Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 11. 07. 2012

Dvaadvacetiletá Chantelle a její přítel Graham letos v létě k moři nepojedou. Příliš utrácejí za solárium a nelegální opalovací injekce, takže na dovolenou už nezbylo. Bronzové pleti už obětovali spoustu peněz a neváhají jí zaprodat ani zdraví.

Britský pár posedlý tmavším odstínem kůže navštěvuje solárium až šestkrát týdně. To ale k "dokonale hnědému" vzhledu zřejmě nestačí, a tak si k tomu Chantelle s Grahamem pravidelně píchají injekce Melanotanu, kterému se přezdívá "Barbie sérum" a dá se sehnat jen u pochybných prodejců na internetu.

Melanotan podporuje tvorbu pigmentu melaninu, jemuž vděčíme za snědý odstín pleti a zároveň i za ochranu před nebezpečným slunečním zářením. Původně byl proto vyvíjen coby slibný přípravek použitelný jako prevence rakoviny kůže, množství vedlejších účinků mu však zabránilo získat farmaceutickou licenci. Nevolnosti postihly i "tanorektičku" Chantelle. "Z injekcí mě zezačátku bolel žaludek, cítila jsem se špatně a bolela mě hlava, ale myslím, že si na to tělo pomalu zvyká, obtíže jsou teď už mírnější," říká Chantalle.

Graham k tomu zaznamenal i další vedlejší účinek, který může postihnout jen muže: "Občas se stane, že tak zhruba hodinu po injekci mám nečekaně silnou erekci. Takže se i častěji milujeme," pochvaluje si. Přiznal ale, že trpí i silnými bolestmi hlavy a závratěmi.

Oba partneři se domnívají, že vypadají mnohem lépe než dříve. "Když se podívám na svoje fotky z doby, kdy jsem ještě do solárií nechodila, jímá mě hrůza," tvrdí Chantelle, o které byste si na první pohled mysleli, že je indického původu. Její přítel má od přírody světlou, pihatou pleť, a solárium v kombinaci s píchaným Melanotanem ho obarvilo spíš do tmavorůžova. "Bledí lidé vypadají nemocně," míní Chantel, aniž si připouští vlastní zdravotní rizika. Nejnovější výzkumy přitom prokázaly, že pravidelné návštěvy solárií před 35. rokem života drasticky zvyšují hrozbu rozvinutí zhoubných kožních nádorů.

"Na pažích mám pihy, které tam dřív nebyly, ale všechny obavy zatlačuji do zadních prostor mysli," říká Chantelle. Grahamovi se zvětšilo znaménko na bradě, ale mává nad tím rukou: "Vypadá to jako znaménko krásy. Nijak mi to nepřekáží, tak se toho nebojím. Rakovina mě nezastraší," vysvětluje. Touha po tmavší pleti je u této dvojice silnější než strach z lékařských varování. co všechno jsou lidé schopni obětovat "pro krásu"? Dá se vůbec o kráse mluvit?

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 07. 2012 11789 :-( (reakcí: 0)
29. 07. 2012 manislava tak (reakcí: 1)
19. 07. 2012 mysy ... (reakcí: 0)
15. 07. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
12. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 2)
12. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
11. 07. 2012 EmmaganTeyla ** (reakcí: 1)
11. 07. 2012 doublefantasy fuj (reakcí: 0)
11. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
11. 07. 2012 avalsora blázni (reakcí: 0)
11. 07. 2012 Daniela76 Tanorexie (reakcí: 1)
11. 07. 2012 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Natura Siberica Sprchový gel - Vitamíny pro pleť

Natura Siberica Sprchový gel - Vitamíny pro pleť

Něžně pečuje o vaši pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 28. 08. 2015

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

30. 08. 2015 Horoskop Vodnář

Hned ráno si raději dej malý zámek na pusu. Budeš mít totiž pocit, že všechny a všechno je potřeba zkritizovat, což r... Celý horoskop

Karta dne

Velekněžka
Přemýšlíš, že je potřeba uklidit, nakoupit nebo navařit? Dnes si dej klidně pohov, a pokud to jde, nedělej vůbec nic. Maximální výkon, který ti pomůže nabrat ztracenou...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Lásce i zdraví na stopě s Feminou!

Taky ti přijde, že ten čas letí jako splašený? Závistivě pokukuješ po dětech, které mají pocit, že den trvá sto hodin...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist