Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Výmluvy, které nám nesvědčí… Zakažte si je!

Výmluvy, které nám nesvědčí… Zakažte si je!

Výmluvy, které nám nesvědčí… Zakažte si je!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 10. 01. 2013

„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody,“ zní jedno české přísloví. Ve vymlouvání se jsou někteří lidé opravdu mistři. Někdy si ovšem ani nemusíme uvědomovat, že tak činíme. Pojďme odhalit pasti výmluv a vyzrát na ně!

Budu šťastná, až…
…budu mít lepší bydlení, změním práci, rozvedu se, dostuduji. Také se poznáváte? Tenhle typ výmluvy patří mezi nejčastější. Je to však největší omyl života. Naše štěstí nezávisí na vnějších okolnostech a už vůbec ne na ostatních lidech. Vše je jen v nás samotných. Dvaatřicetiletá Lenka vzpomíná: „Pořád jsem si myslela, že štěstí souvisí s tím, co přijde v budoucnu. Až budu mít novou kuchyň, jiného šéfa či zhubnu… Byla to velká chyba. Pokaždé, když jsem nějakého cíle dosáhla, byla jsem zklamaná, že necítím to, co jsem čekala.“ Pokud nechcete dopadnout stejně, začněte být jednoduše šťastná hned. Myslete pozitivně, radujte se z maličkostí a žijte právě teď, pocit štěstí se určitě dostaví.

Začnu cvičit, až…
…od příštího pondělí, nového roku, shodím pár kil, si koupím nové oblečení. Kdo by to neznal? Trénérka Radka k tomu říká: „Je hloupost se stydět a oddalovat návštěvu tělocvičny kvůli obezitě, právě proto tam lidé chodí. A je přeci jedno, jestli začnete cvičit v pátek, proč čekat do pondělí?“ Takže se s touhle výmluvou rozlučte a hurá na to, vůbec nevadí, že máte starší sportovní oděv, nový si alespoň koupíte za odměnu. Alternativou ke sportu je v tomto případě jakýkoli další symbolický začátek či konec – budu se učit anglicky, přestanu kouřit a tak dále. Nedívejte se tedy vůbec do kalendáře, ani jestli máte dost učebnic a začněte hned. Magická data neexistují.

Nemá cenu to zkoušet, protože…
… to je příliš složité, mám málo času, to nezvládli lepší. Pamatujte, že za vyzkoušení nikdy nic nedáte. Karel, který dělá osobního kouče manažerům, se v praxi setkal s mnoha případy, kdy lidé předem považovali úspěch za nemožný, a přesto ho dosáhli. „Nikdy například nevíte, jaká bude na pohovoru na vaši vysněnou práci konstelace. Pracujte na svém sebevědomí, a pokud vám něco nevyjde, nevadí, je to lepší, než si za pár let vyčítat zbabělost.“ A opravdu, platí totiž ještě jedna zásada – jednou nebudeme litovat toho, co jsme udělali, ale toho, co jsme neudělali.

Vyřeším to, až…
…budou děti větší, bude vhodná chvíle, se odstěhuji. Ať už se jedná o nějakou zásadní změnu, nebo maličkost, neodkládejte svá rozhodnutí. Příhodnější čas nemusí přijít nikdy. Kamarádka Helena tomu dává za pravdu: „Okolkovala jsem s omluvou jednomu člověku tak dlouho, až jsme se nakonec přestali stýkat, protože se odstěhoval do zahraničí. Teď mi to mrzí, protože šancí na osobní kontakt mnoho není a jinak to řešit nechci.“ Chcete-li tedy přestěhovat obývák, protože se v něm necítíte dobře, udělat si pořádek v některých vztazích nebo dostudovat, neotálejte dlouho, nemusí se to ve většině případů vyplatit.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
12. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
12. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
11. 01. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 01. 2013 manislava výmluvy (reakcí: 0)
10. 01. 2013 Daniela76 Výmluvy (reakcí: 0)
10. 01. 2013 pepina . (reakcí: 0)
10. 01. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist