Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dosoupilová | vydáno 01. 10. 2013

Americký profesor psychologie Barry Komisaruk zasvětil svůj vědecký výzkum orgasmu. Dlouhých 30 let vysvětluje okamžik O. A jeho poslední objev je fakt neuvěřitelný...

O tom, že orgasmus je jednou z nejlepších věcí na světě, není žádných pochyb, podle pana Komisaruka jsou ale jeho benefity mnohem větší, než si myslíme. Profesorův výzkum spočívá v tom, že u dobrovolníků zaznamenává proudění krve a aktivitu mozku v okamžiku dosažení vrcholu.

Vlna krve, kyslíku a živin, která zaplavuje náš mozek, zatímco celé tělo vibruje rozkoší, má vliv na mozkové funkce. Jinými slovy: orgasmus mozku jednoznačně prospívá. Skvělá zpráva například pro majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera, který se díky svému koníčku, jemuž se pravidelně odddává už přes šest dekád, těší poměrně dobrému duševnímu zdraví.

Může být orgasmus pro mozek prospěšnější než kupříkladu luštění křížovek či sudoku? Může třeba pomoci zlepšit paměť, uchovat mozek v dobré formě a tím pádem zajistit jeho majiteli delší věk?

Na tyto otázky jsou zatím veškeré vědecké výzkumy krátké, snad časem se dočkáme uspokojivé odpovědi.

Neonové oční stíny: Jen pro odvážné?!

Neonové oční stíny: Jen pro odvážné?!

Letošní módní sezóna přeje neonovým barvám. Pokud sledujete kosmetické trendy, máte doma ve skřín...

I tak jsou ale prokázány blahodárné účinky orgasmu. Vědci například přišli na to, že muži, kteří se často milují, méně trpí rakovinou prostaty, zatímco ženy, jež se mohou pochlubit častějšími a delšími orgasmy, jsou většinou imunní vůči srdečním chorobám. Je také známo, že sexuální vzrušení pomáhá tlumit bolest.

Profesora Komisaruka k výzkumu přivedlo vlastně neštěstí. Jeho žena trpěla rakovinou prsu a Komisaruk si položil otázku, zda může rozkoš přehlušit bolest.

Od roku 2000 používá ke svému výzkumu velmi citlivé přístroje magnetické rezonance. Věří, že pokud budeme umět lépe rozklíčovat pocity rozkoše, lépe si poradíme s bolestí, stresem, úzkostí. Pak už bude jen krůček k vynalezení protilátek, jež by dokázaly účinně bojovat například s rakovinou.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
02. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist