Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Překvapivá rada pro těhotné. Trpíte nevolností? Zkuste orální sex!

Překvapivá rada pro těhotné. Trpíte nevolností? Zkuste orální sex!

Překvapivá rada pro těhotné. Trpíte nevolností? Zkuste orální sex!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 26. 10. 2012

Opravdu lze orálním sexem úspěšně bojovat proti ranní nevolnosti v těhotenství? Anebo je to zase další čertovina, kterou si vymyslel nějaký chlap? Ba ne, tentokrát se jedná o seriózní vědeckou studii!

Američtí vědci tvrdí, že proti nevolnosti úspěšně funguje polykání spermatu. A podtrhují další blahodárné účinky sexu. Rozhodně prý není rozumné zříkat se pohlavního aktu. Naopak! Ženy, které v těhotenství souloží, jsou totiž zdravější.

Za příčiny těhotenské nevolnosti je nejčastěji označována rozbouřená hladina hormonů a také dřívější užívání hormonální aktikoncepce. Hlavní tvůrce teorie, doktor Gordon Galup, který se specializuje na reprodukci, to ale vidí trochu jinak.

Říká, že tělo těhotné ženy odmítá genetický materiál spermatu jako něco cizího a nepatřičného, což vede právě k nevolnosti a zvracení. Podle jeho teze by proto měla těhulka potlačit nevolnost přijetím právě spermatu, aby je tělo dokázalo lépe přijmout.

Badatelé vedení doktorem Gallupem ale uvádějí také další souvislosti. Sperma podle jejich zjištění například snižuje výskyt nebezpečné preeklampsie, tedy nadměrné příbytky na váze, bílkoviny v moči a vysoký krevní tlak, která většinou končí předčasným porodem. Navíc prý může také fungovat jako antidepresivum. Další dobrá zpráva pro ženy, které se s depresí potýkají zvláště na začátku a na konci těhotenství.

A co na samotné těhotné? „Promiňte, ale že bych polykala sperma svého manžela si vůbec nedovedu představit. Upřímně – dělá se mi nevolno už ze samotné myšlenky. Partnera sice miluji, ale jeho sperma jsem nebyla schopna polknout ani v dobách, kdy jsem žádnou nevolností netrpěla, Natož teď,“ říká pětadvacetiletá Iveta, která je ve třetím měsíci těhotenství. „Nic proti orálnímu sexu, ale nedovedu si představit, že by to mohlo fungovat,“ kroutí nedůvěřivě hlavou třiatřicetiletá Jana, která očekává přírůstek do rodiny na začátku roku.

Také gynekologové a porodníci jsou zatím střízlivě skeptičtí a tuto nevšední metodu ženám nedoporučují, tedy alespoň prozatím. Ačkoliv jde o velmi zajímavou studii, na které vědci pracovali několik let, bude se muset ještě ověřit.

 

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
08. 05. 2013 Lydia001 Studie (reakcí: 0)
05. 11. 2012 H., Souhlas (reakcí: 1)
29. 10. 2012 znalec Indie (reakcí: 0)
29. 10. 2012 manislava mě (reakcí: 0)
28. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
28. 10. 2012 lidka2 tohle mohlo napadnout (reakcí: 0)
28. 10. 2012 Renca78 jako vědecky to nemusí být od věci (reakcí: 0)
28. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
27. 10. 2012 Daniela76 Překvapivá rada (reakcí: 0)
26. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
26. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist