Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 01. 2014

Máte před návštěvou tchyně žaludeční potíže a náladu na bodu mrazu? Už jste unavení z té věčné přetvářky a jejích neupřímných úsměvů? Vymezte jí jasné hranice!

Ne každý má to štěstí a najde si partnera, jehož rodiče má skoro stejně rád, jako ty své. Pokud patříte k těm méně šťastným a s tchyní jste si nepadli příliš do oka, máme pro vás několik rad, jak to lépe ustát. 

Nad věcí? Takhle! 

Ano, zná to snad každý. Už jen hlas té harpyje ve vás vyvolává nepříjemný pocit. A co teprve, když vás neustále opravuje a poskytuje cenné rady, o které ani v nejmenším nestojíte. Proč to vlastně dělá? Má pocit, že její způsob života se osvědčil a tudíž je to jediný správný recept na přežití. Ať už jde o to, jak dělat svíčkovou, jak ušetřit, nebo jak správně žehlit košile. Ač její připomínky vždycky minou úrodnou půdu, snažte se to nedávat moc najevo a brát to spíše s humorem. Podle britské psycholožky Terri Apterové jsou spory tchyně versus snacha o tom, kdo bude vládnout mezi ženami, tak hluboce zakořeněné, že konflikty vyvolávají už podvědomě. Co s tím?

Vymezte jasné hranice! 

Pokud je její chování stále horší a ani vaše vehementní snažení nepomáhá, snažte se i přes veškerý vztek, co se za ta léta ve vás nakupil, řešit všechno v klidu. Pozvěte ji k sobě domů a snažte se jí v dobrém sdělit, co vám vadí, a dát jí na srozuměnou, že máte svůj život, svoji domácnost i pravidla, a to, že porodila vašeho partnera, jí nedává právo do všeho mluvit. „Na takovém vztahu s tchyní je potřeba začít pracovat hned po svatbě a vytyčit si tak jasné zásady,“ radí Apterová. 

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den sedmý

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den sedmý

Dnes jsem se opět dobře vyspala, takže se přes snídani přenesu. Asi mi to jde i proto, že zítra ...

Svěřte se partnerovi! 

Vyčkejte na vhodnou příležitost a zkuste si promluvit se svým protějškem o tom, co vás trápí. Přece jen svou matku zná lépe než vy a bude vědět, co na ni platí a čeho je lépe se v téhle válce vyvarovat. Jestli vás partner opravdu miluje a váží si vás, zkusí své matce rozmluvit její nepřiměřené jednání. Je nesmírně důležité zmínit fakt, že si v žádném případě nepřejete, aby si vybral mezí jí a vámi. Zkuste ho jen nenápadně „postrčit“ k nějaké akci a se smutnýma očima ho požádat o radu a pomoc. Určitě to zabere! 

Zákaz styku? Odkdy?  

Nejsmutnější způsob, jak tuto situaci řešit a vyřešit je bohužel přestat se s tchyní stýkat. Nikdo samozřejmě nežádá po partnerovi, aby ji vymazal ze svého života, ale vy se přece nemusíte návštěv účastnit. 

K takovému kroku se přikloňte pouze za předpokladu, že všechny mírové mise selžou. Vy jste udělala, co se dalo, snažila jste se, co vám síly stačily, tudíž nemusíte mít špatné svědomí. Pokud se schyluje k nějakému náletu tchyně na vaše hnízdo, jděte raději na procházku. Nebudete na bitevním poli a čerstvý vzduch vám udělá jen dobře. 

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Máte s tchyní harmonický vztah, nebo vám dělá ze života peklo? Napište nám do diskuze...

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
19. 01. 2014 Majka ŽIVOT JE PES (reakcí: 0)
18. 01. 2014 lidka2 , (reakcí: 0)
18. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 01. 2014 glady .... (reakcí: 0)
18. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 3)
17. 01. 2014 pepina . (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist