Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vybíráte si špatné muže? Změnte to!

Vybíráte si špatné muže? Změnte to!

Vybíráte si špatné muže? Změnte to!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Redakce | vydáno 20. 02. 2014

Muži jsou pro nás hnacím motorem i důvodem k tomu každé ráno vstát z postele, upravit se a vyrazit vstříc dobrodružství. Bez nich by byl svět nudný, i když.... některé typy bychom si do svých životů vůbec neměly pouštět. Jak se jim vyhnout?

Přitahují nás stále ty stejné typy?
Tak jak v životě narazíte na celou řadu mužů, tak si možná také stále častěji uvědomujete, že jde v zásadě stále o jeden a týž typ, který vás oslovuje. Nebo jeden a týž, kterému se vyhýbáte… Ačkoliv se naše priority, sympatie i měřítka atraktivity mohou během několika let měnit, v mnoha případech inklinujeme ke stále stejným typům mužů. Někdy se pokusíme své schéma narušit a hledáme štěstí ve vztahu s mužem zcela odlišným. Často se ale i tehdy vracíme zase ke svým typům…

Hledání věčného ideálu
V jiných případech zase po určité době ženy zjišťují, že ve svých partnerech stále hledají určitý ideál muže, který více či méně nacházejí – a zase ztrácejí. Celá řada žen se se svým ideálem muže vypořádává snahou o změnu partnera současného. Hledají na něm podobnosti a rozdíly, kterými se přibližuje i vzdaluje vysněnému ideálu a propadají skepsi, když zjišťují, jak dalece je jejich současný partner vzdálený muži, se kterými by si přáli žít. Časem přichází po období rezignace často i spokojenost a vyrovnání se se situací, jaká je.

Milují ženy iluze?
Jindy pomáhá nadhled a smysl pro humor spolu s upřímným přiznáním, že hledat lidské ideály je marné. Ovšem hluboko v podvědomí stále skrýváme touhu po jistých mužských archetypech. Ideál hrdiny je zkrátka věčný. Německý spisovatel Dietrich Schwanitz by ženy nejspíš nazval „naivními milovnicemi iluzí“. Ve své knize Muži aneb Výzkum živočišného druhu přináší ženám jasné poselství, že je třeba se jednou provždy smířit s tím, že muži se budou chovat jinak, než očekáváme a než bychom si přály. Pro naši představu prezentuje také galerii dvanácti mužských typů.

Velký horoskop lásky podle karet na rok 2014

Velký horoskop lásky podle karet na rok 2014

Měsíc lásky je tady a s ním i naše přání, touhy a sny o skutečné a pravé lásce. Láska je motor, k...

Jsou ve vašem životě všichni stejní?
Ačkoliv se samozřejmě jedná o určitou nadsázku a sotva je možné rozdělit všechny muže na naší planetě do dvanácti skupin, jistě si každá žena všimne, že někteří muži toho mají mnoho společného. Seriozní úvaha nad společnými prvky v chování a vystupování bývalých i současných partnerů může každé ženě přinést velmi zajímavá zjištění. Postačí, když si sama provede svou osobní rekapitulaci partnerských vztahů i hodnocení partnerů, se kterými prožila určitou část svého života.

Možná odpověď na vaše zklamání
Odborníci doporučují podobnou reflexi právě s ohledem na problematické vztahy končící vždy rozchodem nebo vztahy, které sice fungují, ale nepřináší partnerům uspokojení. Klíčem k odhalení potíží v životě může být právě stále stejné schéma, podle kterého si vybíráme partnery. Je totiž také dost dobře možné, že pokaždé učiníme výběr partnera, který pro nás není příliš vhodný – a ani my pro něj. Přesto jej považujeme za atraktivního a bludný kruh může pokračovat dál.

Existuje cesta ven?
Ocitne-li se žena v situaci, kdy je si vědoma svého nevhodného výběru, ale zároveň netuší, z jakého důvodu stále inklinuje k podobným typům mužů, pomoci může také psycholog, manželský poradce či psychoterapeut. V pozadí opakovaného výběrů nevhodných partnerů mohou být nevyřešené problémy z dětství, osobní komplexy nebo skryté motivace. Cesta z kruhu opakovaného výběru alkoholiků, notorických lhářů, nevěrníků či mamánků vede přes hlubokou sebereflexi také ke zvýšené všímavosti. 

A jak to máte se vztahy vy? Vybíráte si pořád stejné typy mužů?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
21. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 02. 2014 glady ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist