Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Recept na dlouhověkost? Manželství a dobrý sex

Recept na dlouhověkost? Manželství a dobrý sex

Recept na dlouhověkost? Manželství a dobrý sex

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 01. 2014

Je dokázáno, že stabilní vztah a pravidelný sex prospívají zdraví. Znamená to, že manželství nám může pomoci k dlouhověkosti? Žijí snad lidé v harmonickém manželském svazku opravdu déle než ti nezadaní? Pravda je jen jedna!

Sex je příjemný, může přinášet nejen rozkoš, ale i úlevu od stresu, takže všeho všudy není nic, co by mu člověk vytknul, i když… Možná to, že na něj nezbývá tolik času. Ale mělo by! Proč? 

Začátek všeho? Manželství!

Podle studie z Chicago University manželství přidá mužům v průměru až deset let a ženám čtyři roky života navíc. Proč tomu tak je a jak to vědci zdůvodnili? Ženatí muži prý po svatbě žijí zdravěji a omezují rizika, jak na poli pracovním, tak i osobním. Ženy si zase vstupem do tohoto posvátného svazku zlepší svoji finanční situaci, což kromě jiného přinese i lepší lékařskou péči. Vypadá to, jako by těch výhod manželského života bylo čím dál víc… Jen si to vezměte. 

Chcete, aby váš protějšek konečně přestal jezdit rychle autem, začal pravidelně konzumovat zeleninu a chodil na pravidelné prohlídky k lékaři? Máme pro vás tip, jak na to. Vezměte si ho za manžela a vaše prosby budou vyslyšeny! Tak to aspoň tvrdí vědci. Ovšem mají jednu podmínku. Pečujte o svůj milostný život!

Jablko, nebo hruška? Hubněte správně podle typu postavy

Jablko, nebo hruška? Hubněte správně podle typu postavy

Vánoce jsou za námi a vy možná také patříte k těm, které spořádaly o něco více cukroví, a svá kil...

Sex? Lékař k nezaplacení!

Už mnohokrát různé studie naznačovaly, že sex zdraví velmi prospívá a tím pobyt na tomto světě prodlužuje. Výzkum na Bristol University jednoznačně přinesl zjištění, že ti šťastní, kteří mají pravidelně a často orgasmus, se dožívají delšího věku. 

Na univerzitě v Kalifornii dokonce zjistili, o jaký časový úsek se jedná. Budete v šoku, jsou to dva roky života „k dobru“!  Dokonce riziko předčasného úmrtí u těch, co provozují sex dvakrát nebo vícekrát týdně, se zmenšil na polovinu ve srovnání s těmi, kteří mají sex jednou měsíčně. Vědci z Queens University v Belfastu potvrdili, že pravidelný sex výrazně snižuje riziko infarktu a mrtvice. Milování je tedy o slasti, vzrušení, pocitovém a fyzickém uspokojení, a navíc i o posilování zdraví!

Elixír života

Není to skvělé zjištění? Konec předsudkům a babským radám ohledně receptu na dlouhověkost. Jediné, co spolehlivě zabírá, je spokojený vztah plný pravidelného sexu. Bez mimomanželských pletek samozřejmě, ty duševní pohodu jenom narušují, nebo to vidíte jinak?

Myslíte si, že taková malá nevěra současný partnerský vztah může posílit? Napište nám do diskuze!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
03. 03. 2014 Pepa taky tak (reakcí: 0)
17. 01. 2014 Patrik to sedí (reakcí: 2)
13. 01. 2014 glady .. (reakcí: 0)
09. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 01. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

19. 01. 2017 Horoskop Panna

Volné odpoledne si užij přesně podle svého. Nepřizpůsobuj se nikomu, ani se nevydávej na výlet, protože si to partner... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist