Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Škodlivý vztah, který tě pomalu a jistě ničí. Kdy vzít nohy na ramena?

Škodlivý vztah, který tě pomalu a jistě ničí. Kdy vzít nohy na ramena?

Škodlivý vztah, který tě pomalu a jistě ničí. Kdy vzít nohy na ramena?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 01. 2017

Toho svého máš sice ráda, ale občas ti jeho chování vyrazí dech, nebo tě nemile překvapí. Není vhodné přiznat si, že tohle soužití nikam nevede? Jestli se poznáš v těchto bodech, další důkaz už ani není třeba!

Láska je krásná věc, ale co si budeme namlouvat, někdy jednomu dokáže pěkně „zatopit“. Vždyť kvůli citům si leckdy ani nevšimneme, že náš vztah má jaksi „po záruce“. Jak bezpečně poznat, jestli to náhodou není i tvůj případ? Tyhle body ti možná otevřou oči. Najdeš v nich svoji polovičku?

Je žárlivý jak pes

Během dne jsi pod neustálou telefonní kontrolou a večer čelíš podrobnému výslechu na téma kde a s kým jsi byla. Ten tvůj si snad myslí, že ses cestou z práce dopustila hned několika nevěr! A přitom tě zdržela jen dlouhá fronta v obchodě… Fakt chceš v téhle válečné zóně žít dalších X let?

Můj bývalý byl extrémní žárlivec. Nejdřív mi to připadalo roztomilé, jenže časem se z toho stal naprostý teror,“ povídá třiadvacetiletá Jolana. „Když mě odmítal pustit i na návštěvu k rodičům, řekla jsem prostě dost. Nebylo zbytí. Opustila jsem ho,“ krčí rameny.

Pořád se mu něco nelíbí

Tvůj výstřih je moc hluboký, sukně zase krátká. V práci jsi moc dlouho, nejíš vůbec zdravě, a ke všemu jsi mu zapomněla koupit pěnu na holení. Jsou tyto „pseudoproblémy“ pointa veškerých hádek? Výstražné znamení bliká na poplach!

Nedávno jsem se s podobným diktátorem rozešla“, přiznává smutně osmadvacetiletá Pavla. „Po třech letech věčného kritizování už mi to lezlo krkem. Připadala jsem si jako malá holka, kterou vychovávají přísní rodiče. Nelíbilo se mu na mě vůbec nic, málo peněz v práci a když jsem změnila místo, tak ani hodně peněz v práci, moje kamarádky, můj účes, prostě nic,“ dodává s tím, že ji vztah neskutečně dusil.

Hází na tebe vlastní selhání

Připadáš si vedle něj jako na lavici obžalovaných. Taky aby ne, když své chyby dokáže pěkně přehodit na tebe. Špatně si nastavil budík a ráno zaspal. Kdo za to může? No přece ty. Měla jsi to zkontrolovat, když víš, jak je na tom s technikou!

„Můj manžel je přesně takový, už jsem si ale trochu zvykla,“ popisuje pětatřicetiletá Katka. „To ale ještě neznamená, že mi to nevadí. Jen po deseti letech a dvou dětech nemám sílu odejít,“ končí s tím, že se k takovému kroku měla odhodlat mnohem dřív.

Brání ti být sama sebou

Musíš své koníčky, myšlenky i názory podřizovat jeho mínění? To je začátek konce. Nikdo nemá právo dělat si nároky na život druhých. Pokud tě chce měnit od základu a napravit tvoje „chyby“, nikdy se nebudeš cítit svobodně.

„Je to už dávno, co jsem tohle zažila,“ vzpomíná pětatřicetiletá Mirka. „Ještě že jsem sbalila kufry, dokud byl čas. Žít ve vztahu, kde všechno musí být podle něj, nemůžu mít svůj vlastní názor a chyb mám tolik, že si je ani všechny nepamatuju, už nikdy více. Nechtěla jsem naivně čekat na změnu, která by stejně nepřišla,“ povídá s úlevou v hlase.

Co ty na to, nezůstáváš s někým, kdo si tě ani náhodou nezaslouží? Pokud nejsi spokojená, vezmi nohy na ramena. Vždyť ten pravý na tebe pořád čeká! Jako důkaz ti nabízíme následující video, kde jsou nejdelší slavná manželství. Když známé celebrity našly svou spřízněnou duši, proč bys nemohla i ty? 

Foto: Shutterstock.com 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
13. 01. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist