Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sex? Pětina žen dá přednost novým botám!

Sex? Pětina žen dá přednost novým botám!

Sex? Pětina žen dá přednost novým botám!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 24. 06. 2014

Touha má mnoho podob a některé ženy přivede více do varu nový pár lodiček než ruce jejich přítele. Konkrétně to tak má každá pátá.

A když je řeč o botách, myslíme tím ty na vysokém podpatku. Mnoho žen začalo lačnit po krásných nepraktických lodičkách z dílny Manola Blahnika. To lze přičíst na vrub seriálu Sex ve městě, který v některých ženách burcoval spíše než chuť na sex chuť nakupovat – boty především. Ačkoliv... Věděla jste, že v úvodní znělce seriálu má na noze titulní hrdinka boty z výprodeje za pouhých pět dolarů?

Sexy jsou ovšem luxusní boty. Na ty značkové nicméně může většina z nás zapomenout, a tak 82% žen přiznává trochu se studem, že má v botníku boty, které co možná nejvěrněji napodobují drahé značky, případně že drahé značky nakupují až po výrazné slevě. I tak ale jejich cena zpravidla není tak nízká, aby to partner dokázal pochopit, a tak každá druhá žena na jeho otázku, kolik ty nové boty stály, raději zalže. Údaje zjistila jedna americká studie, do níž se zapojila tisícovka žen ve věku 35 až 44 let.

A co ještě průzkum prokázal? Tak třeba průměrná Američanka vlastní 17 párů bot, nicméně pravidelně nazuje jen tři. Že by další důkaz o tom, že pořizování bot se stává spíše vášní než nutností? "Rok bez sexu bych si dokázala představit, ale rok bez své sbírky bot? Stěží! Miluji boty, možná jsem jimi posedlá, vlastním už více než padesát párů a má sbírka se neustále rozrůstá," říká pětadvacetiletá Iveta.

Královnou pláže? S našimi tipy budete nepřehlédnutelná!

Královnou pláže? S našimi tipy budete nepřehlédnutelná!

Tak už je to tady! Nastává čas dovolených, čas sladkého nic nedělání, koupání, procházení se po p...

Boty ale nejsou jen módním výstřelkem, pokud se říká „podle nosa poznáš kosa,“ tak o botách platí něco podobného. Více než polovina žen totiž přiznala, že muže hodnotí na základě toho, v jakém stavu je jejich obuv. A pokud je zanedbaná, je to důvod ve vztahu nepokračovat.

A až čtvrtina žen by se nikdy nevzdala bot na vysokých podpatcích, a to ani ze zdravotních důvodů! Mezi ně zřejmě patří i Victoria Beckham. „Nemohu se soustředit v botách bez podpatku,“ nechala se slyšet celebrita. A svou vášeň pro podpatky neskrývá ani britská modelka Kate Moss: „Když jdu tancovat, vezmu si vždy boty na nejvyšším podpatku v kombinaci s nejkratšími šaty,“ odtajnila své know-how. „Dejte dívce správné boty a ona si podmaní celý svět,“ nepodceňovala obuv ani slavná star Marilyn Monroe. Pozadu nezůstávají ale ani české celebrity: "Šílím po botách, mám jich třicet párů," nechala se slyšet Bára Basiková.

A věhlasný návrhář bot Christian Louboutin zase říká: „Žena může nosit kabelku, ale boty nosí ženu.“ A to je ta nejvýstižnější odpověď otázku, proč právě boty, a ne třeba kabelky či šály. A proč právě boty na podpatku a ne třeba pohodlné polobotky.

A jak to máte vy? Také dáte přednost botám před sexem?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
15. 07. 2014 Petra :) (reakcí: 0)
25. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

09. 12. 2016 Horoskop Štír

Všímej si víc lidí kolem sebe. Jeden dávný přítel nebo kolega z práce s tebou už delší dobu flirtuje, ale ty ho stále... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist