Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pro co muži nemají pochopení: Nekritizujte bříško, pleš a velikost mužské chlouby!

Pro co muži nemají pochopení: Nekritizujte bříško, pleš a velikost mužské chlouby!

Pro co muži nemají pochopení: Nekritizujte bříško, pleš a velikost mužské chlouby!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 15. 01. 2014

Jsou chvíle, kdy se z naprosto nevinné poznámky může vyvinout nepříjemný konflikt. Co na tom, že vy jste to myslela jako legraci, když váš protějšek to pochopil úplně jinak? Vězte, že jsou věci a témata, o kterých se před mužem nežertuje, a pokud ano, riskujete minimálně výbuch. A to přece nechcete, ne? Dobrá žena pozná, kdy ubrat plyn a před čím se mít na pozoru.

Když přijde o funkci živitele
Být hlavním živitelem rodiny považují muži za svoji samozřejmost, ale ne vždy se jim to v dnešní době podaří. Stane se, že jejich partnerka vydělává víc, má výhodnější podmínky pro výdělek, vyšší plat. Ovšem vědomí, že žena vydělá víc než oni, nebo že se dokonce ocitli na určitou dobu bez příjmu, protože o zaměstnání přišli, jim k psychické pohodě rozhodně nepřidá. Pokud už u vás doma taková situace nastala, taktně o ní mlčte. Nesnažte se neustále zdůrazňovat, že vy všechno platíte. Váš muž to dobře ví i bez vašich řečí a trpí tím. Uvědomte si také, že vy se můžete brzy nacházet v opačné situaci a muž jako hlavní finanční tahoun vám přijde naprosto v pořádku. Takže buďte férové a zdržte se zbytečných komentářů. 

Příliš citlivá pleš
Málokterý muž má dnes bohatou hřívu lesklých vlasů. Velká část našich drahých poloviček začíná plešatět a často i velmi brzy. Není dnes výjimkou, že muž má „kouty“ už před třicítkou, vlasy mu ubývají a nakonec o pár let později už nezbudou žádné. Ačkoli my v tom nevidíme problém a vyholená hlava nám nijak nevadí, partner to vnímá trochu jinak, zvlášť pokud se třeba jedná o rodovou záležitost a podobné potíže měl i jeho otec. Hloupé narážky na řídnoucí vlasový porost si proto zakažte, může jít o nečekaně citlivou záležitost.

Hubnutí s Feminou: Mačingová dieta den pátý

Hubnutí s Feminou: Mačingová dieta den pátý

Dnes konečně přestávám mít pocit, že jsem jako balon a dokonce jsem i dobře spala…Vlastně po dlou...

Navrhněte společné hubnutí
Každý si není schopen udržet štíhlou postavu z mládí po dobu několika desítek let. Přispívá k tomu současný životní styl plný stresu, sedavá zaměstnání většiny z nás, nedostatek času na sportovní vyžití a také sílící pohodlnost. Jedno přichází s druhým a my vesele tloustneme. Platí to jak pro dámy, tak pro pány. Pánům někdy způsobuje nepříjemnost v podobě rostoucího bříška. Není ale důvod mu to zdůrazňovat, dobře to vidí sám. Ostatně ani vy už nejspíše nejste ta štíhlounká dívenka, se kterou se kdysi seznámil, a máte nějaké to kilo navíc. Pokud se chcete o problému bavit, navrhněte společné hubnutí.

Pozor na hovory o tchyni
Vztahy tchyně a snachy obvykle nebývají příliš idylické. Zřídkakdy si obě kápnou do noty, ale to, že nemáte ráda matku vašeho partnera, ještě neznamená, že si můžete dovolit na ni před svojí drahou polovičkou nasazovat, jak se říká, psí hlavu. Muži jsou na hovory o své matce citliví – ani vám by se jistě nelíbilo, kdyby před vámi někdo pomlouval vaši matku. Takže pokud budete chtít o tchyni hovořit, nedělejte to s horkou hlavou. Větu: „Víš, myslím, že tvoje maminka by třeba mohla na některé věci postupně změnit názor,“ váš protějšek možná akceptuje, ale tvrzení, že „je to staromódní kráva, která ničemu nerozumí,“ ho určitě naštve.

Nesrovnávejte s ex
Choulostivým intimním tématem je velikost jeho mužské chlouby. Někdo tvrdí, že na velikosti (ne)záleží, ale ať je to jak chce, důležitější než jak je veliký, je forma, s jakou s ním kdo umí zacházet. Jenže říkejte to někomu, koho příroda obdařila malým, byť šikovným! Takže i tady buďte velice opatrné. Jistě by vám nebylo příjemné, kdyby vám váš partner připomněl, že vy zrovna také nemáte co dát do podprsenky. Naprosté faux pas potom je, když si dovolíte srovnávat velikosti se svými ex. To se rozhodně nepromíjí, nebo vrací stejným způsobem. A to přece nechcete, ne?

Zkusme se na věc podívat z našeho pohledu. Na co jste od svých mužských protějšků citlivé vy, dámy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2014 Lada záleží na vztahu (reakcí: 0)
16. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
16. 01. 2014 glady .. (reakcí: 1)
15. 01. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist