Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Single o Vánocích

Single o Vánocích

Single o Vánocích

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 23. 12. 2009

Rybí polévka, kapřík, salát, řízečky, domácí cukroví a vánoční pohodička. Možná tak u sousedů. Vy jste ale doma sama a neštěkne po vás ani pes. Netruchlete a přestaňte se hrabat ve vzpomínkách. Vánoce se dají prožít i jinak, než v rodinném kruhu.

 

Většina dospělých vám potvrdí, že Vánoce pro ně představují stres. Shánění dárků, pečení cukroví, smažení kapra, uklízení bytu a vytváření vánoční pohody pro celou rodinu. Všechno tohle zvládnout v pohodě a včas je pomalu nadlidský úkol. Dobrá hospodyňka pak sotva doleze pod vánoční stromeček a kolikrát se ještě musí potýkat s tím, že Pepíček má v krku kost, Janička si přála od Ježíška brusle a tchyně dělá bramborový salát rozhodně chutnější. Radujte se a veselte se, právě toho jste ušetřeny a užijte si to jinak.

Odhoďte všechny starosti a někam si vyrazte a nezapomeňte vzít s sebou single kamarádku nebo kamaráda, kteří možná doma, zrovna tak jako vy, bědují nad svým těžkým osudem.

Hory
Klasika, ale pokud jste milovníci zimních sportů, proč si nevymlátit hlavu adrenalinem na sjezdovce a když ne na lyžích, tak aspoň na sáňkách. Na horách také můžete popíjet hektolitry svařáku pod sjezdovkou a počkat na Ježíška v útulném penzionku, kde za vás personál připraví štědrovečerní menu i s domácí vánočkou. A abyste si užili sněhu, vyzkoušejte třeba skialpinismus, návod najdete v článku Zažijte souznění s duší hor - skialpinismus.

Moře
Jednoduše Vánocům ujeďte. Sluníčko je na vánoční depresi jeden z nejlepších léků. Rozvalte se na lehátku, chytejte bronz, místo koled poslouchejte šumění moře a nechte se rozmazlovat opálenými plážovými povaleči.

Lázně
Vaši ztrápenou duši, ze které se stal uzlíček nervů, můžete nechat zrelaxovat v lázních a unavené tělo jakbysmet. Nechte ho pěkně spočinout pod laskavými doteky šikovného maséra, kterého si můžete představovat třeba jako Santa Clause. A jak jsou lázně a koupele prospěšné, se dočtete v článku Vana je místo odpočinku.

Vánoční trhy
Pokud toužíte po opravdické vánoční atmosféře, vyjeďte si na vánoční trhy do Vídně, Norimberku a nebo Drážďan. Ze všech těch světýlek, pochoutek, dárečků a lidí vám budou oči jenom přecházet a rozhodně zapomenete, že jste vlastně sama jako kůl v plotě.


Sama sebou

Pokud jste celý rok v jednom kole, právě teď je čas na odpočinek. Navlíkněte si pyžamo, obklopte se knihami, dívejte se na pohádky, pojídejte cukroví od maminky a užívejte si všechno, co děláte ráda, a na co jindy nemáte čas. A když přizvete kamarádku, můžete třeba podniknout pyžamovou party s tanečkem i zpěvem. A rozhodně to nemusejí být jen koledy!

Jako matka Tereza
Vánoce můžete prožít dokonce ušlechtile a dobrými skutky. Je spousta lidí, kteří nemají ani střechu nad hlavou. Neznamená to, že si ke štědrovečernímu stolu pozvete bezdomovce, ale můžete se přihlásit jako dobrovolnice k organizacím, které pořádají vánoční charitativní akce pro potřebné, a každá nápomocná ruka se jim hodí.

Půlnoční mše
Půlnoční mše má velmi uklidňující atmosféru a nemusíte být zrovna věřící. V kostele a při svíčkách, k tomu s anděly nad hlavou se sama určitě cítit nebudete.


Nenechte se terorizovat omílanými frázemi o vánoční pohodě, ustaranými pohledy vašich rodičů, které říkají jediné - jak to ta naše holka dopadla, a ani svítícími okny vašich sousedů, za kterými tušíte zářící oči a radostný smích. Období samoty berte jako dobrou investici do vašeho života a dělejte všechno pro to, abyste se radovala.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
23. 07. 2011 helenadon vánoce (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 02. 2017 Horoskop Panna

Dlouhodobá únava, která tě pronásleduje, může být spojena se stresem, ale také s nějakým zdravotním problémem. Určitě... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist