Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Šok! Sociální sítě prodlužují váš smutek po rozchodu

Šok! Sociální sítě prodlužují váš smutek po rozchodu

Šok! Sociální sítě prodlužují váš smutek po rozchodu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 10. 02. 2014

Máte za sebou rozchod či rozvod? Zapomeňte svoje heslo k profilu na sociální síti! Jedině tak se vyhnete strašné bolesti z ukončení vztahu a dostanete se ze smutku mnohem dřív, vzkazují vědci z Británie!

Výhody a nevýhody sociálních sítí nejspíš není třeba zmiňovat. K čemu ji používáte vy? Koukáte se na to, co dělají vaši přátelé, „lajkujete“ jim fotky a přidáváte vtipné komentáře? Určitě. Ale co dál? Podle studie Tary Marschallové z londýnské univerzity Brunel ji třetina uživatelů používá výhradně na to, aby kontrolovali své ex partnery a mohli tak sledovat, jak se jim daří po rozchodu! Taková špionáž ale není dobrá pro nikoho! Proč?

Internet prodlužuje smutek! 

Podle autorky studie dokonce polovina lidí hledá na profilu svých minulých partnerů podobizny jejich nových, současných protějšků. Dalo by se tvrdit, že je to pouhá nevinná zvědavost. Vždyť se jen chcete podívat, jak vypadá nový partner vašeho ex, nebo co se od dob rozchodu s vámi změnilo, jenže ve výsledku už jen pohled na toho, s kým jste sdíleli nějaký čas, může způsobovat hluboký smutek, depresi a touhu po návratu bývalého, která je ve většině případů nenaplněná. Netoužíte po něčem takovém? 

Odborníci radí, že čím rychleji se chcete z konce vztahu „dát dohromady“, tím méně byste se měli snažit vyhledávat cokoli, co vám minulé časy připomíná. Snažíte se rychle zapomenout a jít dál? Tak žádné navazování internetové komunikace, sledování statusů bývalé lásky a žádné zkoumání toho, koho si v poslední době přidala do přátel. Když se takového chování vyvarujete, daleko rychleji to všechno přebolí!

Justin Bieber a spol.: Mladé hvězdy, které klesají ke dnu

Justin Bieber a spol.: Mladé hvězdy, které klesají ke dnu

Justin Bieber, Zac Efron, Amanda Bynes či Miley Cyrus. Děti, které dospívaly před televizními kam...

Méně internetu = větší dobro! 

Pořád vám to nedá a touha po informacích je silnější než vy? Pak se připravte na další nástrahy sociálních sítí. Mohou se objevit informace o konci vašeho soužití, které čtete nejen vy, ale i všichni vaši kamarádi, příbuzní a kolegové z práce. Pokud máte společný okruh známých, nejspíš jim budete dlužit vysvětlení k tomu, co se vlastně stalo, takže ztratíte čas debatováním o tom, že opravdu nejste taková žárlivá hysterka, jak o vás bývalý miláček prohlašuje. 

Věnujte si čas na srovnání

Otázka tedy zní: Máte tohle vůbec zapotřebí? Není to už tak velice citlivá a smutná záležitost? Proč si sypat tu pomyslnou sůl do rány a pořád dokola to s někým řešit? Podle psychologů není úplně na škodu nechat počítač i internet po rozchodu na nějaký čas „u ledu“. Budete mít čas se s celou situací srovnat po svém a ve větším klidu. Až získáte jistotu, že vás nic nerozhází, klidně si www stránky zase otevřete. Do té doby si radši přečtěte zajímavou knížku, nebo skočte vyrýsovat svoje křivky do fitka. To bude určitě užitečnější. 

Kolikrát už jste neodolali pokušení a vyhledali na internetu vaše minulé vztahy? Jaký jste z toho měli pocit? Podělte se o něj s námi o názor... 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
11. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

22. 01. 2017 Horoskop Štír

Čeká tě nástup na nové místo a už dnes jsi nervózní. Ale nemusíš se bát, velmi rychle se rozkoukáš a seznámíš s novým... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist