Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sexuální jídelníček!

Sexuální jídelníček!

Sexuální jídelníček!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 03. 11. 2010

Naši prapředkové možná za úplňku hledali kořen mandragory a připravovali lektvar lásky z nejpodivnějších ingrediencí, o nichž se věřilo, že mají afrodiziakální účinky... Dnes pro zázraky nemusíte daleko - seženete je v každém supermarketu.

Dnešní věda potvrzuje, že na každém šprochu je trochu pravdy - některá jídla a koření mohou skutečně podpořit tvorbu příslušných hormonů a zvýšit sexuální touhu i výkon pohlavních orgánů.

Muži by měli snídat müsli

Že je müsli po ránu zdravější než chleba s máslem nebo kobliha, to už je všeobecně známo. Zvyk snídat müsli by si měly ženy osvojit kvůli pěkné postavě... A muži kvůli lepší sexuální apetenci. Cereálie totiž obsahují aminokyseliny zlepšující krevní oběh a usnadňující ztopoření jednoho důležitého orgánu...

Celer účinnější než deodorant?

Pánové, kteří trpí nedostatkem pozornosti ze strany žen, by si měli pravidelně dopřávat polévku s notnou dávkou celeru. Ten totiž stimuluje uvolnění feromonů, jež dodávají tělu na přitažlivosti. Tento blahodárný účinek byl bohužel prokázán jen u mužů, dámy tedy musejí nadále sázet na klasické zbraně svádění.

Inspirace u opiček

Co naopak prospívá oběma pohlavím, jsou banány, a to díky vysokému obsahu vitamínů skupiny B, které přeměňují karbohydráty na energii a podporují produkci testosteronu - hormonu zvyšujícího erotickou touhu. Konzumace banánů se proto doporučuje před jakoukoli zátěžovou fyzickou aktivitou, včetně pohlavního styku. A nebojte se, že po nich přiberete - případnou přebytečnou energii milováním zase rychle spálíte.

Zázračný zinek

Aby pohlavní orgány dobře fungovaly, potřebují dostatek zinku. Ten je obsažený například v plodech moře, dýňových semínkách a piniových oříšcích. Není náhoda, že dřívější doba považovala ústřice za významné afrodiziakum - právě v nich se skrývá notná dávka zázračného zinku.

Vanilka a čokoláda pro správné uvolnění

Abychom tělo zbavili stresu a náležitě ho připravili na milostný akt, můžeme mu pomoci hořkou čokoládou, která podporuje tvorbu endorfinů, tzv. hormonů štěstí. Uvolnění dosáhneme i za pomoci sladkých vůní, jako je skořice nebo vanilka. Ty totiž podvědomě evokují vzpomínky na dětství (takhle to vonělo o Vánocích u babičky) a navozují pocit klidu a bezpečí. A to je přesně ta pravá chvíle na mazlení... Tak směle do toho!

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
09. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
16. 07. 2011 helenadon zelenina (reakcí: 1)
20. 03. 2011 stepanecka Už to vidím! (reakcí: 2)
09. 03. 2011 vladka Sexuální jídelníček (reakcí: 1)
09. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 1)
07. 03. 2011 Reesie Sexuální jídelníček (reakcí: 1)
05. 03. 2011 maruskaji . (reakcí: 1)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist