Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Šok! Ženy si prý vybírají muže podle svých bot! Uhodneš proč?

Šok! Ženy si prý vybírají muže podle svých bot! Uhodneš proč?

Šok! Ženy si prý vybírají muže podle svých bot! Uhodneš proč?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 08. 2016

Na velikosti prostě záleží. Ale pozor, teď výjimečně není řeč o pánském nádobíčku, ale o výšce jako takové. Nejnovější studie totiž prokázala, že ženy si vroucně přejí jen takového muže, který je bude hodně převyšovat i v jejich milovaných podpatcích. Máš to stejně?

Taky si libuješ v kramflecích? Tak to právě v létě jsi ve svém živlu, protože konečně můžeš nosit vzdušné botičky na klínku, které tolik zbožňuješ. Přidají ti pár centimetrů, prodlouží nohy, díky nim se ti vyklene zadeček až o 20 % (což je fajn) - a ke všemu jsou parádním seznamovacím pomocníkem! Nevěříš?

Větší je vždycky lepší

Američtí vědci v rámci svého průzkumu dospěli k zajímavému zjištění - ženy si prý podvědomě vybírají polovičky podle velikosti! Borec, co nemá alespoň metr osmdesát, má tak trochu smůlu. Důvod? 

Jsou hned dva a těžko říct, který je pro nás ženy ten pádnější. Jen s „čahouny“ se prý dámy cítí být v bezpečí a chráněné. A co víc, mohou slavnostně zahodit nízké a pohodlné balerínky a vytáhnout z botníku své oblíbené a hříšně drahé lodičky, které tak trochu připomínají chůdy. Že by?

Střízlíky a mrňouse nebrat

Drsná pravda vyšla najevo na základě výzkumu, kterého se zúčastnila stovka dobrovolnic. Všechny dotázané měly jednoduchý úkol – prohlédnout si profily uživatelů na internetové seznamce a sdělit, jakou výšku má podle nich ideální muž z nabídnutého „materiálu“. 

Převážná většina slečen ukázala prstem na statné a tedy i hodně vysoké samce a o ty menšího vzrůstu nezavadila ani pohledem. Ti, ke kterým nebyla příroda co do velikosti moc štědrá, nejsou žádaní a co hůř, budí dojem té nejhorší možné partie. Proč tomu tak je? Kromě ženské nehynoucí lásky k podpatkům v tom vězí ještě něco, co nelze brát na lehkou váhu!

Prsty v tom má evoluce

Vědci jsou toho názoru, že veliké chlapíky k sobě dámy poutají už od nepaměti. V minulosti zdaleka nešlo o estetickou stránku, ale o pud sebezáchovy. Vysoký „pán domu“ totiž zastrašil protivníky už jen svou tělesnou schránkou, a pokud došlo na boj, měl lepší šance na vítězství. (No, co by na to asi řekl Turek Sultan Kösen coby nejvyšší muž světa se svými 251 centimetry? Nejspíš by se zasmál.) Tolik teorie.

 „Podíváme-li se na věc z hlediska perspektivy sexuálního výběru, preferují ženy silnější a vyšší muže, kteří dokáží je a případně i jejich děti ochránit před ostatními. Platilo to už u našich předků, a jsme přesvědčení, že to platí i dnes,“ vysvětluje David Carrier, profesor filozofie působící na univerzitě Carnegie Mellon v americkém Pittsburghu.

Staletími prověřený model totiž funguje pořád a vypadá to, že se to jen tak nezmění. Máme to potvrzené přímo od zdroje! Jen ty boty se možná nosí stále vyšší… 

Ano či ne? Takhle to vidí naše čtenářky!

Na 100 % pravda

„Já myslím, že na tom něco je,“ přemýšlí nahlas dvaadvacetiletá Daniela. „Nesnesla bych vedle sebe malého týpka a taky jsem ho nikdy neměla,“ dodává s tím, že v tom hraje roli i její náklonnost k vysokým botám.

Na 80-100 % pravda

Mně osobně je nepříjemné, když se musím dívat do očí chlapovi a ještě se u toho sklánět,“ přiznává třicetiletá Pavla. "Tady ani nejde o boty jako spíš o to, že vyšší muž k ženě tak nějak patří,“ říká svůj názor.

Na 20 % pravda

„Tak mě je asi jedno, kolik kdo měří,“ povídá dvaatřicetiletá Petra. „Jde přece o to, aby to byl hodný člověk a bylo na něj spolehnutí. Vizuální stránku vem čert,“ usmívá se.

No jo, proti gustu… Pravdou ale je, že na symetrii páru se dnes prostě bere zřetel. I hollywoodské hvězdy se tím řídí. Mrkni na video, tyhle slavné kočky se s výběrem partnera trefily do černého! 

A pak se hned podívej do galerie, kde najdeš zase hvězdné páry, které jsou přesně naopak. Tak teď babo raď. :-)

Co si o tom myslíš ty? Hleděla jsi při výběru toho svého na jeho výšku, nebo to byl až poslední faktor? A jak jsi na tom s podpatky? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

Foto: shutterstock.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2016 Stendy - (reakcí: 0)
10. 08. 2016 viki11 názor (reakcí: 0)
10. 08. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist