Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Řeč těla: Jak poznáš, že se mu líbíš?

Řeč těla: Jak poznáš, že se mu líbíš?

Řeč těla: Jak poznáš, že se mu líbíš?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 21. 10. 2016

Poznala jsi prima chlapíka, dostal se ti pod kůži, ale ty si nejsi jistá, jestli je to oboustranné? Zkus trošku sledovat řeč těla, prozradí ti o něm mnohé. Třeba i to, jestli se mu líbíš.

Na párty jsi narazila na prima chlapa, řekla jsi něco vtipného a on se usmál. Upřímně a zcela neodolatelně. I tak ale stále váháš: „Líbím se mu, nebo se prostě jen usmál fóru?“ I to se dá zjistit celkem snadno. Někdy postačí pouze se dobře dívat. Poradíme, na co je dobré se zaměřit.

Vyplňuje mezeru

Od ostatních lidí si udržuješ odstup a je to úplně normální. Říká se tomu „osobní zóna“. A její velikost odpovídá zhruba délce natažených paží. Pokud ji naruší úplně cizí člověk, je to zpravidla nepříjemné – vzpomeň si na přeplněný výtah nebo tramvaj. Existuje ještě zóna intimní, kam mají přístup blízcí lidé, ta činí plus minus 45-50 cm. Pokud má o tebe někdo zájem, zpravidla se bude snažit dostat se k tobě blíže, a narušit tak tvou osobní zónu. Může to dělat různými způsoby, třeba ti dá ruku na rameno anebo si k tobě přisune blíž židli. Pokud se narušení nebudeš bránit, věci mohou získat rychlý spád. A hlavně je jasné, že se mu líbíš. 

Rychlé pohyby očí a řeč těla

Obvykle mrkneme zhruba dvacetkrát za minutu. Pokud muž mrká častěji, než je zcela běžné, je to dobrý signál. Znamená to totiž, že se mu líbíš. Prodloužený oční kontakt a vzrušení totiž oko více vysoušejí a to má pak potřebu více mrkat. Oko je skutečně do duše okno, jak praví už trochu otřepané rčení. Stačí v něm jen dobře číst. To, že se nám někdo líbí, prozradí také rozšířené panenky. Pokud se na tebe zadívá déle, než je zvykem, a pohled na tebe vzápětí upře znovu, znamená to, žes ho zaujala. Všimni si také jeho těla, to by mělo být natočené směrem k tobě. Lehce zčervenal? I to je jistá indicie.

Lehce si tě dobírá

I tady lidová moudrost nelže, když praví: „Co se škádlívá, rádo se mívá.“ Tak nějak ti to možná říkala už tvoje máma, když sis v dětství stěžovala na naschvály, kterými ti obohacoval den tvůj spolužák. Ale podobné praktiky používáme i v dospělosti. Těžko by si tě totiž dobíral, kdybys ho vůbec nezaujala... Mluví-li přinejmenším stejně rychle jako Leoš Mareš – je to znak toho, že se urputně snaží, aby sis ho všimla.

Všiml si změny

Nový účes? Nová sukně? Pánové si takových „drobností“ obvykle nevšímají, anebo snad ano? Pokud jsi jej zaujala, věnuje ti dost pravděpodobně větší porci pozornosti, a tak si je schopen všimnout i těchto pro muže celkem nepodstatných detailů. Obvykle si svůj postřeh nenechá jen pro sebe, učinil přece dost velký objev, a tak ti to hned řekne.

Hra na opak

Líbíš se mu, ale předstírá pravý opak. Ano, aby to nebylo tak jednoduché – existuje i typ muže, který se snaží nedat svou náklonnost najevo. Tak ti prostě tu textovku nenapíše, ani kdyby jej natahovali na skřipec, a za každou cenu se ti bude snažit nedat najevo, jak moc se mu líbíš. Nechce totiž působit trapně, protože se velmi bojí, že bude odmítnut. Takhle se chová většinou introvert. A na to, abys zjistila, zda se mu líbíš, nebo ne, budeš potřebovat o trochu více času. V žádném případě se nevyplatí tlačit na pilu, na druhé straně by ti časem měl dát alespoň nějaký impuls, pokud ne, nemá cenu ztrácet čas.

A jak to máš s muži ty? Poznáš, když se jim líbíš, nebo ti to musí prostě říct? Napiš nám své zkušenosti do diskuze. 

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist