Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » S malým penisem na vrchol rozkoše? Sorry, pánové, na velikosti záleží!

S malým penisem na vrchol rozkoše? Sorry, pánové, na velikosti záleží!

S malým penisem na vrchol rozkoše? Sorry, pánové, na velikosti záleží!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 16. 11. 2012

Ač okřídlené heslo heslo chlácholí všechny muže s malou výbavičkou, vědci bohužel nyní začali tvrdit pravý opak. Ano, u ženského vyvrcholení hraje velikost penisu skutečně klíčovou roli. Dobrou zprávou ovšem je, že se to týká jen určitého procenta žen a určitého orgasmu.

 

Konkrétně jde o ty šťastnější z nás, které zažívají pravidelně vaginální orgasmus. Vedoucí výzkumu Stuart Brody ze skotské univerzity vyzpovídal 323 žen. Ptal se na jejich sexuální partnery a na to, jak je pro ně důležitá k dosažení orgasmu délka pánského přirození. Za průměrný vzali vědci rozměr 15 cm. Ženy, které udaly nejvyšší počet vaginálních orgasmů, uvedly, že čím delší penis, tím lépe dosahují vrcholu. „Je to logické. Větší penis lépe stimuluje celou plochu vaginy,“ říká Brody.

Velikost penisu nicméně není jediným kritériem při výběru sexuálního partnera. Ty si volíme přece jen také podle jiných měřítek, například podle sociálního postavení, smyslu pro humor, výšky, váhy či inteligence. A pravdou také je, že mnoho z nás dosahuje vaginálního orgasmu jen zřídkakdy nebo dokonce vůbec. Spoustě žen stačí k dosažení rozkoše dráždění klitorisu, které podle dalšího výsledku vědeckého bádání aktivuje zcela jinou část mozku.

Myslím si, že by milování nemělo připomínat přebory v tom, kdo dosáhne nejvíc orgasmů. Důležité je uvolnit se a plně se soustředit jen a jen na samotný akt. Orgasmu dosáhnu především drážděním poštěváčku, takže délka penisu pro mě žádný význam nemá,“ potvrzuje sedmadvacetiletá Stáňa. „Rozměr partnerova penisu jsem nikdy neřešila. Nicméně stalo se mi, že jsem na večírku trošku přebrala a skončila v náručí kluka, který mě celou dobu balil. No a jelikož se nám oslava trochu protáhla a mně ujel poslední noční autobus, nakonec jsme se octli v posteli. K milování ale nedošlo. Jeho úd byl totiž opravdu žalostně malý,“ svěřuje se pětadvacetiletá Monika.

Pravda o ženském orgasmu

Dosažení orgasmu, orgasmus samotný či tajemný bod G patří stále mezi jevy vědecky dostatečně neprobádané nebo snad neprobádatelné? I přesto pár poznatků…

 • Ženy vrcholí nejen průnikem penisu do vaginy či drážděním klitorisu, ale také stimulací erotogenních zón. A některé se dokonce dokáží uspokojit pouhou myšlenkou.
 • Mytický bod G, který je často považován za klíč k orgasmu, dokáže při porodu ulevit bolesti. Sníží její práh dokonce dvakrát.
 • Schopnost dosáhnout vaginálního orgasmu se pojí s fyzickým a duševním zdravím, přičemž zdravé ženy jej dosahují častěji.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
24. 12. 2012 misule14 Bod G (reakcí: 2)
03. 12. 2012 mikidvk nezáleží (reakcí: 0)
30. 11. 2012 JTinacz Na velikosti záleží...jak kdy :) (reakcí: 0)
25. 11. 2012 fg Blbost (reakcí: 1)
24. 11. 2012 88pacicka88 Pro pány (reakcí: 1)
24. 11. 2012 Alex ach bože (reakcí: 0)
21. 11. 2012 manislava na velikosti (reakcí: 0)
20. 11. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 0)
20. 11. 2012 gehard nevim co sem napsat (reakcí: 2)
19. 11. 2012 vzteklej pes velikost (reakcí: 1)
19. 11. 2012 Kaila Záleží i ne (reakcí: 0)
19. 11. 2012 misty ** (reakcí: 0)
16. 11. 2012 bigmonkey som zdravá (reakcí: 0)
16. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
16. 11. 2012 lidka2 * (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

11. 12. 2016 Horoskop Rak

Pokud se chystáš na nákupy, obrň se trpělivostí. Všude dnes bude plno lidí, prodavačky nebudou mít zrovna náladu a an... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist