Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Proč muži nenávidí ženské slzy? Známe pravý a skutečný důvod

Proč muži nenávidí ženské slzy? Známe pravý a skutečný důvod

Proč muži nenávidí ženské slzy? Známe pravý a skutečný důvod

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 19. 09. 2016

Ženský pláč má mnoho podob. Smutek, bolest, hněv, ale i radost či pocit nesmírného štěstí. Důvody k slzám jsou různé, přesto mají jedno společné. Chlapi je zkrátka nechtějí vidět! Tápeš, co za tím opravdu stojí?

Podle pánského magazínu AskMen je pláč jednou z věcí, kterou muži nenávidí na ženách ze všeho nejvíc. Přitom je zdraví prospěšný! Odborníci tvrdí, že je to ten nejlepší antistresový nástroj. Slzy totiž obsahují zvýšené hladiny proteinu, manganu, draslíku a určité speciální látky, které přirozeně otupují bolest. S trochou nadsázky by se dalo říct, že pro jeho léčivé schopnosti ho není nikdy dost. Jen tak mimochodem, jak často takhle projevuješ emoce ty?

Jednou týdně to je základ

Němečtí oční lékaři z univerzity Ludwig-Maxmilians z Mnichova si posvítili na frekvenci pláče. Z jejich výpočtů vyplývá, že dámy si pobrečí v průměru 64krát za rok, zatímco pánové se takto nechají unést jen 17krát a to už fakt „musí být“. Samozřejmě nechtějí mít svědky, a kdyby to záleželo pouze na nich, to stejné by požadovali i od žen. Taky ti ten tvůj tvrdí, že když ti podává papírové kapesníky, nikdy neví, jak se u toho tvářit a vlastně i chovat? Nejsi jediná, která takhle skočila na špek! Nenech se opít rohlíkem, ve skutečnosti jde totiž hlavně o sex. Ano, čteš správně!

Se smutnou princeznou není žádný špás

Odborníci ze zmíněné univerzity zjistili, že když jsou pánové svědkem uplakané situace, způsobuje jim to depresi. To by pro ně ještě nebylo tak strašné jako fakt, že s „náladou pod psa“ se snižují i hladiny testosteronu, což vede k potlačení jejich sexuálního apetitu! Žádná chuť na sex? Tak odtud vítr vane, učiněná katastrofa!

Vezmi za vděk kámoškou

Zvykni si na to, že pochopení se doma vážně nedočkáš. Místo zklamání, že ti ten tvůj vůbec nerozumí a nijak tě v krizi nechlácholí, vezmi raději lahvinku vína a skoč se vybrečet ke kamarádce. To je daleko lepší terapie! Ona tě vyslechne, všechno s tebou důkladně probere a ještě ti poradí podle svého nejlepšího svědomí.

K čemu my ty chlapy vlastně potřebujeme? Navíc vážně nechápeme, proč nám slzy tolik vyčítají. Ani na ně není žádný extra pohled, když už výjimečně propuknou v pláč. Důkaz? Najdeš ho ve videu a fakt je jen pro otrlé povahy. Po jeho zhlédnutí určitě taky nebudeš mít na milování ani pomyšlení, nevěříš?

Zvládá ten tvůj, když pláčeš, nebo radši zmizí na pivo? Postěžuj si nám, uvítáme tvé zkušenosti i názor v diskuzi! Co dovede spolehlivě k pláči nás? Mrkni do galerie, ale pozor, je jen pro otrlé. 

Foto zdroj: shutterstosk.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
06. 10. 2016 Hefy A vy se divíte? (reakcí: 0)
20. 09. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 10. 2016 Horoskop Štír

Padá na tebe splín, deprese nebo jen melancholisky smutná nálada? Nepoddávej se jí. Podívej se na nějakou komedii, za... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist