Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Recept na spokojený vztah? Musíte si v posteli hrát!

Recept na spokojený vztah? Musíte si v posteli hrát!

Recept na spokojený vztah? Musíte si v posteli hrát!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 09. 2013

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí! A v posteli to platí dvojnásob, tvrdí odborníci z nové vědecké studie. Páry, které umí dávat i brát a není jim cizí laškování, jsou v posteli mnohem šťastnější! Hrajte si i vy!

Výzkum vědců z University of Arizona, který byl zveřejněn v časopise Journal of Sex Research, potvrzuje, jak milostné hrátky (de facto s čímkoli a na cokoli) přispívají ke spokojenosti v intimním životě. Jak na to výzkumníci přišli? 

192 lidí přiznalo zábavného ducha!

Lidé z univerzity vybrali 96 heterosexuálních párů s tím, že každý jednotlivec pohovořil o tom, jaké změny v posteli podniká v zájmu svého partnera nebo společného vztahu, jak často má sex, které druhy sexuálních aktivit provozuje, zda s partnerem komunikuje ohledně vlastních tužeb a intimity. Účastníci byli rovněž požádáni, aby se svěřili s tím, jestli je v jejich vztahu zastoupeno láskyplné chování, objímání, mazlení a líbání. Jaký byl výsledek? 

Nákupy online? Jsou opravdu tak výhodné?

Nákupy online? Jsou opravdu tak výhodné?

Určitě jste už slyšeli, že můžete ušetřit spoustu peněz nákupy přes internet. Jsou nákupy na inte...

Téměř všichni dotázaní odpověděli, že pokud partner nesdílel jejich nadšení pro změny poloh, míst, postupů či méně tradičních požadavků, nebavilo je samotné pouštět se do experimentů, jelikož by z toho neměli radost. Většina se shodla, že vyšší míra spokojenosti ve vztahu souvisí se zájmem protějšku o zkoušení nových věcí, přizpůsobení se, ochotě o intimnostech mluvit a zjišťování, jaké věci jsou pro druhého vzrušující. Právě tohle muži i ženy považují za velmi kladnou vlastnost. 

Objímejte se, radí odborníci

Vědci zároveň zjistili i to, že ženy a muži, které vyzpovídali, vnímají objímání, polibky a masáže jako něco nezbytného – nezbytného pro sexuální uspokojení. Sečteno a podtrženo, zdá se, že pokud jde o sex, udržování otevřené mysli a ochota experimentovat je něco jako vyjádření lásky partnerovi, tedy důkaz. Autoři studie dodávají, že i malá změna se počítá a v konečném důsledku může přispět k posílení vztahu. Souhlasí i sexuologové? Ano!

Jak dát změnám šanci?

„Zabývám se sexuálním výzkumem a publicistikou, učím a píšu o sexu víc než deset let, a mohu říct, že někteří lidé naštěstí dělají ve vztahu jisté změny,“ řekla k výsledkům výzkumu Debby Herbenick z Indiana University s odkazem na nápady některých svých klientů. „Prohodí čas a milují se místo v noci ráno. Z praxe znám pár, který našel pěknou rovnováhu a zachránil tak svoje soužití. Tihle dva se milovali o víkendu, kdy měli víc energie a byli uvolněnější, což se o pracovním týdnu tvrdit nedalo. Ochota být flexibilní, experimentovat a hrát si s místem, časem i praktikami jednoznačně přispívá k párovému štěstí,“ nechala se slyšet odbornice. 

Splňte si svůj sen aneb Jak získat povolání, po kterém toužíte

Splňte si svůj sen aneb Jak získat povolání, po kterém toužíte

Jako malá holčička jsem si přála být profesionální tanečnicí. Tancovala jsem, kde to šlo, předsta...

Občas se vyplatí zrychlit

Pokud si říkáte, že hrátky s manželem po deseti letech vztahu už nejsou nic moc, a nedokážete si představit, že si před něho jen tak nakráčíte v kostýmu dominy s tím, že mu uděláte „baci, baci“ na zadek, je váš strach oprávněný. Každý jednotlivec má rád něco jiného, když přijde na sex. A to je v pořádku! Záleží ale na přístupu vás obou. Pokud je partner ochoten přijmout nějaký váš nový nápad a provést jisté, i sebemenší změny pro sebe i pro vás, vytaste zbraně, stojí to za pokus. Však si jen můžete připravit půdu a v rámci otevřeného rozhovoru zjistit, jestli by o nějaké to zpestření stál.

A co vy? Podnikáte s partnerem něco pro oživení vztahu? Kdy jste naposledy zkusili něco nového? Napište nám do diskuze pod článek.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
25. 09. 2013 Jana Clavin (reakcí: 0)
22. 09. 2013 kludi fff (reakcí: 0)
21. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se ti dostane ocenění za dobře vykonanou práci, neboj se přijímat chválu od svých kolegů i vedení. Můžeš být na ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist