Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Strach z rozchodu: Proč muži zůstávají ve vztahu, který je nebaví?

Strach z rozchodu: Proč muži zůstávají ve vztahu, který je nebaví?

Strach z rozchodu: Proč muži zůstávají ve vztahu, který je nebaví?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 01. 2017

Pánové jsou zvláštní tvorové. I když je vztah nebaví, nebo už v něm nechtějí zůstávat, stejně ho nedokáží ukončit, zůstávají v něm za každou cenu a drží se ho jako klíště. Co je k tomu vede? Lenost, strach a pohodlnost!

Ze statistik vyplývá, že 53 % našinců žije v partnerství, které se jen stěží dá považovat za fungující. Jsou to většinou ženy, kterým jednoho dne dojde trpělivost a řeknou „dost“. Muži si totiž do poslední minuty odmítají přiznat pravdu a tváří se, že se nic neděje. Proč nechtějí odejít z bojové zóny a mít klid? Tyhle 4 důvody jim v tom brání…

1. Samota není pro všechny

I když se strach z toho, že člověk „zůstane na ocet“, vždycky přisuzoval spíš ustaraným ženám, i ti největší chlapáci mají ze single života pořádný vítr. Jen se tím nechlubí na potkání, aby náhodou nevypadali jako exoti!

Z našeho výzkumu vyplývá, že muži a ženy mají překvapivě stejný strach týkající se života bez partnera. Osamění je bolestný zážitek pro obě pohlaví. Obavy o budoucnost se zkrátka nevyhýbají nikomu, i když to odporuje všem dosavadním představám,“ tvrdí na základě své studie americký psycholog Geoff MacDonald.

2. Ach, ta lenost

Neříkáme, že muži občas doma nepřiloží ruku k dílu. Vesměs má však plynulý chod domácnosti na svých bedrech žena. A v tom je ta potíž! Vidina prázdné lednice, přecpaného koše se špinavým prádlem a čtení manuálu pračky není pro pány moc lákavá. O nepořádku nemluvě. Holt lepší být nešťastný a v čistotě, než sám a v bordelu. Takže ano, perfektní servis je důvod, proč muži zůstávají ve vztahu, který tak úplně nefunguje.

3. Výčitky a hádky? Nic pro muže!

Výměny názorů? V těch si nikdo nelibuje. Občas se to dá vydržet, ale definitivní tečka za vztahem v podobě výčitek, nadávek a vytahování kostlivců ze skříně? Zlý sen pro všechny muže. Pánové v hádkách totiž neumí chodit, a proto se jim vyhýbají!

Odborníci z Kanady zjistili zajímavou věc. Muži nemají na dohady slovní kapacitu. Podle nich řekne normální chlápek za 24 hodin průměrně sedm tisíc slov. Jeho polovička za stejnou dobu vychrlí dvacet tisíc slov – což je třikrát víc! Navíc dáma v ráži nešetří řečnickými otázkami, které jsou ve světě mužů něčím zcela nepochopitelným. Takže než by se pustili do hádky, obviňování a výčitek, které přichází s rozchodem, raději ve vztahu zůstanou. Teda pokud se s tebou nerozejdou smskou. :-) 

4. Strach z nové známosti

Je jasné, že pokud je dotyčný dlouho zadaný, trošku vypadne ze cviku co se týče randění a lovu. No taky aby ne, časy se mění a s nimi i nepsaná pravidla seznamování. Když pak dojde na první sex s novou známostí, je to psychicky náročná záležitost. A ne každý si to užije, jak by si přál.

Z výzkumu vyplývá, že 32 % milovníků je po prvním erotickém zážitku s „náhradnicí“ zklamaných na celé čáře. Z toho jich 23 % v dobrém vzpomíná na milování se svou bývalkou! No jo, změna není vždycky k lepšímu, zlatá stereotypní jistota!

Co si myslíš o těchto důvodech, jsou pro muže natolik pádné, že zůstanou v krachujících vztazích? Napiš nám svůj názor do diskuze! A ještě přidáváme vtipné a výmluvné video, které rozchody pro „chlapsku“ perfektně vystihuje. Vydrž až do konce, pobavíš se! 

Pokud máš toho svého plné zuby ty, ochoč si jednoduše jiné zvířátko. Podívej na tu podobu. Fotogalerie je víc než výmluvná. :-) 

Foto: Shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
16. 01. 2017 Standa Blbost (reakcí: 0)
11. 01. 2017 Tom Ojojoj (reakcí: 0)
10. 01. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
10. 01. 2017 Renata ano (reakcí: 1)
09. 01. 2017 viki11 rozchod (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 02. 2017 Horoskop Rak

Dnes už od rána nahoď vřelý úsměv a usmívej se na každého, koho potkáš. Uvidíš, že se tvůj den jako mávnutím kouzelné... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist