Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Většina lidí dává přednost kávě před sexem!

Většina lidí dává přednost kávě před sexem!

Většina lidí dává přednost kávě před sexem!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 19. 11. 2013

Co si lidé nejradši dopřávají po probuzení? Kávu, kávu a zase jenom kávu! Většina z nás ji dokonce upřednostňuje i před ranním sexem, varují vědci! Je to tak v pořádku?

Ranní sex má svoje kouzlo. Nabije vás energií na celý den, naladí mozek na příjemné myšlenky. Jestli si ale myslíte, že na tuhle příjemnou činnost „jsou všichni“, tak jste na omylu. Víc než polovina lidí z nového říjnového průzkumu realizovaného Le Méridien Hotels and Resorts říká, že si ke snídani radši dopřejí kávu než sex! 

Vědci oslovili 7 455 lidí z šesti oblastí po celém světě, mezi které byly zařazeny Spojené státy, Dubaj, Čína, Francie, Německo a Indie. Na základě výpovědí oslovených respondentů zjistili, že 51 procent účastníků studie uvedlo, že by bez sexu klidně mohli žít, ovšem že stejný názor rozhodně nesdílí ve spojitosti s kávou. Ta je prý potřeba za všech okolností, bez ní se mysl ani tělo po ránu nenastartuje? Máte to taky tak? 

Volím kávu, no a?

Já souhlasím. Pracuji z domova a trávím okolo dvanácti hodin denně u počítače. Kolikrát končím až nad ránem, a pak brzy vstávám. Proto si neumím představit, že bych si ráno nedala šálek kávy, je to můj startovací rituál,“ přiznává třiatřicetiletá grafička Karolína, která dodává, že v pomyslném souboji sex-káva, by u ní ve většině případů určitě vyhrál šálek teplého voňavého nápoje. 

Bylo vám třicet? Víme, co by pro vás mělo být tabu!

Bylo vám třicet? Víme, co by pro vás mělo být tabu!

Ať si každý dělá, co chce, a v jakém věku chce – i taková je naše doba. Nic proti tomu. Přesto ex...

Možná, jako většina účastníků výzkumu, Karolína patří k těm, kteří jsou na kávě závislí, i když si to nepřiznají. Vždyť téměř všichni milovníci kofeinu ze studie uvedli, že si přílišné lpění na oblíbeném nápoji neuvědomují, a konzumují ho hlavně proto, že jim stimuluje kreativitu a pomáhá při relaxaci. Kdo ale říká, že by se nedalo spojit příjemné s užitečným? 

Zkuste změnu, obojí propojte!

Káva po laškovném milování se může stát i vaším společným rituálem, který zpestří šeď všedních dní. Mezi oblíbené pozice pro sex pár minut po probuzení patří lžíce, tedy poloha, kdy partneři leží na boku za sebou. A má to svůj důvod. Mnohým ženám totiž mazlení po ránu vadí kvůli odéru nevyčištěných zubů, a právě lžíce je ušetří nepříjemných chvil. 

„Lenivější pozici na boku občas s manželem prostřídáme a milujeme se na pejska. Je fakt, že já opravdu ráno vypadám jako strašidlo, tak manžu nechci vylekat,“ směje se čtenářka Patricie, příznivkyně ranního sexu. „Neříkám, že se ráno milujeme každý den, ale čas od času je to fajn. A o víkendu si tu kávu po milování - a ještě v posteli můžeme dát taky, no ne?“ potutelně pokládá řečnickou otázku.

A jak to máte vy? Volíte raději šálek kávy nebo ranní milování?

Foto: profimedia.cz 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
20. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

18. 01. 2017 Horoskop Váhy

Rozhodnutí vymalovat byt a přestavit nábytek tvá rodina neocení. Ale to tě nezsataví, vyšleš je na nákupy a sama se v... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist