Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Řešíte hádky sexem?

Řešíte hádky sexem?

Řešíte hádky sexem?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Wanda | vydáno 05. 06. 2012

Říká se - a možná si to myslíte i vy - že není nic špatného na tom, abyste svou hádku s partnerem vyřešili sexem. Mnoho párů hledá řešení vášnivé hádky v posteli. Podle psychologa Mayerse je však usmiřování v posteli stejné, jako kdybyste si dali kokain.

Sex jako řešení neshody
Klinický psycholog Seth Meyers si myslí, že sex jako řešení hádky, nebo jinými slovy takzvaný maskovací sex, problém ani zdaleka nevyřeší. V nedávném blogu zveřejněném na stránkách Psychology Today tento lékař z Los Angeles vysvětluje i další důvody, proč si myslí, že sex jako prostředek na usmíření není nejlepší záležitostí.

Odměna za spor
"Posiluje boj a emocionální drama. Uvažujte o tom: Když máte báječný sex po velkém boji, nemá náhodou smysl bojovat znovu, když je odměna tak velká?," ptá se odborník. Takto může dojít k tomu, že podvědomě vyvoláváme hádku s očekáváním kvalitního sexu. Nejhorší je to v případech, kdy k takovému sexu nedochází v období smíření páru. Tato kontroverzní teorie odporuje tomu, co většina lidí považuje za zdravý způsob, jak ukončit spor s partnerem. Doktor Meyers však tvrdí, že hledání intimity je jen náplast na větší neřešený problém.

Jako kokain
"Když partneři sdílejí extrémně negativní emoce, sex na usmíření poskytuje rychlé a jednoduché řešení, které by jinak neexistovalo. Jsou hladoví po tom, aby přehodili převodovku a přeskočili na opačný konec spektra - pocítili opojení ... Upřímně řečeno, není to velmi odlišné od narkomana, který potřebuje svou dávku kokainu," vysvětluje odborník na vztahy.

Normální a zdravý?
Podle mnohých laiků je tento druh sexu normální a obecně zdravý. Navíc může být pořádně vášnivý, takový, jako v harmonii mezi dvojicí ani nebývá. Navíc údajně může v těžkých psychických chvílích podpořit naši imunitu, která je nabourána stresem. Takže sex na usmíření může v konečném důsledku pěkně okořenit náš sexuální život a po hádce nám dává velmi pozitivní pocity. Ale ...

To není to pravé
Doktor Meyers má pochybnosti o tom, že tento druh intimity a vyznání lásky, které s sebou přináší, jsou skutečné a upřímné. Podle něj skutečné intimnosti přicházejí s rozvahou a jako výsledek porozumění mezi mužem a ženou. Muži a ženy by podle něj udělali lépe, kdyby se namísto strháním oblečení z partnera v polovině debaty zamysleli a svůj problém doriešili. Samozřejmě, ne vzdycháním v posteli.

Raději vycouvejte a dořešte problém
Mluvení o problému až do konce a nacházení řešení předchází tomu, aby se problém periodicky opakoval později. Navíc, s nevyřešeným a neustálým opakováním je stále větší a větší překážkou, kterou je stále obtížnější překonat.

"Pokud se ocitnete uprostřed sexuální srážky a najednou zjistíte, že máte zmatené pocity, jste naštvaní nebo smutní, opatrně z toho vycouvejte a vysvětlete svému partnerovi, že to teď nechcete a zkuste to později. Tyto momenty mohou být těžké a nepříjemné, ale čestná a přímá komunikace o svých pocitech je nejlepším způsobem, jak zastavit lavinu, která vznikne z neřešeného problému," vysvětluje dále odborník podle stránek Daily Mail.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 06. 2012 manislava hádky (reakcí: 0)
08. 06. 2012 lulu souhlasim (reakcí: 0)
06. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 2)
05. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
05. 06. 2012 Daniela76 Hádky (reakcí: 2)
05. 06. 2012 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

24. 10. 2016 Horoskop Beran

I když jsi v dlouhodobém vztahu, dnes tě snadno okouzlí jakýkoliv muž, který ti zalichotí. Pokud nechceš přijít o pev... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist