Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Splňte si své sny

Splňte si své sny

Splňte si své sny

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 27. 01. 2010

Stát se herečkou, napsat knihu, podívat se do Keni, koupit si koně a nebo úplně jiné sny a přání, které jsme kdysi měli a teď leží někde zapomenuté u ledu. Je čas je konečně rozmrazit!

 

Mít víc času, víc peněz, víc podpory, míň práce, míň dluhů, míň starostí, nebýt vdaná, nemít děti, mít jiné vzdělání, být mladší, hezčí, chytřejší... Dokážeme najít sto padesát výmluv, proč si naše sny neplníme a místo toho raději děláme něco, co vlastně vůbec dělat nechceme. Jenže život máme jenom jeden a ten bychom si neměli nechat proklouznout mezi prsty. Nikdo netvrdí, že cesta za naším snem bude procházka růžovou zahradou, ovšem rozhodně se vyplatí se po ní vydat.


Životní účetnictví
Dříve než zůstanete válet se v posteli, protože vás vaše práce štve a také ještě předtím než dáte Pepovi kopačky, protože jste s ním jen proto, že vám platí nájem, začněte bilancovat. Co se vám zatím podařilo, a co ne? Jak často děláte něco, co dělat nechcete? Co vás opravdu baví? Ptejte se sami sebe a zkuste si všechno zapsat. Až se prokoušete vaším životním účetnictvím, je na řadě další krok.


Vzhůru za svým snem
Určete si první cíl a rozhodněte se, co jste pro něj schopni udělat. Zapište si to a každý den se ke svému cíli snažte přiblížit. Přestaňte se bát, že něco nezvládnete, místo toho si sepište, z čeho vlastně máte strach. Sami zjistíte kolik zbytečných obav bude na papíře ležet. Nepřemýšlejte, proč to nejde, ale hledejte způsoby, jak to uskutečnit. Seznam starostí roztrhejte a místo toho si udělejte plán, jak se ke svému cíli dobrat. Dodržujte ho krůček po krůčku a nespoléhejte na náhody. Uvidíte, že se k vašemu snu brzy přiblížíte. Dotahujte věci do konce a nenechte se zlomit prvními neúspěchy, ani odmítavými řečmi nevěřících Tomášů. Stůjte si prostě za svým a to i v případě, když se vašemu okolí zdají vaše sny nepříliš reálné.


Klacky rozdrťte
Někteří lidé se narodí pod šťastnou hvězdou a daří se jim na co sáhnou, a jiným hází osud klacky pěkně pod nohy. Pokud patříte k té druhé skupině, nenechte se odradit a spíš se naučte brát pomyslné klacky jako výzvu. Díky chybám a nesnázím, které se naučíte řešit, budete zase o něco silnější a příště vás jen tak něco nerozhází. Podívejte se na článek Uzdravte svoje sebevědomí!, a zkotrolujte si, zda se u vás dá ještě něco zlepšit.


Slavní jako důkaz
Jestli si myslíte, že se k vašemu cíli nemáte šanci přiblížit, chyba lávky. Ani byste nevěřili, kolik úspěšných lidí se odrazilo ode dna a po hlavě se vrhli splnit si svůj sen. Tak jen pro příklad:


Když se blížily 50. narozeniny Louise de Funése, byl to ještě málo známý herec, který o své jedinečnosti silně pochyboval. Hlavní role a následné celosvětové slávy se dočkal až ve věku, kdy by mohl být dědečkem.


Také krásné Italky Isabelly Rossellini si módní tvůrci všimli, až když jí táhlo na třicet. Ve věku, kdy jiné modelky svoji kariéru končí, ona ji začínala.


Hollywoodská hvězda Demi Moore prožila zase opravdu příšerné dětství s rodiči alkoholiky a navíc jako malá šilhala. Teď je z ní jedna z nepřitažlivějších a nejslavnějších hereček.


Spisovatelka J. K. Rowlingová sepisovala Harryho Pottera do sešitů po kavárnách, protože neměla ani na zaplacení elektřiny a teď patří k nejbohatším ženám světa.


Ale nemusíme chodit tak daleko, protože i v našich končinách je spousta šikovných lidí, kteří museli klacky pod svýma nohama vyloženě drtit.


Úspěšná spisovatelka Irena Obermannová napsala svůj bestseller Deník šílené manželky v 36 letech, až po té, co se jí rozpadlo manželství a zůstala s dvěma dětmi sama, nešťastná a bez peněz.


Populární herec Roman Vojtek přišel jako dítě o oba rodiče a ani jeho dospívání nebylo příliš šťastné.


Jak je vidět, překážky se překonávat dají a kolikrát nic jiného ani nezbývá...


Žijte teď
Možná si kladete otázku, proč právě vy byste měli něco dokázat. Odpověď je snadná - protože jste jedineční! Neodkládejte vaše sny na pak. Žijte teď a tady a na nic nečekejte. Nikdy ve svém životě nebudete mít totiž víc času. A své plány můžete začít plnit třeba, že si najdete toho pravého partnera. Návod naleznete v článku Jak najít toho pravého?

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
23. 07. 2011 helenadon sny (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist