Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dosoupilová | vydáno 01. 10. 2013

Americký profesor psychologie Barry Komisaruk zasvětil svůj vědecký výzkum orgasmu. Dlouhých 30 let vysvětluje okamžik O. A jeho poslední objev je fakt neuvěřitelný...

O tom, že orgasmus je jednou z nejlepších věcí na světě, není žádných pochyb, podle pana Komisaruka jsou ale jeho benefity mnohem větší, než si myslíme. Profesorův výzkum spočívá v tom, že u dobrovolníků zaznamenává proudění krve a aktivitu mozku v okamžiku dosažení vrcholu.

Vlna krve, kyslíku a živin, která zaplavuje náš mozek, zatímco celé tělo vibruje rozkoší, má vliv na mozkové funkce. Jinými slovy: orgasmus mozku jednoznačně prospívá. Skvělá zpráva například pro majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera, který se díky svému koníčku, jemuž se pravidelně odddává už přes šest dekád, těší poměrně dobrému duševnímu zdraví.

Může být orgasmus pro mozek prospěšnější než kupříkladu luštění křížovek či sudoku? Může třeba pomoci zlepšit paměť, uchovat mozek v dobré formě a tím pádem zajistit jeho majiteli delší věk?

Na tyto otázky jsou zatím veškeré vědecké výzkumy krátké, snad časem se dočkáme uspokojivé odpovědi.

Neonové oční stíny: Jen pro odvážné?!

Neonové oční stíny: Jen pro odvážné?!

Letošní módní sezóna přeje neonovým barvám. Pokud sledujete kosmetické trendy, máte doma ve skřín...

I tak jsou ale prokázány blahodárné účinky orgasmu. Vědci například přišli na to, že muži, kteří se často milují, méně trpí rakovinou prostaty, zatímco ženy, jež se mohou pochlubit častějšími a delšími orgasmy, jsou většinou imunní vůči srdečním chorobám. Je také známo, že sexuální vzrušení pomáhá tlumit bolest.

Profesora Komisaruka k výzkumu přivedlo vlastně neštěstí. Jeho žena trpěla rakovinou prsu a Komisaruk si položil otázku, zda může rozkoš přehlušit bolest.

Od roku 2000 používá ke svému výzkumu velmi citlivé přístroje magnetické rezonance. Věří, že pokud budeme umět lépe rozklíčovat pocity rozkoše, lépe si poradíme s bolestí, stresem, úzkostí. Pak už bude jen krůček k vynalezení protilátek, jež by dokázaly účinně bojovat například s rakovinou.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
02. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

22. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Volný den využij k práci. Projdi si všechny domácí účty, zjisti, kde vám utíkají peníze nejvíc a snaž se udělat rozpo... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist