Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vědecký manuál šťastného vztahu. Co by partneři měli dělat před spaním?

Vědecký manuál šťastného vztahu. Co by partneři měli dělat před spaním?

Vědecký manuál šťastného vztahu. Co by partneři měli dělat před spaním?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 02. 2017

Mít fungující a spokojené soužití je snem každé ženy. Chceš toho docílit ještě dnes? Absolutně žádný problém! Podle psychologů stačí pod peřinou navodit jedno konkrétní téma k hovoru. Takhle snadné to je!

První měsíce roku bývají ve znamení přehodnocování. A vztahy jsou samozřejmě v první linii. Svobodní řeší, jak se seznámit. Zadaní zase to, jestli by jim neprospěl rozchod a nový začátek. Je to tvůj případ? Zatím nic nevzdávej. Našel se totiž způsob, jak dát partnerství zase do latě! Co napraví pošramocenou lásku?

Magická síla slov

Američtí vědci se na základě své studie domnívají, že když si milenci před spaním povídají, dokáže to doslova zázraky. Intimní konverzace pod rouškou tmy prý posiluje intimitu, porozumění, citovou podporu a vzájemný pocit štěstí. Dalo by říct, že co večer zaseješ, to ráno sklidíš! Jenže bacha, důležitá je pointa rozhovoru. Pokud chceš toho svého zasvětit do pracovních starostí, tak na to rovnou zapomeň. Je třeba mu servírovat pouze dobré zprávy a vyhnout se těm špatným. Jak se na něco takového přišlo? Hodně zajímavým výzkumem…

Když ticho fakt neléčí

Výzkumníci oslovili 170 armádních párů. Jen na vysvětlenou, proč byli povoláni výhradně jedinci v uniformách – právě oni totiž bývají náchylní ke vztahovým problémům. Tudíž vhodný „materiál“ ke zkoumání! Podmínkou bylo, že všichni zúčastnění spolu žili minimálně půl roku, tedy žádné růžové brýle a počáteční naivita, prostě tvrdá manželská realita! Následovaly osobní pohovory, ve kterých respondenti nechali vědce nahlédnout pod pokličku svého soukromí.

Kdo mlčí, má problém

Odborníci při finální analýze výsledků zjistili, že ukecané páry, které spolu v posteli sdílí pozitivní informace, jsou si daleko bližší a lépe jim to klape. Tím to však nekončí. Dvojice tolik nepodléhá stresu, a tak se předchází zbytečným hádkám! Samozřejmě na rozdíl od těch, kteří si před spaním řeknou s bídou „dobrou“. Zdá se ti to přitažené za vlasy? Logiku to vážně asi má.

„Pokud sdílíte něco pozitivního, byť i zdánlivě nedůležitého, a druhý člověk se cítí šťastný za vás, narůstá pak spokojenost na obou stranách,“ vysvětluje „jádro pudla“ psycholožka Sarah Arpin, která se na průzkumu podílela. Odbornice dodává, že důležité je také na přijaté informace od protějšku patřičně reagovat. Asi nesmírným veselím a hlavně chválou! 

Plán dnešního večera

Až si s miláčkem oblečete pyžamo a skočíte do peřin, pověz mu všechny hezké maličkosti, které tě za celý den potkaly. Zdlouhavé vyprávění a zacházení do podrobností ho pravděpodobně brzy uspí. Díky tomu bude od rána sršet energií, skvělou náladou a humorem! Možná mu pak nebude ani vadit, že jsi utratila půl výplaty za jarní kolekci, bez které by se tvůj šatník rozhodně neobešel. Že by takhle fungovala ta převratná metoda, jak utužit svazek? To má něco do sebe. Inspiruješ se taky? My do toho jdeme!

A co ty? Myslíš, že tohle je cesta, jak napravit krachující vztah? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky!

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
18. 02. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
18. 02. 2017 Marie Ano (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist