Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vtipní muži už prý nejsou v kurzu. Proč?

Vtipní muži už prý nejsou v kurzu. Proč?

Vtipní muži už prý nejsou v kurzu. Proč?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 21. 02. 2017

Ukázková situace. Týpek si v baru vyhlédne ženu, chvíli ji pozoruje, vyrazí na lov a snaží se být vtipný. A to je taky ten hlavní důvod, proč odchází domů s nepořízenou. Pánové, tahle strategie je úplně pasé! Proč?

Vtipkování - jedna z nejstarších a nejotřepanějších technik, jakou se pánové snaží udělat dojem, přestává fungovat. Proč? Chybí jim originalita? To asi taky, ale hlavně jedou v zajetých kolejích. Vždyť žertování je něco jako evoluční nástroj, který byl v kurzu už u našich předků. Umožňoval jim totiž snadnější získávání samic. Kdysi možná. Ale v roce 2017? Spíš naopak!

Otázka Marsu a Venuše

Všichni víme, že každé pohlaví pochází z jiné planety – nic nového pod sluncem! A byl by taky div, kdyby na obou místech platila stejná pravidla. To potvrzuje nový americký výzkum, který prokázal, že co je vtipné na Marsu, to na Venuši sklidí jenom pohoršení. Nebo ostudu!

Jeden pokus za všechny

Odborníci z univerzity v San Diegu si na humor pěkně posvítili. Zajímalo je, zda se ten mužský od ženského liší a jestli vůbec může pomoct při seznamování. Požádali tedy sto dobrovolníků a dobrovolnic, aby vymysleli a vyplnili vtipné komentáře do připraveného komiksu. Poté výzkumníci nechali celé dílo okomentovat od zástupců obou pohlaví. Jak to dopadlo? Hádat můžeš dvakrát.

Testosteron v akci

Hoši jako nejlepší hlášky označili ty, které pocházely z hlavy jiných mužů. Vzájemná podpora tady funguje na výbornou! Zkrátka a dobře, nad vší pochybnost je pravda venku - mužské legrácky skutečně pobaví zase jenom muže. Jen ti se s nimi ztotožní a dokáží je patřičně ocenit. A proto by je při flirtování vůbec neměli vytahovat!

„Muž, který si myslí, že svými vtípky zaujme nějakou ženu, pak ve skutečnosti dělá dojem pouze na své kamarády,“ vysvětluje autor výzkumu Nicholas Christenfeld a dodává, že „chlapská“ sranda bývá také mnohem vulgárnější. Takže se u něžných květinek logicky nesetká s pochopením. Prostě, marná snaha a střílení slepými náboji.

Kdo se směje naposled?

Když si ani ve světle nových událostí lovec nedá říct a stejně sype anekdoty z rukávu, škodí si o to víc, protože dost odkryje karty. A nepřímo naznačí, co se od něj dá čekat. Tak nějak by se dalo přetlumočit tvrzení doktora Geoffreyho Millera z Nového Mexika, který při zmíněném výzkumu působil jako konzultant. No, takže jsme doma! 

„Suché“ fóry vlastně značí, že dotyčný není úplný génius, po psychické stránce to také nebude žádná sláva a v posteli? To radši ani nezjišťuj… Jsme zase o něco chytřejší, co, holky?

Co na to čtenářky?

"Tak podle mě je to pěkná pitomost tenhle výzkum. Já si třeba na vtipné muže potrpím, mám ráda, když mají smysl pro humor. A ti, kteří s ním u žen nepochodí, jednoduše nejsou vtipní," nesouhlasí dost rezolutně Helena (31 let).

"Já osobně mužské vtípky bytostně nesnáším. Přijdou mi fakt jak z jiného světa. A je pravda, že hromadě z nich ani nerozumím, zatímco můj bratr se třeba může vtípkům mého manžela řehtat celé dny," krčí rameny Eliška (29 let).

"Podle mě to není o mužích a ženách, ale o tom, jestli někdo smysl pro humor a tedy i schopnost vtipy udělat má, nebo nemá," říká Liliana (35 let).

Někomu je holt dáno a je vtipný a někdo se směje svým vtípkům sám. Počítáme, že do druhé kategorie spadá i tenhle vysmátý týpek: 

My v redakci přiznáváme bez mučení, že dáváme přednost mužům, co jsou vtipní a mají smysl pro humor a úplně nejvíc nás dostanou, když nás rozesmějou beze slov. Jako třeba ten v naší fotogalerii. Co si o tom myslíš, je pánský humor pro ženy opravdu málo vtipný? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. 

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
23. 02. 2017 goldie ... (reakcí: 0)
22. 02. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
21. 02. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 02. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

28. 03. 2017 Horoskop Lev

Ve vztahu raději zvolni tempo, netlač na partnera a nebuď urputná v jakékoliv záležitosti, kterou chceš okamžitě vyře... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist