Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Proč je to po svatbě jiné?

Proč je to po svatbě jiné?

Proč je to po svatbě jiné?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona | vydáno 07. 03. 2014

Přestože to málokdo otevřeně přizná, s nadsázkou lze říct, že o svatební noci si naposledy ještě užíváme divokého sexu a pak začínáme pomalu postupně náš sexuální život v mnoha případech zanedbávat...


Netýká se to všech, ale…


Nemusí tomu tak samozřejmě být vždy. V některých případech udržují sezdané páry naopak pravidelnější sexuální život, než je tomu u párů žijících ve volném svazku, což odborníci vysvětlují tím, že manželé již mají své rituály a svůj zaběhnutý životní styl, který zahrnuje i sexuální život a frekvenci sexuálních styků. Například sexuolog Plzák takový systém přímo doporučuje – podle něj je vhodné zavést si podobný „jour fix“, kdy „je oběma jasné, že k sexu dojde.“ Ovšem například o kvalitě sexuálního života a spokojenosti obou partnerů údaj o frekvenci milování nemusí nic vypovídat.

Kvůli čemu zanedbáváme sex?

Máte dojem, že jste se ocitli v podobné fázi, kdy sex máte tendenci zanedbávat? Podle statistického výzkumu dávají manželské páry ve všední dny před láskou přednost televizi, internetu, jídlu, pití a kouření. To samozřejmě ještě neznamená, že by společné aktivity manželů, které mají společné, těší se na ně a dávají jim přednost před sexem, byly v něčem špatné. I tyto aktivity, pokud je mají oba partneři rádi a vyhovují jim, prohlubují intimitu a pocit sounáležitosti mezi partnery. Zcela na sex bychom ale zapomínat neměli.

Vztah bez vášně je křehký a zranitelný

Svazek trvalejšího charakteru v podobě manželství s sebou totiž přináší celou řadu úskalí, kterých by si manželé nebo dlouhodobí partneři žijící jako manželé měli být vědomi, aby sami cíleně mohli usilovat o zlepšení v oblasti sexuálního života. Ač se nám to po mnoha letech strávených s partnerem již možná nezdá, sex je stále velmi významným pojítkem mezi mužem a ženou, kteří spolu trvale žijí. Vytratí-li se jedno z pojítek, není pochopitelně nikde řečeno, že je vztah určen k zániku, rozhodně je ale bez vášně křehký a zranitelný.

Zábavný kvíz: Vyznáte se ve státních vlajkách?

Zábavný kvíz: Vyznáte se ve státních vlajkách?

Další olympiáda je úspěšně za námi a s ní ohromná radost ze zisku medailí. Ale olympiáda je také ...

Možná je více nespokojený váš partner

Je vhodné zaregistrovat, že jste se ocitli ve fázi, kdy máte najednou pocit, že sex je něco nadbytečného a že máte tendence se mu vyhýbat. Tím spíše tehdy, pociťuje-li jako neuspokojivý váš sexuální život spíše partner než vy sama. Pochopitelně že udržování sexuálního života vyžaduje i jistou aktivitu a námahu, ne vždy nám brání v sexu jen povinnosti nebo zábava, přidat se mohou také zdravotní problémy.

Jak moc je pro nás v manželství sex důležitý?


I když celá řada žen a mužů po letech strávených společně částečně, či zcela rezignuje na sexuální hrátky, sex pro nás obecně zůstává stále důležitý, ať již jsme se svým vlastním sexuálním životem spokojeni, či ne – což dokládají také některé průzkumy veřejného mínění. 83 procent z nás považuje sex za důležitou a neoddělitelnou součást svého života. Se sexuálním životem je však spokojeno jen 42 procent mužů a 27 procent žen nad 40 let.

Často zamíříme i do sexuologické ordinace

Také sexuologové se shodují, že počty nespokojených klientů v ordinacích narůstají. Jisté tedy je, že ačkoliv v trvalých partnerských svazcích spojuje oba partnery již mnohem více než jen láska, touha a vášeň, ale i společní přátelé, zájmy či překonaná problematická období, sex stále hraje významnou úlohu a zříkat bychom se jej neměli. Zázračný recept není, záleží jen na nás, jaké nové a kreativní techniky oživí náš sex.

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
10. 03. 2014 pepina . (reakcí: 0)
10. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
07. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 02. 2017 Horoskop Rak

Kolegyně v práci ti přichystají krásné překvapení, které tě dojme až k slzám. Pochopíš, že i když mezi sebou občas má... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist