Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Ta pravá? Podle čeho ji muži vybírají?

Ta pravá? Podle čeho ji muži vybírají?

Ta pravá? Podle čeho ji muži vybírají?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 08. 09. 2014

Hledat a hlavně najít perfektní ženu není pro muže vůbec lehké. Jaká by měla být? Samozřejmě atraktivní a inteligentní, ale to rozhodně není všechno. Ideální partnerka by se měla podobat matce svého muže!

Už jste někdy přemýšleli nad tím, podle jakých kritérií si muži hledají svoje partnerky? Vzhled nebo charisma jistě patří mezi důležité aspekty, stejně jako povaha či charakter. To vše smíchané s vlastnostmi, které jsou mužům od raného dětství povědomé. A má to co dočinění s jejich matkami! 

Podle odborníků má šanci na úspěch takový vztah, ve kterém se žena podobá matce svého muže! Říkáte si, že vy s tchýní máte společné možná tak kulinářské umění a barvu vlasů? I to mnohdy stačí k partnerskému štěstí! Jak na tohle vědci přišli? 

Mateřská láska ovlivňuje budoucí vztahy 

Finští výzkumníci, kteří vyzpovídali 80 mužů na téma sex, vztahy a partnerská spokojenost, přišli na to, že většina přítelkyň či manželek dotázaných pánů se výrazně podobá jejich matkám. Ať už vzhledově nebo nějakou z charakterových vlastností. 

„Je celkem jasné, že lidé si přejí, aby jejich partneři dosahovali kvalitních vlastností, které vídali u svých rodičů. Proč to dělají? Pokud totiž byli v rodině spokojeni a měli šťastné dětství a dospívání, chtějí něco podobného i ve svém vztahu. Proto vztahy mezi synem a matkou výrazně ovlivňují mužův pohled na ženy,“ nechali se slyšet autoři studie pro odborný časopis Evolutionary Psychology, ve kterém byla studie uveřejněna. Je to tak dobře?

Zábavný kvíz: Český jazyk. Zvládnete tyto chytáky?

Zábavný kvíz: Český jazyk. Zvládnete tyto chytáky?

Tentokrát jsme si pro vás připravili test, který proklepne vaši znalost mateřského jazyka. Češtin...

Pohledy na věc se různí

„Ale jo, takhle mi to přijde logické, ale když se na to podívám i z druhé strany, má to svá ‚proti‘,“ říká třiatřicetiletá Katka, podle které vztah může fungovat, když muž vyhledává u svojí partnerky kladné vlastnosti, které viděl u svojí matky, třeba jako pracovitost, sociální cítění, smysl pro rodinu. „Ale co ty pravé opaky? V případě, že tchýně je závistivá, zlá, zákeřná a manipulativní, bude to samé muž vyžadovat i u partnerky, protože je prostě na to zvyklý?“ ptá se řidička MHD. 

Snacha versus tchýně

Ať už je pravda jakákoli, světlo světa spatřila i další informace. Odborníci, kteří tuto studii vypracovali, jsou přesvědčení, že ženy by se nikdy neměly - násilným způsobem - stavět proti matce svého partnera. 

Podle nich platí, že čím pevnější je pouto mezi mužem a jeho matkou, tím menší má žena šanci, že ho dostane z jejího vlivu - pozitivního i negativního. Ve vzduchu tedy stále visí a i viset bude, jedna zásadní otázka. 

Dá se muž přesvědčit, že jeho matka už mu v dospělosti nemá co poroučet a vychovávat ho, když už dávno má svůj život? Měl by si na to přijít sám, nebo je dobré ho trochu „pošťouchnout“? Co myslíte? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
19. 02. 2015 Lexka . (reakcí: 0)
09. 09. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
09. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist