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 19. 12. 2016

Je flirtování tvůj oblíbený koníček? Bacha na to! Možná jsi neměla tušení, že v některých zemích tě může stát mastnou pokutu, nebo dokonce i svobodu. Překvapivých informací je ale víc. Budeš koukat!

V chytrých knihách se píše, že flirt je nezávazná konverzace, nebo způsob komunikace s erotickým podtextem. V praxi to vypadá tak, že tahle zábava tě může dostat do pěkné šlamastyky. Které místo je na laškování jako stvořené a naopak, kde kvůli němu hrozí vážné následky?

Flirt jako pracovní náplň

Z výsledků studie jedné vyhlášené seznamky vyplývá, že do „rachoty“ už se zdaleka nechodí jen za účelem vydělávání peněz – bejvávalo!

Až 72 procent svobodných zaměstnanců si totiž pracovní dobu zpestřuje vášnivým flirtováním s kolegy. Hází do placu dvojsmyslné narážky a lechtivé vtípky, nebo předstírají poruchu kopírky, aby navázali kontakt. Co je v domě, není pro mě? Tohle motto už je pasé!

Flirtu nesvědčí zbytečná slova

Udělat na někoho dojem není žádná sranda. Taky se vždycky snažíš za každou cenu vymýšlet zajímavá témata k hovoru? Zbytečně trápíš své mozkové závity. Na tom, co říkáš, záleží pouze v 7 procentech. 55 procent úspěchu má v rukou řeč těla – postoj, mimické projevy a gesta.

Poloha hlasu zamíchá kartami v 38 procentech. Takový je názor psychologů! I Rajesh z kultovního seriálu Teorie Velkého třesku o tom ví svoje. Mrkni na video, sice toho moc nenamluvil, za to si uškodil jinak… Trapááás! 

Flirt má na cestách žně

Cestování s doprovodem je nošení dříví do lesa. Jak to? Závěry studie internetového vyhledávače hotelů odhalily, že čtvrtina nezadaných a osamocených si v loňském roce našla protějšek při letní dovolené. Nejvíce vztahů se prý rodí v hotelových barech, u bazénu a v restauracích. No vida, ubytuj se někde sama a o ctitele nebude nouze.

Flirt a dopravní nehody

Když se stojí v koloně, je to otrava. Ovšem jak pro koho! Statistiky hlásí, že tři čtvrtiny řidičů v zácpě a na semaforech vyzývavě hází očkem po ostatních účastnících provozu. Pak samozřejmě nekoukají na cestu, a buď zpomalují dopravu, nebo nestihnou dupnout na brzdu při popojíždění. Tady jde o život!

Flirt jako trestný čin

Jiný kraj, jiný mrav. A vztahuje se to i na svádění. Zatímco v Čechách lze civět na sexy chlápka bez omezení, za velkou louží panují přísnější poměry. Zejména v americkém Little Rock, což je hlavní město Arkansasu. Pokud tam člověk nápadně „balí“ opačné pohlaví a nešetří nemravnými návrhy, může si pobýt za mřížemi až 30 dní. V New Yorku se za přehnané zírání na kolemjdoucí platí pokuta přibližně 550 korun. Takže kdybys tam náhodou zavítala, buď hlavně nenápadná!

Co na to naše čtenářky? 

"Jé, americké zákony mě vždycky pobaví," směje se Kristýna (27 let). "Oni už fakt neví, jakou bejkárnu by uzákonili. Já osobně flirtování miluju. Je to zábava a užívám si ji, kdykoliv se mi naskytne příležitost."

"Flirtování je fajn, ale nemyslím si, že může za dopravní nehody, to spíš civění do mobilů," nesouhlasí rozhodně Michaela (31 let).

"Flirtování v práci je super," říká Pavlína (29 let). "Nudná kancelářská práce se tak rozsvítí jako vánoční stromeček, když se objeví kolega z technického. Je to fešák, takže vždycky nějakou tu dvojsmyslnou poznámku prohodím. S tím, že se nejvíc flirtuje v práci, souhlasím."

Co ty na to? Které flirtovací perličky tě nejvíc překvapily? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
20. 12. 2016 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist