Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sex je někdy fuška. Mám se milovat unavená?

Sex je někdy fuška. Mám se milovat unavená?

Sex je někdy fuška. Mám se milovat unavená?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 03. 07. 2013

Je lepší alespoň nějaký sex než žádný? A máme se do milování nutit, když po perném dni téměř usínáme ve stoje? Hektický styl života bohužel potlačuje libido, a tak tyto otázky nabývají na aktuálnosti.

Poslední dobou nemám na sex vůbec chuť. V práci se mi konečně začalo dařit, jenže s povýšením se na mě nakupila spousta problémů, o stres není nouze. Jsem ráda, když občas stihnu oběd. Večer pak přicházím domů totálně vyřízená, na sex nemám pomyšlení. Jenže co teď. Bojím se, že brzy přijdu o partnera,“ svěřuje se osmatřicetiletá Romana.

Má cenu milovat se, když jsem unavená?

Stejný problém jako Romana řeší řada žen, ať už se jedná o úspěšné manažerky, nebo třeba o mámy na mateřské. Podle sexuologů ale má milování smysl, i když je člověk semletý denními povinnostmi. Naopak musí-li se například starat o nemocné malé dítě či má-li dlouhodobější psychické problémy, určitě by se neměl do sexu nutit a raději by si měl odpočinout, pokud to jde. Ovšem jste-li „jen“ unavená či máte-li za sebou stresuplný den, je milování tím nejlepším relaxem. Orgasmus je ta nejlepší ukolébavka pro dospělé. A stejně tak jako s jídlem roste chuť, pravidelný sex zvyšuje touhu obou partnerů.

David Gránský: Svatbu ještě nečekejte

David Gránský: Svatbu ještě nečekejte

Čeští diváci ho poprvé mohli zaznamenat v talentové soutěži X-Faktor, kde se probojoval do samotn...

Ocitáte-li se v období delšího půstu, měla byste to řešit co možná nejrychleji! Hrozí totiž, že se vám do milování nebude chtít nikdy! No jo, jenže jak přemoci únavu a vykřesat alespoň jiskřičku vášně?

Někdy je to fakt těžké. S manželem máme oba náročnou práci. Někdy to řešíme tak, že se na sex připravíme jako na mimořádnou událost. Uděláme si dobrou večeři, koupíme kvalitní víno, hezky se oblékneme, jako kdybychom šli do společnosti – sex je pak jakousi třešničkou na dortu,“ říká osmadvacetiletá Jana. „To pro mne je důležitý právě ten moment překvapení, něco na způsob vezmu si tě rychle a hned teď. To je pak ten nejlepší živočišný sex,“ oponuje třicetiletá Lucie.

Léto láká k sexu v přírodě... i celebrity!

Léto láká k sexu v přírodě... i celebrity!

Letní měsíce jsou teplé, plné slunce, vody, odpočinku a také sexu. Letní čas je k milování jako s...

A co když mě sex nudí?

Pokud se milujete sice celkem často, ale sex se stal spíše než neobyčejným zážitkem šedou rutinou, vyplatí se dát si na čas, třeba na měsíc, pauzu. V období úplného sexuálního půstu můžete přemýšlet, jak si postelové hrátky okořenit. Stačí maličkost. Kupte si třeba sexy prádlo, zajděte do obchodu s erotikou a vyberte si nějakou ze sexuálních pomůcek – jejich účinek mnohé páry ještě pořád podceňují! Zkuste se milovat na neobvyklém místě, třeba v cizím městě v hotelu.

Nejlepším způsobem, jak okořenit sex, je podle mě troška adrenalinu. Ráda se proto miluju tam, kde to hrozí nebezpečím odhalení, ale přesto je riziko celkem nízké. Třeba v zadní řadě kina,“ radí, jak na věc čtyřiadvacetiletá Irena.

 
Foto: Profimedia.cz 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
04. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)
03. 07. 2013 jankac Sex (reakcí: 0)
03. 07. 2013 viki11 sex (reakcí: 0)
03. 07. 2013 soffka ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist