Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Vyhlásila vám tchyně válku? Bojujte jako dáma

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 01. 2014

Máte před návštěvou tchyně žaludeční potíže a náladu na bodu mrazu? Už jste unavení z té věčné přetvářky a jejích neupřímných úsměvů? Vymezte jí jasné hranice!

Ne každý má to štěstí a najde si partnera, jehož rodiče má skoro stejně rád, jako ty své. Pokud patříte k těm méně šťastným a s tchyní jste si nepadli příliš do oka, máme pro vás několik rad, jak to lépe ustát. 

Nad věcí? Takhle! 

Ano, zná to snad každý. Už jen hlas té harpyje ve vás vyvolává nepříjemný pocit. A co teprve, když vás neustále opravuje a poskytuje cenné rady, o které ani v nejmenším nestojíte. Proč to vlastně dělá? Má pocit, že její způsob života se osvědčil a tudíž je to jediný správný recept na přežití. Ať už jde o to, jak dělat svíčkovou, jak ušetřit, nebo jak správně žehlit košile. Ač její připomínky vždycky minou úrodnou půdu, snažte se to nedávat moc najevo a brát to spíše s humorem. Podle britské psycholožky Terri Apterové jsou spory tchyně versus snacha o tom, kdo bude vládnout mezi ženami, tak hluboce zakořeněné, že konflikty vyvolávají už podvědomě. Co s tím?

Vymezte jasné hranice! 

Pokud je její chování stále horší a ani vaše vehementní snažení nepomáhá, snažte se i přes veškerý vztek, co se za ta léta ve vás nakupil, řešit všechno v klidu. Pozvěte ji k sobě domů a snažte se jí v dobrém sdělit, co vám vadí, a dát jí na srozuměnou, že máte svůj život, svoji domácnost i pravidla, a to, že porodila vašeho partnera, jí nedává právo do všeho mluvit. „Na takovém vztahu s tchyní je potřeba začít pracovat hned po svatbě a vytyčit si tak jasné zásady,“ radí Apterová. 

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den sedmý

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den sedmý

Dnes jsem se opět dobře vyspala, takže se přes snídani přenesu. Asi mi to jde i proto, že zítra ...

Svěřte se partnerovi! 

Vyčkejte na vhodnou příležitost a zkuste si promluvit se svým protějškem o tom, co vás trápí. Přece jen svou matku zná lépe než vy a bude vědět, co na ni platí a čeho je lépe se v téhle válce vyvarovat. Jestli vás partner opravdu miluje a váží si vás, zkusí své matce rozmluvit její nepřiměřené jednání. Je nesmírně důležité zmínit fakt, že si v žádném případě nepřejete, aby si vybral mezí jí a vámi. Zkuste ho jen nenápadně „postrčit“ k nějaké akci a se smutnýma očima ho požádat o radu a pomoc. Určitě to zabere! 

Zákaz styku? Odkdy?  

Nejsmutnější způsob, jak tuto situaci řešit a vyřešit je bohužel přestat se s tchyní stýkat. Nikdo samozřejmě nežádá po partnerovi, aby ji vymazal ze svého života, ale vy se přece nemusíte návštěv účastnit. 

K takovému kroku se přikloňte pouze za předpokladu, že všechny mírové mise selžou. Vy jste udělala, co se dalo, snažila jste se, co vám síly stačily, tudíž nemusíte mít špatné svědomí. Pokud se schyluje k nějakému náletu tchyně na vaše hnízdo, jděte raději na procházku. Nebudete na bitevním poli a čerstvý vzduch vám udělá jen dobře. 

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Máte s tchyní harmonický vztah, nebo vám dělá ze života peklo? Napište nám do diskuze...

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
19. 01. 2014 Majka ŽIVOT JE PES (reakcí: 0)
18. 01. 2014 lidka2 , (reakcí: 0)
18. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 01. 2014 glady .... (reakcí: 0)
18. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 3)
17. 01. 2014 pepina . (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

24. 10. 2016 Horoskop Rak

Pokud dnes musíš vyrazit na úřady nebo k soudu, nemusíš se bát. Veškerá jednání proběhnou velmi rychle a v přátelské ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist