Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu

Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu

Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Petra Frajová | vydáno 12. 03. 2014

Narovnáte se, vypnete prsa a pohodíte vlasy. Přidáte lehký úsměv a věnujete mu dlouhý pohled do očí... A právě v tento moment se zcela podvědomě stáváte flirtující ženou. Mnohdy to trvá jen kratičkou chvíli, ale přesto vám opětovaný úsměv rozbuší srdce a sebevědomí vystřelí někam do nebeských výšin. A je úplně jedno, že tento zvláštně elektrizující okamžik nepřeroste v něco víc. Protože právě o tom flirtování je.

Flirt je zkrátka jen nezávazná, vzrušující komunikace s příchutí erotiky, která tak krásně rozverně čeří vody našeho běžného i milostného života. Pouhé ujištění, že jsme přitažlivé a žádoucí, posiluje náš pozitivní vztah k vlastnímu tělu, k vlastní sexualitě. Tato hra založená na milostných projevech bývá velmi často i neškodná. Jakmile totiž objekt našeho zájmu zmizí z našeho dohledu, malé vzrušující dobrodružství končí…

Nezapomínejte ovšem na to, že i flirtování má svá pravidla. Pokud se odvíjí pouze na neverbální úrovni kdesi na ulici, průšvih vám nehrozí. Jiná situace ale nastává v okamžiku, kdy máte možnost s atraktivním protějškem strávit více času. Potom se bezvýznamný flirt dokáže velice rychle změnit v cílené svádění s neočekávaným koncem.

Co je tedy povoleno, a kdy už se schyluje k něčemu vážnějšímu? 

Tak za prvé, na flirt musí být vždycky dva. Protože v opačném případě vaše snaha vyzní přinejmenším trapně. To, že jste na jedné vlně, poznáte z jeho chování okamžitě. Zálibný pohled a opětovaný úsměv je jasnou známkou toho, že jste mu sympatická. A teď přichází na řadu ženská rafinovanost, které odolá jen málokterý muž.

Oční kontakt…

Pohled delší, střídán s cudným klopením zraku. Svůdný, vrhaný zpod řas. Tohle všechno muže rozechvívá. Přímý pohled do očí na ně působí velmi eroticky.

Kolikrát za den vám muž zalže?

Kolikrát za den vám muž zalže?

Už jako děti nás rodiče nabádali k tomu, že lhaní je špatné. Někdo si z toho vzal ponaučení, někd...

Tvář hrající úsměvem…

Na upřímný a milý úsměv muži slyší odjakživa. Přidává nám na kráse, rozzáří obličej, a co si budeme povídat, prostě milují konverzaci s pozitivně naladěnou a veselou ženou.

Lichotky i hambaté povídání…

Nebylo by to flirtování, bez projevů náklonnosti a polichocení. Laškování, žertování, dobírání si toho druhého, erotické dvojsmyslné narážky, toto vše je povoleno, toto vše je žádoucí. To je na této dráždivé hře to nejkrásnější. 

Tělesný kontakt…

Tak zde se musíte mít na pozoru. Pokud nemůžete, nebo nechcete pouhý flirt přejmenovat na jednorázovou milostnou aférku, či dokonce dlouhodobý vztah, nikdy nepřekročte onu pomyslnou hranici. Letmé doteky jsou ještě v pořádku. Ani lehké políbení není zakázáno, ovšem vášnivé líbání už ano.

A co když počáteční nezávaznost přeroste v opravdový zájem?

Najednou cítíte, že se vám ona hra vymyká z rukou a vy zatoužíte po něčem víc. S mužem, jehož flirtování je vlastně jakýmsi projevem úcty, zdvořilé a hravé zároveň, se vám to může stát velice snadno. Pokud je i on okouzlen vámi, je to známka toho, že jste oba vzali flirtování za správný konec. Nic totiž neprověří vaší sexuální kompatibilitu tak, jako vzájemné oťukávání na poli erotiky. Intimita mezi vámi se prohlubuje, a než se nadějete, z flirtu se zrodí milostný vztah. 

A to je na flirtu nejbáječnější. Záleží jen a jen na vás, zda ho udržíte v rovině nevážného laškování, nebo ho necháte přerůst v lásku. Tak jako tak si ho užívejte, budete se cítit krásnější…

Flirtujete ráda? Vzešel z vašeho flirtu vážný vztah? Napište nám…

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
15. 04. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
14. 08. 2014 Majka ..... (reakcí: 0)
13. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
12. 03. 2014 Pavel ajaj (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

30. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Dnes budeš jako tryskomyš. Práce ti půjde snadno od ruky a všechno, na co se vrhneš, budeš mít hned hotové. Můžeš ukl... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist