Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Tanorexie: Vše obětováno pro barvu kůže

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 11. 07. 2012

Dvaadvacetiletá Chantelle a její přítel Graham letos v létě k moři nepojedou. Příliš utrácejí za solárium a nelegální opalovací injekce, takže na dovolenou už nezbylo. Bronzové pleti už obětovali spoustu peněz a neváhají jí zaprodat ani zdraví.

Britský pár posedlý tmavším odstínem kůže navštěvuje solárium až šestkrát týdně. To ale k "dokonale hnědému" vzhledu zřejmě nestačí, a tak si k tomu Chantelle s Grahamem pravidelně píchají injekce Melanotanu, kterému se přezdívá "Barbie sérum" a dá se sehnat jen u pochybných prodejců na internetu.

Melanotan podporuje tvorbu pigmentu melaninu, jemuž vděčíme za snědý odstín pleti a zároveň i za ochranu před nebezpečným slunečním zářením. Původně byl proto vyvíjen coby slibný přípravek použitelný jako prevence rakoviny kůže, množství vedlejších účinků mu však zabránilo získat farmaceutickou licenci. Nevolnosti postihly i "tanorektičku" Chantelle. "Z injekcí mě zezačátku bolel žaludek, cítila jsem se špatně a bolela mě hlava, ale myslím, že si na to tělo pomalu zvyká, obtíže jsou teď už mírnější," říká Chantalle.

Graham k tomu zaznamenal i další vedlejší účinek, který může postihnout jen muže: "Občas se stane, že tak zhruba hodinu po injekci mám nečekaně silnou erekci. Takže se i častěji milujeme," pochvaluje si. Přiznal ale, že trpí i silnými bolestmi hlavy a závratěmi.

Oba partneři se domnívají, že vypadají mnohem lépe než dříve. "Když se podívám na svoje fotky z doby, kdy jsem ještě do solárií nechodila, jímá mě hrůza," tvrdí Chantelle, o které byste si na první pohled mysleli, že je indického původu. Její přítel má od přírody světlou, pihatou pleť, a solárium v kombinaci s píchaným Melanotanem ho obarvilo spíš do tmavorůžova. "Bledí lidé vypadají nemocně," míní Chantel, aniž si připouští vlastní zdravotní rizika. Nejnovější výzkumy přitom prokázaly, že pravidelné návštěvy solárií před 35. rokem života drasticky zvyšují hrozbu rozvinutí zhoubných kožních nádorů.

"Na pažích mám pihy, které tam dřív nebyly, ale všechny obavy zatlačuji do zadních prostor mysli," říká Chantelle. Grahamovi se zvětšilo znaménko na bradě, ale mává nad tím rukou: "Vypadá to jako znaménko krásy. Nijak mi to nepřekáží, tak se toho nebojím. Rakovina mě nezastraší," vysvětluje. Touha po tmavší pleti je u této dvojice silnější než strach z lékařských varování. co všechno jsou lidé schopni obětovat "pro krásu"? Dá se vůbec o kráse mluvit?

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 07. 2012 11789 :-( (reakcí: 0)
29. 07. 2012 manislava tak (reakcí: 1)
19. 07. 2012 mysy ... (reakcí: 0)
15. 07. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
12. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 2)
12. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
11. 07. 2012 EmmaganTeyla ** (reakcí: 1)
11. 07. 2012 doublefantasy fuj (reakcí: 0)
11. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
11. 07. 2012 avalsora blázni (reakcí: 0)
11. 07. 2012 Daniela76 Tanorexie (reakcí: 1)
11. 07. 2012 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 10. 2016 Horoskop Lev

Dnes se řiď svou intuicí, neuděláš chybu. Velmi dobře totiž při setkání s novým kolegou vycítíš, jaký je ve skutečnos... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist